Mammut Ride Removable 30 L - recenze (mini test) z 13.03.2016 - Recenze Mammut Ride Removable 30 L - SNOW.cz
Domů Recenze Batohy Lavinové Mammut Ride Removable 30 L

Recenze Mammut Ride Removable 30 L (13.03.2016)

Recenze Mammut Ride Removable 30 L (Lavinové Batohy) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Batohy - Lavinové | Počet recenzí: 0 | Značka: Mammut
Vložil: Cipous | Ročník: 2015 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Lavinový batoh je doplněk zvyšující šanci lyžaře zůstat na povrchu připadné laviny. Je vhodný jako bezpečnostní nadstavba k safety packu (pípák, sonda, lopata).

Z 30 litrů objemu batohu je cca 6 litrů zabráno samotným airbagem a bombou, takže je batoh vhodný max. na jednodenní akce.

Má 3 oddíly, ten největší je sdílený s bombou a airbagem, pod nímž vzniká cca 35 cm vysoký, 30 cm široký a až 10 cm hluboký prostor. Je zde vnitřní kapsa na doklady a fix pro bombu. Bomba i airbag lze vyjmout (a batoh použít samotný) či upevnit do jiného kompatibilního batohu. Druhý oddíl je poměrně plochý a slouží k uložení sondy, lopaty, lékárničky a možná jedné vrstvy oblečení. Pokud již vlastníte lopatu, doporučuju si ji do obchodu vzít, protože moje se sem vlezla jen tak tak.

Nejmenší oddíl je díky vnitřní látce vhodný na brýle, velikostně odpovídá pípáku (po lyžování ho zde skladuju).

Uchycení na lyže či snowboard je řešeno zadními popruhy a okem. Oko je na pravé straně, tzn lyže jsou upevněné šikmo a nepřekáží v chůzi. Od letošního ročníku má batoh i síťku na helmu, v pravém rameni lze mít camelback hadičku, v bederáku je kapsička a má asi lepší ergonomii zad (nepoznal jsem rozdíl).

Zkušenosti s užíváním produktu

Batoh na zádech sedí, výškově nastavitelný prsák (s píšťalkou) a bederák jej zafixují opravdu dobře. Aby se batoh v lavině nevysunul lyžaři až pod paže , lze použít „šňůrku“ mezi nohy, která je provlečená skrz bederák. Trošku zdržující je po vysednutí ze sedačky neustálé zapínání kovového spoje bederáku, moc se mi to v rukavicích nedařilo, narozíl od prsáku.

Madlo sloužící k odpálení batohu lze mít schované v popruhu, nebo aktivované, či otočené do „bezpečné“ pozice, která však na rozdíl od ABS řešení negarantuje, že při smolném zatažení se batoh neodpálí.

Batoh je docela těžký (3 kg s levnější bombou), Mammut dělá i odlehčenou verzi, kterou bych určitě doporučil vám všem, co řešíte každé deko.

Přístup do kapes je řešen pomocí zipů, které jsou s dvěma jezdci a u hlavního oddílu jdou rozevřit až téměř na dno, což se mi líbilo a vytažení termosky a svačiny na sedačce není problém, jak by se mohlo z důvodu nahoře umístěného airbagu jevit.

Táhlo je umístěné poměrně nahoře pro vysoké lidi možná až dost, pro aktivaci airbagu nebylo potřeba moc síly, rozhodně to zvládne každý. Následně se musí pytel poskládat jako harmonika, aby se opět správně nafoukl. Rozhodně nerolovat jako karimatku!

Loňský model jsem si koupil kvůli cca o 4000 Kč nižší ceně, která u mě nevyvážila nové vlastnosti letošního modelu.

Materiál se mi zdál pevnější než modely ABS z let 2013, což je subjektivní.

+ plusy

  • cena
  • odnímatelné řešení
  • přistupnost obsahu díky zipům
  • jednoduché připevnění lyží skrz oko

- mínusy

  • hmotnost
  • přístup zvrchu je nemožný
  • zapínání bederního pásu
  • safe poloha táhla znamená zapínaní zipu a schování madla do popruhu

Diskuze: Mammut Ride Removable 30 L

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy