GoPro HERO4 - recenze (mini test) z 30.03.2016 - Recenze GoPro HERO4 - SNOW.cz

Recenze GoPro HERO4 (30.03.2016)

Recenze GoPro HERO4 (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 4 | Značka: GoPro
Vložil: Cesmik | Ročník: 2015 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Před cestou do Norska jsem momi jiné řešil i zameru, na kterou bychom zachytili své nevšední zážitky. Vypůjčili jsme si GoPro HERO4. A nyní bych se rád podělil o své zkušenosti.

Obecný pokec z webu: Elegantní kamera s vysokým rozlišením GoPro Hero4 Silver Edition vás překvapí svou rychlostí, při které se ale nevylučuje její kvalita a dynamičnost, protože dokáže zachytit video ve FullHD kvalitě a to pouze stiskem jediného tlačítka. Kromě toho je podpořena řadou funkcí, které optimalizují její vlastnosti a stejně podporují i vlastnosti její fotoaparátu, přičemž zvyšují expozici nebo ISO. Zlepšují tak možnosti od těch běžných, kterými je zachycení až 30 snímků za sekundu a to dokonce s rozlišením 12 Mpx. Kamera disponuje dotykovým displejem a vestavěnou WiFi, pomocí které dokážete vždy nejrychleji sdílet záznamy či fotografie se svými blízkými.

Zkušenosti s užíváním produktu

Záznam v vysokém rozlišení. Při rychlých přechodech ze stínu do slunce nebyl problém z přeostřením. Výborná stabilizace obrazu. Ani při rychlé jízdě se obraz netřepal. Pro uchycení jsme měli jen gumové pásky na přilbu. Vůbec to nevadilo, gumové pásky jsou z vnitřní strany opatřeny silikonem, takže z helmy nesjížděly. Navíc se kamera dala uchytit z boku přilby, tak bylo možno natáčet i souběžně jedoucí lyžaře. No a nyní pojďme na negativa. V první řadě mi vadily drobné části, u kterých hrozí riziko ztráta. Krytka na konektory nabíjení - velice malá a drobná. Aretační šroub uchycení. Ten jsme ztratil druhý den, museli jsme ho nahradit elektrikářskou páskou. V chladu velice malá výdrž baterie. V průběhu dne jsme dobíjeli pomocí powerbanky.

Na závěr. Jsem rád, že jsme ji s sebou měli. Ale je třeba se naučit s kamerou zacházet a dodržovat optimální vzdálenost natáčených objektů. Spíše blíže než dále. To co je ve skutečnosti 2m od kamery, vapadá v záznamu jako by bylo 4 metry daleko. Natáčení lyžaře jedoucího z dálky je nanic.

+ plusy

  • Kvalitní záznam
  • Jednoduchá obsluha

- mínusy

  • Obsahuje drobné části (riziko ztráty)
  • Vyšší cena

Diskuze: GoPro HERO4

09.04.2016 10:12:15 #2 

Příspěvků: 10

Cesmik muž

Pro dolnění ještě přikládám natočené video:

prašanu není nikdy dost
Video

09.04.2016 11:02:51 #3 

Příspěvků: 3881

PetrAT muž

  • jak dlouho tedy baterie vydržela ?
  • kameru jsi musel mít v tom pouzdře ?
  • jaká je váha (vč pouzdra pokud je nutné)

09.04.2016 15:24:03 #4 

Příspěvků: 1

saprstín

Kdysi dávno, když tyto kamerky přišly na trh, tak jsem je zkoušel. A musím konstatovat, že koncept kamerky na přilbu je k vytvoření videa o lyžování celkem k ničemu, maximálně jako okrajový doplněk. Pokud chci natočit koukatelné video např. jako výše autor recenze z lyžování v Norsku, tak 95 procent záběrů stejně musí být točeno z ruky, ze stativu nebo např. pomocí steadycamu apod. Už jenom natáčení z ruky pomocí normální turistické kamery s optickou stabilizací je lepší než tento předražený výtvor. Gopro dokonce dodnes žádnou stabilizaci nemá. U videa je nejdůležitější, aby bylo koukatelné. Stačí se podívat na youtube, na výtvory, které jsou realizovány pomocí gopro – drtivá většina je nekoukatelná.

09.04.2016 19:37:57 #5 

Příspěvků: 1845

fischerbl

>> #2, cestmir, 09. 04. 2016 10:12:15

Pěkné video. Full HD by nebylo?

P.S. Díval jsem se i na Tvůj web. Nádhera.

>> #4, saprstín, 09. 04. 2016 15:24:03

To je věc názoru. Občas sleduju GoPro magazín a některá videa jsou fantastická a způsobem, který popisuješ, nenatočitelná. Samozřejmě o videích, co dává většina na YT, platí to, co jsi psal. Čest výjimkám.

Jinej gang...

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy