LEKI Griffin Pro S Speed System - recenze (mini test) z 29.12.2017 - Recenze LEKI Griffin Pro S Speed System - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Rukavice LEKI Griffin Pro S Speed System

Recenze LEKI Griffin Pro S Speed System (29.12.2017)

Recenze LEKI Griffin Pro S Speed System (Rukavice Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: LEKI
Vložil: LBS | Ročník: 2017 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Dovedně řešené detaily, jako nové technologie použité u střihu a při výrobě a zdařilá materiálová kombinace neoprenu a kozí kůže, dávají vzniknout senzačně padnoucímu a ergonomickému tvaru rukavic, který zaručuje dokonalé uchopení. Stylové detaily, jako záplaty a paspulky z materiálu EVA vytvářejí zajímavý, sportovní vzhled rukavic. Integrovaný systém Trigger S umožňuje bleskurychlé nacvaknutí a vycvaknutí z bezpečnostního vázání na holi.

Pánské lyžařské rukavice LEKI Griffin Pro S Speed System disponují Speed systémem, který spočívá v tom, že poutko Trigger S již není napevno všité v rukavici, ale nachází se na flexibilním pásku, který v případě pádu vytváří ještě lepší ochranu proti zranění. Navíc se tyto rukavice vyznačují perfektním ergonomickým tvarem a elegantním sportovním designem.

Tolik slova výrobce.

Zkušenosti s užíváním produktu

Před sezónou jsem si sice pořídil jedny Leki rukavice a byl jsem spokojen. Nicméně když jsem objevil po Vánocích tento model na inzertním serveru jako nevhodný dar za úžasnou cenu, bylo rozhodnuto.

Rukavice se za „běžnou cenu“ prodávají za téměř 4 700 Kč, reálně jdou sehnat okolo 4k, takže ve srovnání se základním modelem griffin je to úplně jiná liga. A samozřejmě od designu až o materiály. Pokud někdo nechce lyžovat v pestrých worldcupech a chce decentnější, pěkně vyhlížející rukavici se skvělými vlastnostmi, může to být dobrá volba.

Rukavice jsou velmi teplé a pohodlné, hole se v nich dobře drží a skvěle sednou do ruky. Velmi zajímavý je použitý speed system uchycení poutka, kdy je na pružném pásku a umožňuje tak korigovat drobné odchylky v úchopu. Když jsem systém viděl, měl jsem trochu obavy, kolik toho vydrží, ale už jsem to párkrát otestoval (až do svlečení rukavice, když mě junior potáhl za hůl) a zatím to vypadá, že vše drží, jak má.

Při teplotách kolem nuly a smíšených srážkách rukavice ani po 3 hodinách nepromokly a udržely ruce v suchu. Také při teplotách pod -10 udržely teplo. Dle mého názoru jde o velmi zdařilý kousek z dílny LEKI. Běžná cena je sice poměrně vysoko nasazená, ale je to daň za opravdu kvalitní kus lyžařské výbavy.

+ plusy

  • Komfort
  • Funkčnost
  • Materiál
  • Design

- mínusy

  • Vyšší cena

Diskuze: LEKI Griffin Pro S Speed System

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy