HOLMENKOL Ergo semi 90°-85° - recenze (mini test) z 18.02.2015 - Recenze HOLMENKOL Ergo semi 90°-85° - SNOW.cz

Recenze HOLMENKOL Ergo semi 90°-85° (18.02.2015)

Recenze HOLMENKOL Ergo semi 90°-85° (Broušení hran Vybavení na servis lyží) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Vybavení na servis lyží - Broušení hran | Počet recenzí: 0 | Značka: HOLMENKOL
Vložil: Cesmik | Ročník: - | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

**Holmenkol Ergo semi 90°-85°
Ergonomicky tvarovaný ostřič hran se skluznými plochami na spodní straně. Určený pro snadné a bezpečné broušení hran lyží a snowboardů. Úhel broušení lze nastavit v rozsahu od 90° do 85°. Včetně pilníku. Může být rovněž použit s brusným kamenem, křížovým nebo diamantovým pilníkem.

Zkušenosti s užíváním produktu

Dlouho jsem otálel se zakoupením tohoto udělátaka. Ale před léty jsem si udělal radost a těch 800Kč jsem do brusiče hran investoval. Dodnes nelituji. A nedovedu si představit jak jsem bez něj mohl fungovat. Kdysi jsem zkoušel brousit pomocí úhelníku a pilníku ale po té co jsem se dvakrát (na stejném místě:-x) pořezal, jsem toho zanechal. S tímto brusičem se mi to nikdy nestalo. Po jednodenním lyžování nebo po přejetí nějakého kamene se na hraně vytvoří otřep a lyže se chová jako tupá. Brouskem tohle pěkně odstraníte. Částečně také ušetříte za malé servisy ve strojních skiservisech. Ale stejně se jim nevyhnete, vždy když máte hranu poškozenou ze strany skluznice.

Před broušením je vhodné použít srovnávač hrany, aby nedocházelo k zanášení pilníku. Ale srovnávač je stejně drahý jako brusič. Náhradní pilníky taky nejsou zrovna láce. Ale dají se různě posouvat a naklápět. Takže po třech letech používání stále nacházím nepoužitá místečka.

Pilník by se dal nahradit diamantovými brusnými deskami z Lídlu za 180 Kč. Kdy získáte doživotní brusivo. Brusič této kategorie nemá ložiska ale nějak zásadně to tento produkt nelimituje. Brousil jsem i s ložiskovým a samozřejmě jede lépe.

Pozor na vytahování tohoto brousku před větším kolektivem lyžařů. Každý si to párkrát přetáhne a vy si můžete koupit nový pilníček. :-D

+ plusy

  • funguje tak jak má
  • úhlováni hrany
  • bezpečné používáni
  • kvalitní houževnatý plast

- mínusy

  • vyšší pořizovací náklady
  • vyšší cena náhraních pilníků

Diskuze: HOLMENKOL Ergo semi 90°-85°

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy