Hawkeye Firefly 7s - recenze (mini test) z 20.03.2017 - Recenze Hawkeye Firefly 7s - SNOW.cz
Domů Recenze Ostatní Hawkeye Firefly 7s

Recenze Hawkeye Firefly 7s (20.03.2017)

Recenze Hawkeye Firefly 7s (Ostatní ) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - - | Počet recenzí: 0 | Značka: Hawkeye
Vložil: LBS | Ročník: 2016 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Akční kamera Hawkeye Firefly 7S je osazena 12MPx senzorem Sony IMX078. Procesor v kameře zůstal stejný, jako u předchozí verze, a je od Novateku. Kamera Firefly 7S má jako nejvyšší nativní rozlišení 2K s 30fps a interpolovaně je schopná natáčet i 4K video s 24 snímky za sekundu. U Full HD videa máme k dispozici 60fps. U videa je možné využít stabilizaci pomocí gyroskopu.
Hawkeye Firefly 7S má 120° širokoúhlý 6G objektiv se světelností f/2,8. Videa jsou nahrávána do formátu mp4 a baterie o kapacitě 1050 mAh by měla při 4K rozlišení vydržet 50 minut. Na zadní straně kamery najdeme 2" displej s živým náhledem nahrávaného videa a nechybí ani monochromatický displej pro zobrazení aktuálního nastavení na přední straně kamery. Rozměry kamery jsou 5.90 x 2.10 x 4.10 cm a váží 102g. Spolu s kamerou je dodáváno i pouzdro, ve kterém je kamera voděodolná do hloubky 20 metrů.
Tolik popis na digitalnikamery.com

Zkušenosti s užíváním produktu

Tuto akční kameru dostala naše lyžařská drobotina jako dárek od švagra. I když se v ČR neprodává a v Číně se cena běžně pohybuje okolo 110-120 USD, povedlo se ji vyhchytat v akci za vcelku lidovou cenu 60 USD. K tomu je nutno připočítat clo ve výši cca 730 Kč, které jsme museli zaplatit, i když bylo deklarováno, že se jedná o dar.

Samozřejmě jsme ji hned vystavili zátěžovému testu v podobě několika lyžovaček a hned večer jsme kameru protáhli bazénem. O nižších rozlišeních nemá moc smysl se bavit, takže doporučuji určitě od FullHD výše. Zajímavých výsledků dosahovalo FUllHD se 60 snímky, kdy i při zpomalení je video pěkně plynulé. U lepších rozlišení samozřejmě roste kvalita detailů. Přikládám fotku - screen z FullHD/30s videa + z nočního lyžování.

Kamera pracuje v režimech: Kamera, fotoaparát (samozřejmě bez blesku, takže v horších světelných podmínkách kvalita pokulhává), časosběr a sekvenční focení.

V balení několik typů držáků, bohužel chybí zakřivené na helmu, doobjednával jsem za 2 USD :-)

Za tuto cenu lze kameru určitě doporučit.

+ plusy

  • cena
  • kvalita videa ve dne
  • variabilita rozlišení

- mínusy

  • horší výsledky v noci
  • pouze rovné držáky v základní výbavě

Diskuze: Hawkeye Firefly 7s

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy