Atomic Redster Doubledeck GS - recenze (mini test) z 25.02.2018 - Recenze Atomic Redster Doubledeck GS - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže sportovní Atomic Redster Doubledeck GS

Recenze Atomic Redster Doubledeck GS (25.02.2018)

Recenze Atomic Redster Doubledeck GS (sportovní Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - sportovní | Počet recenzí: 0 | Značka: Atomic
Vložil: bobu | Ročník: 2016 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Parametry testovaných lyží jsou při délce 166 cm následující:
113,5/71/99 mm, R=15,9 m.

Profil: RACE ROCKER 95/5 (95% Camber / 5% Rocker)
Vázání: X 12 TL
Douledeck technologie: D2

Konstrukce: Powercore Cap (Kombinace D2 a Capové konstrukce dodává lyži agilitu. Celodřevěné jádro s titanalovými a laminátovými pláty umožňují dynamickou jízdu a excelentní držení stopy.)

Jádro lyže: Dřevěné + 2 titanaly

Zkušenosti s užíváním produktu

Obřačky Doubledeck od Atomicu, asi nejlepší lyže jaké jsem doposud měla na noze.

Na těchto lyžích jezdím od začátku této sezony a jsem nadmíru spokojená. Rozdíl mezi Redster SL a Redster Doubledeck GS je obrovský a to nejen díky rozdílným poloměrům krojení. To vynikne nejvíce při odpoledním lyžování v závějích nahrabaného sněhu, kdy jsou doubledecky naprosto přesné, lyže nelítají pod nohama, jedou přesně ve směru. Velmi rychle nabírají rychlost a jízda na nich je opravdu požitek. Při přenosu jsou lyže poměrně hodně těžké.

Nejlepší chování lyží jsem zaznamenala v rozměklé sjezdovce, lyže neplavou, nelítají doprava doleva, nádherně drží ve směru a pomáhají krásně projet problematické pasáže. Jízda na pevné sjezdovce taktéž bez problémů, rozkmit lyže je velmi malý, jízda je velmi stabilní.

Ideálem pro tyto lyže je střední až delší řezaný oblouk. Jde s nimi samozřejmě jezdit i smýkané oblouky, jsou dostatečně tvrdé.

Přestože jde o lyže velmi sportovního charakteru, nemyslím si, že by byly nějak nepoddajné, či problematicky ovladatelné. Na můj vkus mi přišly velmi pohodlné a přestože jsou o dost delší než mé jiné lyže, tak co se týká ovladatelnosti jsou naprosto perfektní.

Pro srovnání ...dopoledne jsem strávila na Atomic Redster Doubledeck GS a v poledne jsem přezula na Atomic Redster SL. Okamžitě se mi zdálo, že slalomky mi lítají na nohou do obou stran a měla jsem dost problém s udržením směru. Rychlostně jsem byla někde na 2/3 oproti GS a už jsem se necítila úplně bezpečně, co se týká vedení lyží.

Něco málo o testérovi : žena, 167cm/65kg/velmi sportovní lyžař

Lyže je určena převážně sportovně založenému lyžaři, který ocení její přesné vedení ve vyšších rychlostech i v horších sněhových podmínkách. Nedoporučila bych je začátečníkům, nebo pohodovým lyžařům, těm asi nemají co neobvyklého nabídnout. Velmi doporučuji všem „závodníkům“, kteří závodí sami se sebou i s ostatními :)

+ plusy

  • přesné vedení lyží ve směru i ve vysoké rychlosti
  • dostatečně tvrdá lyže

- mínusy

  • vyšší hmotnost lyží, což je nepříjemné při přenosu

Diskuze: Atomic Redster Doubledeck GS

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy