SCARPA Maestrale RS 0,1 - recenze (mini test) z 12.02.2015 - Recenze SCARPA Maestrale RS 0,1 - SNOW.cz
Domů Recenze Boty skialpové SCARPA Maestrale RS 0,1

Recenze SCARPA Maestrale RS 0,1 (12.02.2015)

Recenze SCARPA Maestrale RS 0,1 (skialpové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - skialpové | Počet recenzí: 0 | Značka: SCARPA
Vložil: Cesmik | Ročník: 2015 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Na skialpy chodím cca 20let za tu dobu jsem vystřídal několik párů skialpových bot (Koflachy 1x, Reeichle 2x , Nordica 1x, Lowa 3x). Když jsou podmínky, snažím se být 2x až 3x týdně na lyžích. Jsem zaměřený spíš na sjezd takže preferují vyšší tvrdou botu.

Po dlouhodobé úvaze kdy jsem se rozhodoval mezi „ papírově“ (flexe/hmotnost) podobnou trojicí bot Dynafit Vulcan, La Sportiva Spectre a nebo Scarpa Maestrale RS

Vzhledem k dobrým zkušenostem několika mých kolegů jsem zvolil Scarpu RS inovovaný model 0,1.

Popis prodejce:

POPIS PRODUKTU LYŽÁKY SCARPA MAESTRALE RS 1.0 12044T

Model 14/15 je upraven pro ještě větší pohodlí používání .... ski/walk mechanismus Mirage Pro, vylepšené přezky a ještě snadněji utahovatelný pásek SCARPA Finger strap.

Maestrale RS je o 20% tužší (flex 120) a jen o 40 gramů těžší, než její starší bratr Maestrale. Jednak díky odlišné směsi skeletu, jednak díky použití tužšího materiálu na jazyku u nové tvarovatelné vnitřní boty Intution Pro Flex RS. Také pásek Predator RS na nártu umocňuje tuhost v jazyce a zároveň díky dobré fixaci nohy v patě zvyšuje výkon při stoupání. Všechna tato inovativní řešení v kombinaci s inovovanými přezkami Zeus poskytují uživateli větší komfort při chůzi a přesnější kontrolu lyže v různých sněhových podmínkách na strmém kopci i na sjezdovce. Nechybí odvětrávání na komínu boty, ani asymetrický jazyk pro snadnější obouvání a vyzouvání.

Ke komfortu nošení přispívá vnitřní termo botička Intuition s možností šněrování.

Quick Step-In TLT systém pro snadné nastupování a vystupování z TLT vázání.

Už během první zimní sezóny na trhu získaly boty Maestrale RS řadu prestižních ocenění.

Zkušenosti s užíváním produktu

Když jsem si boty koupil byla to láska na první pohled. A jak všichni víme, láska je slepá. Přesto, že mám jisté připomínky tak jsem s botou v podstatě spokojen.

Tvar skeletu: údajně se jedná o boty s nejširším skeletem. Nikdy jsem neměl problém s výběrem bot. (samozřejmě otlaky byly a budou ale s tím se musí počítat). Ale ,že bych měl vysoký nárt s tím jsem se u žádných bot nepotýkal.

Z minulých letech jsem byl zvyklý používat do lyžáků ortopedické vložky. Což si u Maestrale RS vůbec nedovedu představit a nepoužívám v nich ani original vložky. A přesto na nártu(druhá přezka od spoda) mne přezky natolik svíraly, že nedocházelo k prokrvení prstů . Byť jsem měl přezky zapnuté na posledním zobáčku hřebene. Při výstupu jsem musel chodit s rozepnutými přezkami což mne jednak znervózňovalo a navíc jsou odepnuté přezky náchylnější k ukopnutí. Nakonec jsem to vyřešil zakoupením náhradních přezkových hřebenů (6 zoubků místo 4) určených pro modely oranžových maystrtralu. Další problém jsem měl s úzkým prostorem pro nástup do bot. Plastová hrana pod jazykem mne tlačila do nártu i přes botičku. Nejdříve jsem ořezal textilní manžety které jsou nalepené na skeletu a chrání botu před vnikáním vody. Nepomohlo-myslel jsem si to. Nakonec jsem musel oželet záruku a sáhnut po pilce na železe a přebytečné tlačící plasty ořezat.CCA 1cm musel pryč. Po dvou měsících domácího bootfitingu si začínám užívat komfortu této boty( bez otlaků).Brácha si tyto boty koupil taky a řeší podobný problém ale ještě navíc měl skelet úzké přes záprstní kůstky. Nechal si skelet roztáhnout u odborníků.

Flex 120 super jedna z největších předností boty při zapnutí je srovnatelná s klasickými lyžáky a v extrémních podmínkách Vás tato botka rozhodně podrží.

Pásek Predator RS na nártu : Při povolení této přzky při chůzi se vyskytuje nepříjemný cvakavý zvuk.

Asymetrický jazyk: super vychytávka, nástup do boty bez problému.

Termo botička Intuition: chybí podrážka na chození po chatě. Nemyslím si že by tato samozřejmost natolik navýšila hmotnost nebo cenu. Jedině že by to mělo co do činění s termofitem.

Suchý zip: efektní designová záležitost, ale pokud není dostatečně dotrhnutý, sklouzne z boty směrem k holeni.

Quick Step-In TLT systém: super v kombinaci s dorazy na vázaní TLT RADICAL FT bez problému.

Kanting komínů- vzhledm k mým Óčkovým nohám jsem tuto možnost uvítal.

Přepínání ski/walk: bohužel již nemá dvě polohy nákleku jako starší model, ale jeho obsluha je naprosto komfortní a bez problémová. Starší modely měly problém se zamrzáním (řešil to čaj z termosky).

Nerad bych aby tato recenze vyzněla negativisticky. Pokud bych měl použít známkováni jako ve škole. Tak celková známka v pololetí 2-. :-D Uvidíme jak se vyšvihne na konci roku.

Fotografie použity z webu:http://www.dohor.sk/…trale_RS_501

+ plusy

  • Flexe 120
  • Přepínání Ski/Walk
  • Hmotnost
  • Quick Step-In TLT

- mínusy

  • Cena 14 500 Kč
  • Krátké hřebeny spodních přezek
  • Úzký vstup do bot
  • Chybí podrážka na vnitřní botičce

Diskuze: SCARPA Maestrale RS 0,1

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy