Therm-ic Insulation 3D - recenze (mini test) z 20.02.2018 - Recenze Therm-ic Insulation 3D - SNOW.cz
Domů Recenze Ostatní Sportovní vložky Therm-ic Insulation 3D

Recenze Therm-ic Insulation 3D (20.02.2018)

Recenze Therm-ic Insulation 3D (Sportovní vložky Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Sportovní vložky | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Zimní vložky do bot Therm-ic Insulation 3D s výborným anatomickým tvarem podporují nožní klenbu a také výborně izolují chlad pronikající k chodidlu.

Anatomicky tvarované vložky s precizní izolační vrstvou pro pocit pohodlí. Velmi kvalitní materiál poskytuje perfektní komfort. 3D tvar napomáhá cirkulaci krve a tím také zvyšuje tepelnou pohodu. Vyměkčení EVA polštářkem v patní oblasti napomáhá tlumení nárazů na patní kost.

Zkušenosti s užíváním produktu

Společnost Therm-ic je již pár let majetkově propojena se značkou Sidas, která se již desítky let věnuje oblasti sportovních vložek, vnitřních botiček do sjezdových bot a tvarování skeletů. Zde je propojení jasně patrné, neboť vložky Therm-ic Insulation 3D využívají Sidas technologie, což lze jednoduše poznat dle log Sidas, ty najdeme na horní straně i zespodu na plastových komponentech, které podepírají klenbu.

Vložky Therm-ic Insulation 3D jsou dvojčetem modelu Sidas Winter 3D Comfort a je zajímavé, že vložka od Therm-icu má o trochu nižší doporučenou cenu (690 versus 740 Kč).

Jedná se o „hotovou“ vložku, kterou již nelze dále tvarovat. Její klenutí je vhodné zjednodušeně řečeno pro „normální“ klenbu, není tedy mířena na lyžaře s velmi nízkou nebo extrémně vysokou klenbou.

Mám zkušenosti s více vložkami od Sidasu či Superfeetu a používám je ve všech lyžařských botách (sjezdové, skialpové, běžkařské, nelze zapomenout ani na brusle) . U sjezdových bot jsem před pár lety přešel k individuálně tvarovaným vložkám, což posunulo přesnost ovládání lyží zas o kus dál (lze doporučit sportovněji založeným lyžařkám a lyžařům). Z vícero zkušeností mohu potvrdit, že i základní „hotová“ vložka znamená značný posun k lepšímu ve srovnání se standardní plochou vložkou, která bývá ve většině lyžařských bot.

Therm-ic se specializuje zejména na ohřev a tepelný komfort, proto nabízí jen vložky nějakým způsobem odizolované nebo vyhřívané. Tento model má ze spodní strany, jako dodatečný izolant použitu hliníkovou fólii, vnitřní materiál v ploše vložky je cca 3,5 mm vysoký a docela elastický. Z horní strany je jemný počesaný materiál, který by taky měl zvýšit izolační schopnosti. Pod klenbou je pružná plastová výztuha, která zajišťuje dostatečnou podporu klenby a zároveň napomáhá cirkulaci krve. Pod patou je měkčí EVA materiál, který by měl tlumit nárazy, ale jaký to má reálně význam, nedokážu posoudit.

Testované vložky jsem umístil do svých snowboardových bot a manželka využila stejný model do svých sjezdových bot. Je potřeba vyjmout z boty vložku původní a tu novou sestřihnout do stejné velikosti. Tvar lze obkreslit nebo lze využít pomocných čar na spodní straně nové vložky. Tím je hotovo a vložka se umístí do boty.

Lze zřetelně vnímat, že noha sedí v botě s tvarovanou vložkou lépe, přesněji. Když budu hodnotit izolační schopnosti, pocitově mi v botě bylo příjemně a až hodně teplo (ve dnech, kdy jsem jezdil na prkně, panovaly teploty kolem mezi 0 a -6 °C. Ale vzhledem k tomu, že mi bývá v botách zima spíš výjimečně, směrodatnější jsou zkušenosti manželky, která jak už to u žen bývá, mívá problémy se studenými nohami podstatně častěji. Po několika dnech užívání, aniž bych jí předem říkal, že nová vložka je „izolovaná“, mi potvrdila, že je jí v botách tepleji. Tedy ne že by jí už vůbec při hodně nízkých teplotách nebyla vůbec zima, ale je snesitelnější.

Pro hodně zimomřivé jedince nebo pro ty, kdo musí pravidelně lyžovat i při třeskutých mrazech už tato vložka stačit nebude a bude třeba sáhnout po vyhřívaných modelech nebo vyhřívaných ponožkách.

+ plusy

  • Rychlé a jednoduché přizpůsobení do bot
  • Ortopedická kvalita Sidas
  • Lepší usazení nohy v botě a podpora klenby = lepší ovládání lyží a snowboardu
  • Adekvátní zlepšení tepelného komfortu

- mínusy

  • Není to přímo mínus, ale jednoduše nelze očekávat zázraky. Pokud je opravdu velká zima, odizolovaná vložka stačit nebude a bude nutno sáhnout po vyhřívaných modelech

Diskuze: Therm-ic Insulation 3D

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy