Scott back protector - recenze (mini test) z 29.08.2011 - Recenze Scott back protector - SNOW.cz
Domů Recenze Chrániče Páteřáky Scott back protector

Recenze Scott back protector (29.08.2011)

Recenze Scott back protector (Páteřáky Chrániče) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Chrániče - Páteřáky | Počet recenzí: 0 | Značka: Scott
Vložil: mountain.lover | Ročník: 2008 | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Chránič páteře SCOTT Back protector je na trhu už několik lyžařských sezón a kromě drobných designových prvků v podstatě nedoznal od mnou popisovaného ročníku žádné podstatné změny. Je složen z pěti až šesti (podle konkrétní velikosti) pevných dílů, které jsou navzájem pohyblivě spojeny. Na tělo se upíná ramenními popruhy spojenými jedním hrudním popruhem, bederním pásem a popruhy okolo stehen. Vše samozřejmě nastavitelné pomocí suchých zipů. Konstrukce se snaží o maximální prodyšnost pomocí otvorů v plastových dílech, které od zad dělí už prakticky jen několik vrstev síťoviny.

Zkušenosti s užíváním produktu

S tímto páteřákem jsem najezdila už čtyři sezóny a i když je mým prvním, myslím, že jsem se s výběrem docela trefila. Vybírala jsem pečlivě a dlouho a všechny informace nasvědčovaly tomu, že přesně tento chránič je tím, který hledám.
Ve své cenové kategorii je rozhodně nejlepší. Měřím 167 cm, takže jsem při výběru zkoušela velikost S a M. Volba padla na menší variantu, protože páteřák má stále tendenci vysouvat se nahoru a u vetší velikosti už by za krkem významně vadil.
Popruhy kolem stehen jsou tedy velice účelné, vzhledem ke své nízké postavě si je natáhnu až pod kolena, takže páteřák se ani po celém dni nevyhrnuje nahoru a pěkně kryje kostrč. Jedinou nepříjemností je u těchto spodních porpuhů fakt, že po těch čtyřech letech už ztrácejí pružnost a pevnost, ale vzhledem k možnosti jejich odstranění či výměny je to celkem nepodstatné.
Bederní pás sedí dokonale, jeho suché zipy dobře drží i po tak dlouhém používání, jenom škoda, že suché zipy se prostě s termoprádlem nemají rády a tak se často chytají a zadrhávají kde můžou. Místo uchycení ramenních popruhů ke chrániči není vybráno zrovna nejšťastněji, díky čemuž se při celodenním nošení popruhy zařezávají a nepříjemně tlačí, ale to může být pouze individuální záležitost.
Celkově mám z páteřáku při nasazení pocit jako z výborně padnoucího batohu, krásně přiléhá k celé ploše zad a jakýkoliv pohyb v podstatě vůbec neomezuje. Prodyšnost je samozřejmě subjektivní, ale za sebe mohu říct, že ani ve vysokých teplotách při jarním lyžování nejsem na zádech o nic víc zpocená než na zbytku těla. Kromě výše zmíněných vytahaných gumových popruhů je po čtyřech sezónách prakticky bez známek opotřebení.
Osobně bych neměnila za jiný typ, vyhovuje mi tento úzký tvar a volnost pohybu.

+ plusy

  • dokonale sedí na svém místě díky všem popruhům
  • výborně přiléhá na záda
  • neomezuje v pohybu

- mínusy

  • nešikovně umístěné ramenní popruhy
  • povolené gumové popruhy po delším používání

Diskuze: Scott back protector

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy