LEKI Griffin Pro S Speed System - recenze (mini test) z 29.12.2017 - SNOW.CZ

LEKI Griffin Pro S Speed System | recenze (mini test) z 29.12.2017

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: LEKI
Vložil: LBS | Ročník: 2017 | Doba užívání: měsíc

Dovedně řešené detaily, jako nové technologie použité u střihu a při výrobě a zdařilá materiálová kombinace neoprenu a kozí kůže, dávají vzniknout senzačně padnoucímu a ergonomickému tvaru rukavic, který zaručuje dokonalé uchopení. Stylové detaily, jako záplaty a paspulky z materiálu EVA vytvářejí zajímavý, sportovní vzhled rukavic. Integrovaný systém Trigger S umožňuje bleskurychlé nacvaknutí a vycvaknutí z bezpečnostního vázání na holi.

Pánské lyžařské rukavice LEKI Griffin Pro S Speed System disponují Speed systémem, který spočívá v tom, že poutko Trigger S již není napevno všité v rukavici, ale nachází se na flexibilním pásku, který v případě pádu vytváří ještě lepší ochranu proti zranění. Navíc se tyto rukavice vyznačují perfektním ergonomickým tvarem a elegantním sportovním designem.

Tolik slova výrobce.

Zkušenosti s užíváním produktu

Před sezónou jsem si sice pořídil jedny Leki rukavice a byl jsem spokojen. Nicméně když jsem objevil po Vánocích tento model na inzertním serveru jako nevhodný dar za úžasnou cenu, bylo rozhodnuto.

Rukavice se za „běžnou cenu“ prodávají za téměř 4 700 Kč, reálně jdou sehnat okolo 4k, takže ve srovnání se základním modelem griffin je to úplně jiná liga. A samozřejmě od designu až o materiály. Pokud někdo nechce lyžovat v pestrých worldcupech a chce decentnější, pěkně vyhlížející rukavici se skvělými vlastnostmi, může to být dobrá volba.

Rukavice jsou velmi teplé a pohodlné, hole se v nich dobře drží a skvěle sednou do ruky. Velmi zajímavý je použitý speed system uchycení poutka, kdy je na pružném pásku a umožňuje tak korigovat drobné odchylky v úchopu. Když jsem systém viděl, měl jsem trochu obavy, kolik toho vydrží, ale už jsem to párkrát otestoval (až do svlečení rukavice, když mě junior potáhl za hůl) a zatím to vypadá, že vše drží, jak má.

Při teplotách kolem nuly a smíšených srážkách rukavice ani po 3 hodinách nepromokly a udržely ruce v suchu. Také při teplotách pod -10 udržely teplo. Dle mého názoru jde o velmi zdařilý kousek z dílny LEKI. Běžná cena je sice poměrně vysoko nasazená, ale je to daň za opravdu kvalitní kus lyžařské výbavy.

+ plusy

  • Komfort
  • Funkčnost
  • Materiál
  • Design

- mínusy

  • Vyšší cena

Diskuze: LEKI Griffin Pro S Speed System

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Résidence Les Temples du Soleil
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 962 Kč/os.
Berger
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 813 Kč/os.
Hotel Blue Natura & SPA
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 608 Kč/os.

Reporty

Saas-Fee

Saas-Fee

autor: Kašpi
Zermatt / Matterhorn ski paradise

Zermatt / Matterhorn ski paradise

autor: Milka
Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

autor: TheNecumson
Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

autor: masakr69
Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

autor: Orhor
Jasper Marmot Basin

Jasper Marmot Basin

autor: volcano
Snow Town Yeti

Snow Town Yeti

autor: Milka