Hannah Ancon - recenze (mini test) z 14.04.2011 - Recenze Hannah Ancon - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Bundy Hannah Ancon

Recenze Hannah Ancon (14.04.2011)

Recenze Hannah Ancon (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Hannah
Vložil: Trojak | Ročník: 2010 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Již při prvním oblečení bundy Hannah Ancon je poznat, že si na sebe neberete nějakou ultratechnickou specialitku, byť vzhledem odpovídá nejmodernějším produktům do hor.

Ostatně Softshell Resstex 8000 je i výrobcem definován jako „materiál pro outdoorové činnosti a vysoce komfortní nošení do města“. Subjektivně popsáno, materiál – softshell – je tužší a těžší: vytváří tak robustnější vnější ochranu vhodnou pro ty aktivity, kde není potřeba se intenzivně hýbat.

Zkušenosti s užíváním produktu

Filozofii materiálu vcelku odpovídá i střih – neklade si falešné ambice a soustředí se na podstatné aspekty méně náročného použití: je jednoduchý a uživatelsky absolutně pohodový. Dobře dostupné, nízko položené kapsy, reflexní prvky na rukávech, ale zejména absence protisněhového pásu napovídá, že pohodový outdoor a rekreační lyžování jsou aktivity, pro které byla bunda postavena.

Ačkoli ambice bundy nejsou nejvyšší, disponuje některými až nadstandardními technickými prvky: vnitřním elastickým rukávem (který při absenci protisněhového pásu trochu nedává smysl), odnímatelnou kapucí, která je pro normální nošení zbytečně robustní, ale zase se pohodově přetáhne přes lyžařskou přilbu. Větrání v podpaží dlouhé nějakých 15 cm je úměrné užití bundy. Plastové stahovací pásky rukávu jsou sice efektní, ale jejich suchý zip potřebuje být v tahu, v opačném případě se samovolně odepíná. Což nevadí tam, kde má být rukáv trvale stažený (při lyžování), ale při běžném nošení ve městě to nemusí být vždy vítáno.

Rekreační lyžař, který nepadá často a nebrodí se prašanem, bude určitě spokojen. Případně i ten, kdo z nějakého důvodu nemá rád protisněhový pás – jehož absence se vedle hmotnějšího materiálu zdá být nejvýraznější limitem pro náročné použití. Pokud se dostáváte do náročnějších situací z hlediska sportovního i klimatického, hledejte vyšší modely (klidně téhož výrobce), které přinesou jistotu komfortu i při náročnějším sportu.

Z hlediska hodnocení pro běžné městské nošení se jedná o uživatelsky příjemný kus oblečení, s velmi moderním designem, který vyzařuje sportovní energii. Žádnou dámu nenechá na pochybách, že tělo pod ní patří zapřisáhlému sportovci

+ plusy

  • Jednoduchost

- mínusy

  • Těžší a tužší materiál
  • Absence protisněhového pásu

Diskuze: Hannah Ancon

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy