LEKI Triton S - recenze (mini test) z 03.01.2018 - Recenze LEKI Triton S - SNOW.cz

Recenze LEKI Triton S (03.01.2018)

Recenze LEKI Triton S (Sjezdové jednodílné Hole) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Hole - Sjezdové jednodílné | Počet recenzí: 0 | Značka: LEKI
Vložil: LBS | Ročník: 2016 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Sjezdové hole Leki Triton S jsou vyroveny z hliníku s vysokou tažnou silou, slitina 7075, zpracováváno speciálním horkovzdušným vytvrzovacím procesem, který dodává maximální pevnost. Sjezdové hole Leki Triton S mají technologii Trigger S. 95% všech rukou padne dokonale do řemínků z prodyšné síťoviny optimalizovaných jak z hlediska střihu, tak detailů (ruce velikostí M, L, XL nebo 7–11). Hrot ze slinutého karbidu. Vysoce leštěný lak s nejvyšší ochranou designu hole.

Zkušenosti s užíváním produktu

Tyto hole jsem koupil na konci minulé sezóny, protože jsem se rozhodl, že přejdu na systém Trigger S. Vzhledem k tomu, že jsem nechtěl svítit do okolí klasickou woldcupovou řadou, padla má volba na tento, dle mého názoru pěkně designově zvládnutý model, který kombinuje matnou černou barvu s červenými a žlutými nápisy a vzory. Rovněž materiál, který vypadá lehce, ale přitom docela pevně, se mi zalíbil.

Madla s použitým systémem trigger S padnou skvěle do ruky, ale je třeba nebát se zainvestovat nějakou tu kačku a určitě si pořídit i LEKI rukavice s integrovaným trigger S systémem. Tento komfortní prvek má zároveň bezpečnostní funkci, při pádu se mi jedna hůl skutečně vycvakla z poutka, jak je prezentováno výrobcem.

Co se týče povrchové úpravy holí, tmavý matný podklad ani po několikerém použití nevykazuje žádné známky poškrábání či dokonce loupání. Předpokládám, že bude nanášen nějakou jinou technologií, než standardním lakováním.

Samotná konstrukce je pak z velmi tvrdého hliníku HTS 5,5. Jsou tedy velmi lehké (hmotnost páru je pouhých 448 g), ale zároveň pevné a řekl bych i vcelku pružné. Při jízdě samotné tím pádem nijak nezatěžují, a přesto působí jistým dojmem.

Po zkušenostech ze svahu mohu s klidným srdcem tento model doporučit.

+ plusy

  • Lehké a pevné
  • Úchop a trigger S systém
  • Design

- mínusy

  • Zatím žádné

Diskuze: LEKI Triton S

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy