Hannah Option - recenze (mini test) z 14.04.2011 - Recenze Hannah Option - SNOW.cz

Recenze Hannah Option (14.04.2011)

Recenze Hannah Option (Kalhoty Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Kalhoty | Počet recenzí: 0 | Značka: Hannah
Vložil: Trojak | Ročník: 2010 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Společnost Hannah se už dlouho uchází o přízeň českých lyžařů a v posledních letech oslovuje svými produkty i freeskiery – ne tedy, že by plánovala prorazit mezi nejhustší cool značky parkové komunity, ale vyrábí moderní a hlavně fungující oblečení do hor – kde styl musí zůstat až za funkcí.

Lyžařské kalhoty Option, jsou technické a přitom lehce zateplené. Zateplení trochu nahání strach, ostatně u nejtechničtějších kalhot do velkých hor se používá zřídka. Budu se v kalhotách moci dostatečně pohybovat? Nebudu mít pocit, že mám na nohou dvě těžké roury? Na podobné otázky odpoví ihned první dojem: kalhoty se totiž po oblečení tváří, jakoby zateplené vůbec nebyly, člověk to vážně skoro nepozná. Může za to patrně termoizolační materiál THERMORE® TMK, tedy druh použité výplně, respektive tenkost její struktury. Kalhoty jsme bohužel neměli možnost vyzkoušet v akci a při pořádném mrazu, podobná mikrovlákna ale drží trumf v podobně bezkonkurenční izolační schopnosti na úrovni jejich mikrostruktury, proto jejich větší vrstva není zapotřebí (a většinou ani žádoucí). Dá se tak předem předpokládat, že Option dokážou zdárně odizolovat člověka i od pořádné zimy.

Zkušenosti s užíváním produktu

Kalhoty jsou dostatečně široké, takže o to méně omezující v pohybu, nehledě na speciální „pohyblivý“ střih. Volnost nohavic má i další pozitivní projevy, například vyšší pohyb vzduchu uvnitř neboli lepší prodyšnost a větrání. Když se taková nohavice spojí s lyžařskou botou, připadá si člověk volný jako v trenýrkách, jen mu je stále příjemné teplo. Se vším uvedeným souvisí i další prvky tohoto kusu oděvu: dlouhý, síťovinou a YKK zipem krytý větrací otvor na každé nohavici, dostatečně široká sněhová manžeta (jde přetáhnout i přes otevřenou botu) a samozřejmě materiál membrány, v tomto případě ten nejlepší ze značky Climatic, Climatic Extreme.

Co se týče střihu, každý jsme jiný, ale osobně mně padly velmi příjemně. Flexibilitu střihu a ve výsledku komfort nošení zvýší i jednoduchá, ale fungující regulace obvodu pasu a velmi snadno odepínatelné šle (v nouzi stačí odepnout jeden suchý zip a můžete s klidem sednout na mísu). Neabsentují ani další uživatelsky příjemné detaily jako suchý zip před zapínáním v pase, dlouhá poutka zipů pro snadné ovládání v rukavicích, (možná až příliš) hluboké kapsy. Čeho bych se naopak bál, je materiál dole na nohavicích v partiích, kde dochází ke kontaktu lyží a bot. Nezdá se natolik pevný, aby dokázal opakovaným nárazům ostrých hran dlouho odolávat.

Kalhoty lze doporučit všem, kdo vyžadují vyšší tepelný komfort při zachování vysoké pohyblivosti. Třeba do večerního parku jsou jako ušité – ty testované i fotogenickou oranžovou barvou. Parádu udělají na sjezdovce i ve freeridu, pokud se nepočítá s velkými výstupy, kde by mohly být už moc teplé.

+ plusy

  • Kvalita zateplení
  • Střih, variabilita, pohyblivost
  • Uživatelský komfort

- mínusy

  • Nízká ochrana spodních vnitřních částí proti poškození hranou

Diskuze: Hannah Option

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy