Nordica DOBERMANN SPITFIRE CA EVO - recenze (mini test) z 21.03.2016 - Recenze Nordica DOBERMANN SPITFIRE CA EVO - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže sportovní Nordica DOBERMANN SPITFIRE CA EVO

Recenze Nordica DOBERMANN SPITFIRE CA EVO (21.03.2016)

Recenze Nordica DOBERMANN SPITFIRE CA EVO (sportovní Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - sportovní | Počet recenzí: 0 | Značka: Nordica
Vložil: rradek | Ročník: 2015 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Značka Nordica nabízí několik lyží v řadě Dobermann. Všechny lyže jsou určeny primárně na upravenou sjezdovku, avšak díky širšímu středu lyže (72 mm ) se budete cítit pohodlně i na odpolední rozbité sjezdovce. Verze s označením CA patří mezi levnější variantu u které není použit Titan. Vybrat si lze ve velikostech od 152 cm až do 176 cm a ve dvou barevných provedeních.

Zkušenosti s užíváním produktu

Na lyžích mám najezděno 7 dní a to téměř ve všech podmínkách co se dá u nás zažít. Zahájení obouku je velmi snadné a pro ty, kteří se nechtějí na svahu příliš nadřít a vyhledávají spíše pohodové svezení je verze CA správná volba. Nejlépe lyže drží na tvrdém né však zledovatělém svahu kde vám lyže povolí carvovat co to jde. Vše samozřejmě záleží na tom jak ostré máte hrany. Pokud chytnete oblevu tak díky celkově širší konstrukci dokážete celkem slušně prorážet nerovnosti na sjezdovce. Pro težší a pokročilejší jezdce asi bude lepší šáhnout po verzi TI nebo PRO. Na mé ježdění jsem zvolil délku 168 cm při poloměru 14 m. Ač jsem měl možnost vyzkoušet i verzi 176 cm u které činí poloměr 15,5, tak pocitově se mi zdál rozdíl výraznější. Další věc která potěší je možost nastavení délky vázání bez pomocí šroubováku.

+ plusy

  • Velmi snadné zahájení oblouku
  • Vhodná i pro méně zdatné lyžaře

- mínusy

  • Vyšší cena
  • Absence titanu, ten je však použit u vyšších modelů

Diskuze: Nordica DOBERMANN SPITFIRE CA EVO

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy