POC Fornix - recenze (mini test) z 27.02.2018 - Recenze POC Fornix - SNOW.cz

Recenze POC Fornix (27.02.2018)

Recenze POC Fornix (Half-shell (měkké kryty uší) Přilby) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Přilby - Half-shell (měkké kryty uší) | Počet recenzí: 0 | Značka: POC
Vložil: jenda0007 | Ročník: - | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

POC Fornix je řazena mezi nejdostupnější helmy výrobce a patří mezi nejoblíběnější helmy od POCu. Jedná se o helmu o váze 420 gramů, která je vyráběna v několika velikostech. Já jsem zakoupil helmu Blue ve velikosti 59–62 cm, helma je dobře odvětrávaná, má dost průduchů a je vybavena dostatkem bezpečnsotních prvků. EPS jádro, dále obsahuje regulovatelný systém odvětrávání, který je doplněn o aramidovou pleteninu, která protkává vršek jádra a zabazpečuje tak zvýšenou ochranu v případě pádu.

Zkušenosti s užíváním produktu

Helmu jsem zakoupil jako vrchol lyžařské bezpečnosti a to na doporučení, kdy helmu jsem kupoval v Hradci Králové za cca 4000 Kč. Helma má upínací kolečko a je možné ho sundat společně s měkkýma ušima, ale to jsem zatím nezkoušel. Helmu jsem kupoval ve velikosti 59–62 cm hlavně z důvodu, že trpím na prochladnutí dutin, a tak používám do helmy flísovou čelenku a potřebuji dát přesně brýle pod spodní okraj helmy, aby mi tam neprofouknul průvan. Helma má na vnitřní čelové části dva suché zipy, které zakrývají čelové průduchy, což ocení lyžaři v jarních měsících, kdy je možné tyto průduchy otevřít.

Helma se mi líbí i designově. Má zadní uchycení na brýle, u kterého si myslím, že by mohlo být trochu větší, aby tam šel pásek od brýlí lépe přicvaknout.

Na horní straně na helmě je umístěno ovládání odvětrání, kdy jedním pootočením se otevřou průduchy na helmě, to je též perfektní. O helmě mluvím v samých superlativech, protože je skvěle udělaná a je lehká, pevná a dá se samozřejmě předpokládat, že je i bezpečná.

+ plusy

  • lehká
  • krásný design
  • dobře sedne na širší hlavu
  • jsou k ní i náhradní díly

- mínusy

  • vyšší pořizovací cena

Diskuze: POC Fornix

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy