Giro Contact - recenze (mini test) z 07.03.2017 - SNOW.CZ

Giro Contact | recenze (mini test) z 07.03.2017

Brýle - Lyžařské/snb brýle | Počet recenzí: 0 | Značka: Giro
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2016 | Doba užívání: týden

Giro Contact jsou bezrámové lyžařské brýle s extra širokým zorným úhlem a dvěma vyměnitelnými zorníky s extrémně rychlým systémem jejich výměny.

Funkce:

 • EXV - expansion view technology - extra široký zorný úhel
 • Snapshot - magnetický systém výměny skel
 • Trojvstvá pěna s mikro fleece materiálem na vnitřní straně
 • Antifog coating - potěr proti zamlžování
 • Ergonomický obal na brýle a zorník
 • FIT velký tvar, s EXV semi bezrámovým tvarem
 • Sférické zorníky by ZEISS, balení obsahuje dva zorníky

Na výběr je z 19 zorníků kategorií S0 až S3 (S0 – propustnost 80–99 %, S1 – propustnost 43–79 %, S3 – propustnost 19–42 %, S3 – propustnost 8–18 %)
Zkušenosti s užíváním produktu

Brýle Giro Contact jsou vlajkovou lodí americké značky z Kalifornie. Získaly také prestižní ocenění Ispo Awards pro sezonu 14/15, a to zejména díky velmi „rychlému“ mechanizmu výměny zorníků.

Proto první, co bylo třeba vyzkoušet, byl právě systém výměny skel. Očekávání byla zcela naplněna. Zorník je přichycen pomocí magnetů v 6 bodech a na jedné straně je pojištěn háčkem s tlačítkem, pomocí něhož se zorník odjišťuje a sundává. Stačí zmáčknout tlačítko a odejmout zorník (brýle mají bezrámovou konstrukci, takže robustní zorník sahá až do krajů). Výměna skel je jednoduchá a rychlá, lze provést i s brýlemi na očích a to i v rukavicích. Zorník se doslova „přisaje“ na své místo. U těchto brýlí je možno velmi jednoduše měnit zorníky operativně během dne při změně počasí/viditel­nosti. Odhadem výměna zorníků vč. vyndání transportního obalu z batohu či kapsy a vyjmutí náhradního skla z pouzdra může trvat do 40 sekund. Samotná výměna skel cca 5 sekund.

Ventilační systém brýlí (což zásadně ovlivňuje zamlžování) je propracovaný, nejlépe by měl fungovat s helmami Giro (testovali jsme v kombinaci s přilbou Giro Zone, do které seděly brýle velmi dobře). Na spodní straně jsou malé ventilační skuliny mezi obrubou a sklem, nahoře ventilační otvory pokryté jemnou síťkou navazují na odtokový kanálek a otvory v helmách Giro. Ventilační průstupy pokryté síťovinou jsou i po stranách v oblasti pod páskem. Při testu byla ventilace brýlí výborná – jezdili jsme v dešti, mlze a teplotách lehce nad nulou a nemlžily se.

Brýle mají dlouhý pásek se 2 silikonovými pruhy (na okrajích pásku). Pásek nemá vzadu přezku, což je při použití s helmou zcela dostačující řešení (a přezka nezavazí v upínacím mechanizmu na helmě).

Brýle mají robustní dvouvrstvé sklo, zorné pole zcela OK. V balení jsou dodávány 2 sférické zorníky, u tohoto modelu byly:

 • jeden světlý žluté barvy s názvem Yello Burst, kategorie S1. Příjemný a jasný pohled, lehké odlesky podobně rozdálhlé nebo spíš menší než u jiných žlutých zorníků, které jsem měl čest používat
 • a druhý zorník kategorie S2 s názvem Amber Scarlet, který poskytoval velmi čistý pohled (vhodný pro jasnější počasí)

Oba zorníky byly ve střední části nepatrně jinak zabarvené a/nebo trochu více zatmavené, uprostřed měly „teplejší“ podání barev, v periferním pohledu byla sklad jasnější a méně zabarvená.

K brýlím jsou dodávány dva obaly, jeden tvarovaný robustní s odolnou přední a zadní stěnou a se zesílenou přepážkou oddělující náhradní zorník od prostoru pro brýle, druhý klasický z mikrovlákna, který je vhodný pro operativní schování brýlí a jejich případné očištění.

Jedná se o topmodel v kolekci brýlí Giro, a tomu odpovídá i cena. Doporučená cena se pohybuje pod hranicí 7000 Kč, ovšem dá se pořídit u prodejců i trochu levněji.

+ plusy

 • extrémně rychlá výměna zorníků, která lze provést i s brýlemi na očích (i v rukavicích)
 • dobré zorné pole a kvalitní zorníky Zeiss (2 v balení)
 • brýle se nezamlžují, mají dobrý ventilační systém
 • dlouhý pásek se 2 silikonovými pruhy
 • praktické pevné pouzdro

- mínusy

 • cena je vysoká, což pro někoho bude mínus, ale pro někoho možná plus - dá se očekávat, že tyto „namakané“ brýle bude mít na očích málokdo

Giro v testu

Giro G10


(2006/2007)
Cena: 0 Kč

Giro Omen


(2006/2007)
Cena: 0 Kč

Diskuze: Giro Contact

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Hotel Waldfrieden
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 806 Kč/os.
Apartmán Wolfgang
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 776 Kč/os.
Sunnyhotel Sonne
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 447 Kč/os.

Reporty

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

autor: Nahoru Adolu
Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

autor: Orhor
Arlberg

Arlberg

autor: Orhor
Ovčárna Praděd

Ovčárna Praděd

autor: Kašpi
Fendels

Fendels

autor: gimli35
Klínovec

Klínovec

autor: Milka
Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Bobulini