Völkl RTM 84 - recenze (mini test) z 31.12.2016 - Recenze Völkl RTM 84 - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže allmountain Völkl RTM 84

Recenze Völkl RTM 84 (31.12.2016)

Recenze Völkl RTM 84 (allmountain Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - allmountain | Počet recenzí: 0 | Značka: Völkl
Vložil: Cesmik | Ročník: 2014 | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Dokonale univerzální lyže nejvyšší třídy pro zkušené lyžaře, kteří požadují nekompromisní výkon v každé situaci. V hlubším sněhu, nebo na pevném podkladu, RTM 84 vždy nabídnou maximum zážitků, a to bez ohledu na rychlost jízdy.

Hlavním konstrukčním prvkem je tvar Full Rocker (plynulý opačný průhyb lyže v čisté linii oblouku), jehož hlavní přednosti naplno vyniknou při jízdě v hlubokém sněhu, kde se svými vlatnostmi model RTM 84 téměř blíží freeride speciálům. Za nečekaně živým jízdním projevem na upravených tratích stojí kvalitní vícevrstvé dřevěné jádro XTD Sensor Woodcore a konstrukce Dual XTD Transmission Sidewall (na základním jádru jsou v oblasti nad hranami lyží přidány extra široké výztuhy ve 3D tvarování a dvojnásobné výšce). Uvedené konstrukce také výrazně přispívají ke zvýšení stability těchto širších lyží, což je znatelné zejména při vyšších rychlostech. Zároveň jejich použitím došlo ke snížení hmotnost lyže.

Model RTM 84 je dodáván s vázáním iPT Wideride. Toto spojení zajišťuje, na takto široké lyže, až neuvěřitelnou dynamiku. Vázání bylo vyvinuto speciálně pro modely širší než 80 mm, spojení s lyží je extra široké (pro maximalizaci přenosu sil a s tím spojeným přesným ovládáním) a dle požadavků zkušených lyžařů posunuje těžiště níž a blíže ke středu lyže. Zároveň je lehčí než běžná vázání.

Písmeno D u názvu vázání značí, že toto vázání lze velmi snadno, bez nutnosti použití nářadí, přizpůsobit na různé velikosti bot.

Zkušenosti s užíváním produktu

Lepší lyže jsem ještě neměl. A to už jsem vlastnil minimálně 2 desítky čertovských prkýnek.

Na upravené sjezdovce luxus. Vyhovuje jí spíše střední oblouk. Při větších rychlostech (70km/h)jedou jak tank, nic se nechvěje, netřepe. Ještě jsem neměl příležitost vyzkoušet jejich rychlostní limit. Pokud najedete na nějakou hrudku nebo muldičku, tak ji převálcujete jak nic.

Poté co se rozjezdí manchester, zábava pokračuje na rozbředlých okrajích sjezdovky. Krátký smýkaný oblouk - no problem. Rocker špičky vytahuje nad terén, takže dolu plujete jako na vlnách.

Vzhledem k zimám chudým na prašan a vzhledem k tomu, že mám ještě lyže do prašanu (Völkl Amaruq), RTMkám jsem ještě tu správnou pražanovou zábavu nedopřál.

Menší skoky: při dopadu lyže krásně dosedne, rocker nepleskne o podklad.

Vázaní bez větších obtíží zvládlo i skialpovou botu s podrážkou.

Jsou trochu těžší, což vadí pouze při manipulaci mimo sjezdovku.V okamžiku kdy je položíte na sníh, stává se to devízou.

Okovaná špička taky něco vydrží a při snožném oblouku výrazně zabrání posekání špiček hranami.

Zvýšená 3D konstrukce je trochu náchylnější na poškození, takže ji mám na pár místech posekanou. I když jsem s lyžemi max spokojený, chtěl bych si vyzkoušet vyšší řadu Völkl RTM 84 UVO. Vůbec si nedovedu představit, kam by se stávající kvality ještě mohly posunout.

World ski testy moc nesleduji, ale musím uznat, že vysoké známky hodnocení těchto lyží jsou v něm oprávněné.

+ plusy

  • Univerzálnost
  • Roker
  • Vázaní - zvládne i skialpovou botu

- mínusy

  • nic

Diskuze: Völkl RTM 84

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy