Atomic Atomic Hawx Prime 130 - recenze (mini test) z 17.12.2017 - Recenze Atomic Atomic Hawx Prime 130 - SNOW.cz
Domů Recenze Boty sjezdové Atomic Atomic Hawx Prime 130

Recenze Atomic Atomic Hawx Prime 130 (17.12.2017)

Recenze Atomic Atomic Hawx Prime 130 (sjezdové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - sjezdové | Počet recenzí: 0 | Značka: Atomic
Vložil: ViktorVan | Ročník: 2017 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Sportovní sjezdové boty. Čtyři přezky s mikro seřízením. Tvrdý skelet, uvnitř pohodlná botička. Možnost tepelně upravit dle potřeby každého lyžaře. Umožňují razantní jízdu, bez problémů se v nich dá vydržet celý den.

Boty jsou vyráběny ve třech šířkách, Prime jsou v nejširším místě široké 100 mm, flex index 130. Šířka je akorát, aby se v botách dalo vydržet celý den, zároveň úzká tak, aby v ní byla noha dostatečně upevněná.

Zkušenosti s užíváním produktu

Po 4 letech jsem sáhl po osvědčené kvalitě a koupil stejný typ lyžařských bot, jen letošní model. Raději jsem s sebou vezl i ty staré, kdyby snad první dny moc tlačily. Ale nebyly potřeba. Nové Atomic Hawx Prime 130 perfektně sedí, nikde netlačí, nemusel jsem si je nechat ani tepelně upravit.

Běžnou velikost bot mám 44. Lyžařské boty jsem koupil vel. 28 - 28,5, což odpovídá 43-44. Mám rád, když jsou hodně těsné, na první dojem by měly trochu tlačit. Právě tak to mám u těchto. U původních jsem 2 dny lehce trpěl, než se botička vymáčkla, u těchto nových stačily 2 hodiny a nic netlačilo. Mám standartní tvar chodidla, běžnou šířku i výšku nártu, nepotřebuji tedy skelet vytvarovat. Přesto je možné je tzv. vypéct, tepelně upravit přesně dle potřeby lyžaře (jak botičku, tak skelet), který má nějak atypická chodidla. Stačí drobný výrůstek, aby bota nepříjemně tlačila, což se dá vypečením eliminovat.

Měřím 190 cm, vážím téměř 100 kg, nohy tedy na boty působí velkou silou, holeně jsou značně silné páky, navíc jezdím poměrně razantně. Skelet je ale dostatečně tvrdý, komín navíc vysoký, takže vyhovují. Nemám extrémně široké lýtko, běžně vysportované během a kolem, přezky utahuji zhruba na polovinu rozsahu. Dají se celé posunout vpřed i vzad, jsou tam 3 stupně, samotné přezky pak zapínám na 2. až 3. zub, jak se bota postupně zahřívá a já mám chuť na více sportovní jízdu. Pro perfektní pocit se dají ještě doladit mikro dotažením.

Jedná se o boty, v kterých se dá vydržet celý den, zároveň se do nich opřít, bez obavy, že lyžaře nepodrží v rychlém, řezaném oblouku. Pouze na obědovou pauzu jsem je rozepínal, jinak po celou dobu pevně utažené. Vnitřní botička pohodlná, žádné otlaky. První 2 dny po ránu skoro 20 pod nulou, přesto v utažených botách nohy nemrzly.

V botách jsem měl pocit jistoty, výborně přenáší sílu do lyží.

+ plusy

  • Sportovně laděná bota
  • Přes tuhost skeletu dostatečně pohodlná
  • Možnost tepelného vytvarování
  • Vnitřní botička udrží teplo i v silném mrazu
  • Perfektně sedí

- mínusy

  • Vyšší cena

Diskuze: Atomic Atomic Hawx Prime 130

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy