GoPro Hero 5 Black - recenze (mini test) z 15.03.2017 - Recenze GoPro Hero 5 Black - SNOW.cz

Recenze GoPro Hero 5 Black (15.03.2017)

Recenze GoPro Hero 5 Black (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: GoPro
Vložil: Spenat | Ročník: 2016 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Aktuálně „nejvyšší“ verze oblíbených akčních kamer ze série GoPro se jmenuje GoPro Hero 5 Black. Kamera natáčí (jako svůj předchůdce) až v rozlišení 4K (30fps), v 1080p natáčí až ve 120fps. Co se kvality fotografií týče, kamera má 12MP a zvládne fotit i do RAWu. Ve kvalitě 720p zvládne až 240fps, což je pro zpomalené záběry paráda. Nově také můžete využívat elektronickou stabilizaci obrazu (EIS), což sice stále ani zdaleka nemá na optickou stabilizaci, ale určitě postačí. V neposlední řadě je novinkou možnost GPS lokace, která umožňuje přidat např. tachometr do videa v externí aplikaci od GoPro.

Co se vybavení kamery týče, nově zde je napevno integrovaný dotykový displej, který usnadňuje ovládání kamery a také (jak výrobce udává) až 50% nárůst výdrže baterie. Také je možnost ovládat kameru hlasově (s češtinou nepochodíte) ve stylu „GoPro Take a photo“, apod.

Další novinkou je vodotěsnost - kamera je konečně vodotěsná sama o sobě až do 10 metrů, není již tedy nutnost využívat vodotěsný kryt (který již dokonce ani není součástí balení).

Zkušenosti s užíváním produktu

Zkušenosti s kamerou jsou prozatím velmi strohé, neboť jsem ji pořídil bezprostředně před odjezdem do Alp.

Vzhledem k tomu, že je čip víceméně stejný jako Hero 4 (kterou jsem v minulosti používal), nečekal jsem velké změny, co se týká kvality - to se potvrdilo i ve výsledku.

Záběry přes den jsou jasné, čisté, žádný nežádoucí šum jsem nezpozoroval. Výdrž kamery je opravdu velmi vysoká, zvládne natáčet téměř dvě hodiny na jedno nabití (Při FULLHD + EIS). Další baterii, nicméně, stále doporučuji - já měl v promoakci druhou baterii (a také monopod) s nepatrným příplatkem.

Noční záběry jsou o něco horší, nicméně zkoušel jsem jen v pokoji (simulované podmínky), většinu času jsem stejně natáčel na sjezdovce (počasí vyšlo pěkně).

Elektronická stabilizace je taktéž příjemným přídavkem k této kameře, nutno ovšem podotknout, že jí lze využívat maximálně při 1080p rozlišení. Gimbal (externí stabilizér) nicméně stále silně doporučuji pro nejstabilnější zážitek z natáčení, EIS prostě nikdy nebude tak dobré, jako gimbal (nebo alespoň OIS).

+ plusy

  • úžasná kvalita videa (jako u předchůdce)
  • focení do RAW
  • kamera je sama o sobě vodotěsná
  • GPS a EIS
  • hlasové ovládání využívám častěji, než jsem předpokládal
  • výdrž baterie

- mínusy

  • EIS prostě nikdy nebude, co OIS / Gimbal

Diskuze: GoPro Hero 5 Black

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy