Völkl Racetiger SL speedwall UVO - recenze (mini test) z 20.03.2017 - Recenze Völkl Racetiger SL speedwall UVO - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže Völkl Racetiger SL speedwall UVO

Recenze Völkl Racetiger SL speedwall UVO (20.03.2017)

Recenze Völkl Racetiger SL speedwall UVO (Lyže ) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - - | Počet recenzí: 4 | Značka: Völkl
Vložil: Martin2 | Ročník: 2017 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Popis lyží Völkl dle distributora:
Lyže na ostře řezané krátké a střední oblouky na tvrdých upravených svazích. Ovladatelné a rychlé při přehranění. Ostrá závodní verze tohoto modelu sklízí vavříny na tratích světového poháru.
Základem je sendvičová konstrukce s vícevrstvým dřevěným jádrem (Speedwall Multilayer Woodcore), kdy samotné jádro je vyrobeno ze dvou druhů dřeva - tvrdší v oblasti hran, měkčí ve středu lyže. Uvedené jádro je ještě z horní i dolní strany vyztuženo titanalovým plechem. Model Racetiger Speedwall SL UVO má tvar prohnutí Tip Rocker (lehce přizvednutá špička pro snazší ovládání při nájezdu do oblouku) a tlumič nežádoucích vibrací - prvek UVO (dokáže tlumit rázy ve třech nezávislých směrech). Rychlost skluzu, a tím i lyží, zajišťuje použití vysokomolekulární závodní skluznice P-Tex 4500, spolu s úpravou boků Speedwall (oproti běžným bočnicím má tato řádově vyšší kluznost).
Model Racetiger Speedwall SL UVO je dodáván s deskou a inovovaným vázáním rMotion2, které má oproti svému předchůdci širší základnu (tím i kontaktní plochu spojení s lyží pro optimální přenos sil od lyžaře do lyže) a nižší hmotnost. Uložení vázání na lyži je plovoucí (pevný bod je pod patou), čímž je dosaženo většího zrychlení při výjezdu z oblouku. Vázání rMotion2 samozřejmě disponuje všemi nejmodernějšími bezpečnostími standardy značky Marker.

Délka: 170 cm Krojení: 123 - 68 - 104 mm rádius:13,6 m

Zkušenosti s užíváním produktu

Jako velmi nadšený a dlouholetý lyžař výkonosti velmi sportovní o značce Völkl samozřejmě vím od doby, kdy jsem začal lyžovat před více než 30 lety. Tuto značku považuji za opravdu top. Vždy jsem po lyžích Völkl toužil, ale nikdy jsme je nevlastnil. Párkrát jsem je testoval a vždy jsem byl nadšený.

Letošní 2 testy ve Špindlu mě ale opravdu dostaly. Na prvním jsem testoval výhradně Code S, které jsem na podzim pořídil přítelkyni. Byla z nich absolutně unešená a upřímně řečeno velmi vzrušená. Takže jsem se rozhodl si je také otestovat. Lyže skvělé a rozhodl jsem si je pořídit.

Na druhém testu jsem už porovnával více modelů: Code S, Code L, Racetiger SL, RTM 86.

Podmínky byly typicky české: ráno upravené a zmrzlé, postupem času se pista zdeformovala a byly plotny s boulemi.

Každé lyže, které jsem testoval byly úžasné, takže vybrat si, co si pořídím, bylo velmi těžké, ale na druhou stranu velmi jednoduché, protože jsem věděl, že pokud pořídím kterékoliv, tak budou výborné.

Nakonec jsem se rozhodl pro slalomky, které jsem vždy chtěl, ale obával jsem se, že nebudou dost univerzální na celodenní lyžovaní, což mi test vyvrátil.

Tady je pár mých postřehů o Racetiger speedwall SL UVO:

 • absolutně úžasná lyže na sjezdovku
 • je to sice slalomka, ale má univerzální použití
 • vhodná na extrémně sportovní a silový carving, ale i na pohodové ježdění s menší energií
 • je to tvrdá lyže a má výborný grip na ledě. Pokud lyžař neudělá opravdu fatální chybu v technice, tak drží jak přibitá
 • velmi rychlá. Zpočátku měla tendenci mi ujíždět, ale to bylo tím, že jiné lyže jsou pomalejší. Není to nevýhoda, ale výhoda - člověk si musí zvyknou na to, že je náhle o level výš a jezdí rychleji
 • je vhodná na celodenní lyžování
 • v krátkých obloucích exceluje, ve středních je ve svém živlu a s delšími si poradí hravě
 • velmi hravá lyže - dá se na ní vyblbnout
 • nevadí jí ani smýkaný oblouk do kterého lehce přejde
 • charakteristika „dobromyslné monstrum“ na ně sedí
 • přirovnal bych je k ženě, o které sní každý chlap. Zamilujete si ji už z obrázku, v reálu pak ještě výrazně pozitivně překvapí. Po prvním setkání už nechcete jinou, stále na ni myslíte a nemůžete se soustředit na nic jiného. Imponuje svými tvary, excelentním výkonem, je velice empatická a splní vám všechna přání. Nemusíte na ní křičet, sama pozná, po čem právě toužíte a přizpůsobí se. Není to rozhodně žádná mrcha, která by vás někdy podrazila a srazila na zem. Miluje sportovní jízdu a za to se vám velmi odvděčí. A navíc je krásná, stejně jako její mladší i starší sestra.

Doporučuji pro výkonnostní lyžaře, ale i středně pokročilé, kterým může postupem času ukázat svůj obrovský potenciál.

Obecně všem doporučuji zakoupit lyže až po otestování a zjištění, které vám nejvíce vyhovují. Každý lyžař to má nastaveno jinak, takže se nedá říci, že některé lyže jsou prostě nejlepší. Každopádně začněte testovat Volkl a tím ušetříte čas.

PS: nejsem prodejce této značky, jen jsem z lyží totálně nadšený

+ plusy

 • nejlepší lyže na kterých jsem kdy jel
 • výborný grip na ledě
 • univerzálnost, výkonnostní, ale i pohodová
 • nadčasový design
 • a mnoho dalšího

- mínusy

 • nenašel jsem žádná negativa
 • jen vysoká cena, ale to není vlastnost lyží, ale výrobce / prodejců. Na druhou stranu cena odpovídá kvalitě

Diskuze: Völkl Racetiger SL speedwall UVO

08.04.2017 22:42:06 #2 

Příspěvků: 3

sipa32

Naprosto souhlasím s názorem na značku Volkl. Tři sezóny jsem k naprosté spokojenosti jezdil na Code L které už měly něco za sebou, protože našem je pořídil v bazaru. Když jsem na letošní sezonu chtěl pořídit něco lepšího, tak mi bylo jasné, že u značky Volkl zůstanou. Vybíral jsem lyži, která zvládne celodenní ježdění za všech podmínek s preferencí středního a dlouhého oblouku. Volba padla na Werks Code UVO v délce 176 a r 17,9. Zatím jsem na nich odjezdil asi 15 dnů a musím smeknout před jejich univerzálnosti, rychlostí a řekl bych „blbuvzdornosti“

12.04.2017 14:30:42 #3 

Příspěvků: 413

Vlark muž

Rozmýšľam nad univerzálkami, tak by ma zaujímalo, ako sú na tom Werks Code UVO v mäkkom snehu a v muldách. Na tvrdo mám slalomkarvery, takže skôr hľadám niečo na jarné lyžovanie s tým, že ked náhodou bude tvrdo, zvládne lyža aj to, prípadne nahrnutý sneh, prašan… Najradšej by som tie Volkle aj vyskúšal, ale mal som problém nájsť ich aj v Rakúsku v požičovniach, takže nič… Vďaka za info.

12.04.2017 16:20:25 #4 

Příspěvků: 363

Petr Havelka - SNOW muž

>> #3, Vlark, 12. 04. 2017 14:30:42

Lyže V-Werks Code bude dobrá na tvrdém, ale s parametry 124–75–104 (https://www.voelkl.com/…all-uvo.html) to nebude nejlepší lyže do měkkého jarního sněhu, ani do prašanu. Tam by víc pasoval některý z modelů RTM (https://www.voelkl.com/…verview.html), nejlépe s šířkou nad 80 mm ve středu.

13.04.2017 08:22:55 #5 

Příspěvků: 413

Vlark muž

Díky za info, toho som si vedomý, len nejak sa mi nechce príliš špecializovať lyže, tie RTM som počul, že na tvrdom nie sú nič moc, musím to skúsiť, k šírkam nad 80 mm mám trocha vnútornú averziu, tak uvidíme. Mal som n mysli skôr univerzál, ale je mi jasné, že univerzál je vo všetkom horší, ako špeciál…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy