Garmin Garmin Fenix3 - sportovní hodinky - recenze (mini test) z 19.05.2017 - Recenze Garmin Garmin Fenix3 - sportovní hodinky - SNOW.cz
Domů Recenze Ostatní Ostatní vybavení nejen na lyže Garmin Garmin Fenix3 - sportovní hodinky

Recenze Garmin Garmin Fenix3 - sportovní hodinky (19.05.2017)

Recenze Garmin Garmin Fenix3 - sportovní hodinky (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Radek Holub - SNOW | Ročník: 2017 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Sportovní hodinky Fenix3 bezchybně ukojí touhu po podrobné lyžařské statistice, i když vzhledem k jejich ceně se zúročí hlavně sportovcům, kteří si rádi „měří všechno“ – záběr měřitelných aktivit a výkonů je totiž opravdu úctyhodný, navíc lyžováním málokdo žije více než čtvrt či půl roku.

Zkušenosti s užíváním produktu

I když hlavním smyslem hodinek, či lépe řečeno všestranného sporttesteru Garmin Fenix 3, je měření sportovních výkonů, první dojem obstará jejich vzhled a zpracování. Hodinky působí outdoorově, bytelně, přitom jsou vcelku elegantní. Protože nejsem zvyklý je nosit, bylo mi příjemnější si je zapnout přes rukáv trika či mikiny.

Ovládání hodinek, přinejmenším základních funkcí, není složité, ale bez návodu se neobejdete – funkcí je zkrátka opravdu dost, koneckonců i tlačítek mají hodinky po svém obvodu celkem pět, takže chvíli trvá si „zažít“, co se kterým ovládá. Zcela bezproblémové je ovládání tlačítek v lyžařských rukavicích a dobře čitelný je i displej, který lze v případě potřeby podsvítit. Čitelný je i v případě ostrého slunečního svitu.

Hodinky Fenix 3 jsou nabité funkcemi, a tak je potřeba zpočátku provést základní nastavení, zejména zadat osobní parametry uživatele, dále zvolit jednotky, formát času ap. Následně je prakticky nezbytné stáhnout si aplikaci Garmin Connect, a to ideálně do telefonu i do počítače, abyste si mohli naměřené statistiky přehledně zobrazit. Aplikace vyžaduje registraci, díky čemuž se vám data ze všech přístrojů Garmin ukládají na jednom místě. Nastavení softwaru a následná synchronizace s hodinkami nejsou zcela intuitivní, nicméně s návodem vše proběhne bez problémů. Po úvodní případě je ale už samotný „provoz“ hodinek velmi jednoduchý – stiskněte start, potvrdíte prováděnou aktivitu („lyžování“) a měříte.

Hodinky umí pracovat jak v režimu, kdy měří sjezdy i výjezdy lanovkou, tak v „inteligentně“ lyžařském, kdy se měření mimo sjezdovku automaticky přeruší. Výhodou automatického režimu je, že získáte samostatně data o všech jednotlivých sjezdech (čas, vzdálenost či průměrná a maximální rychlost). Údaje o nalyžovaných kilometrech i rychlosti by měly být velmi přesné díky tomu, že jsou přepočítané i s ohledem na převýšení, což běžné GPS přístroje nečiní. Vzhledem k tomu, že čas v automatickém lyžařském režimu „běží“ jen při sjezdu, nejspíš vás překvapí, jak málo času z celého dne vlastně strávíme opravdu lyžováním, tedy jízdou z kopce – bývají to jen hodina či dvě.

Během dne lze na hodinkách sledovat základní údaje jako výškové metry či rychlost, listovat lze i jednotlivými sjezdy. V mobilním telefonu nebo na počítači se pak po synchronizaci zobrazí mapa s „prolyžovanou“ trasou, graf zdolané nadmořské výšky a rychlosti a samozřejmě i všechny číselné údaje – nalyžované kilometry, a to i po jednotlivých sjezdech, převýšení, rychlost či čas. Jedinou záhadou mi zůstaly časové údaje, nazvané „doba“, „čas pohybu“ a „čas jízdy“, u nichž není zcela jasné, co přesně který údaj znamená – ten nejkratší by ale pravděpodobně měl uvádět „čistou“ jízdu.

+ plusy

  • podrobná lyžařská statistika
  • jednoduché ovládání i v rukavicích
  • výdrž baterie 1 až 2 dny při zapnuté GPS

- mínusy

  • úvodní nastavení a registrace vyžaduje trochu soustředění
  • nejasné měření času
  • vysoká cena, pokud jsou využívány jen pro lyžování

Diskuze: Garmin Garmin Fenix3 - sportovní hodinky

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy