LEKI Snowstar S mitten - recenze (mini test) z 14.03.2018 - SNOW.CZ

LEKI Snowstar S mitten | recenze (mini test) z 14.03.2018

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: LEKI
Vložil: LBS | Ročník: 2017 | Doba užívání: ½ roku

Juniorský model v palčákovém provedení a se všemi důležitými vlastnostmi pro komfortní a bezpečné sjezdové lyžování. Odolné materiály v dlani a na hřbetu, teplá výplň, měkká vložka a voděodolná membrána spolu s hřejivými úplety pro zachování příjemné teploty rukou. To vše s integrovaným bezpečnostním systémem Trigger S pro snadné a rychlé zapnutí nebo vypnutí z Trigger S madel.

  • PU materiál v dlaňové části, oděru a vodě odolný, NY Oxford na hřbetní straně rukavic, jemný nylonový materiál pro větší komfort a voděodolnost
  • Soft-Tex Leki membrána pro zachování vodě a větruodolnosti
  • Termoizolační vnitřní výplň J-Max Softfill, Tricot, pro větší teplotní komfort a izolaci
  • Integrovaný upínací systém Trigger S Loop pro jednoduché a rychlé na/vy-kliknutí z madla
  • Design: black
  • Velikosti: 4,0 – 8,0

Tolik slova výrobce...

Zkušenosti s užíváním produktu

Do těchto rukavic jsme se rozhodli obléct malého po používání GoreTexových Zienerů. Hlavním důvodem byl samozřejmě fakt, že i přes mé velmi intenzivní poučování jezdil junior téměř neustále bez poutek, takže jsme se rozhodli dopřát mu také systém Trigger S. Po nákupu vario holí (viz jiná recenze) jsme chtěli samozřejmě plnohodnotný systém, takže o nákupu Leki rukavic bylo rozhodnuto.

Po průzkumu trhu a možností, které jsou ve velikosti č.4 tedy padla volba na tento model. Dělají se i v prstovém provedení, nicméně s palčáky máme výborné zkušenosti, takže vyhrály i tentokrát.

Menší obavy jsem měl z funkčnosti membrány Soft-Tex. Přece jen GoreTex je klasika a Soft zkrátka není Gore:-) Nicméně po přečtení pár příspěvků na fórech se mé obavy začaly pomalu rozplývat. Ani při deštíku rukavice nepromokly až k prstům.

Když rukavice přišly, následoval samozřejmě domácí nácvik nacvakávání a vycvakávání. Zezačátku to chviličku drhlo (hlavně jak chytit druhou hůl), než si mladý (8 let) zvykl, ale během jednoho, dvou ostrých výjezdů si zkrátka našel ten správný grif a obě činnosti velmi výrazně zrychlil, takže nyní z lanovky rovnou můžeme na svah. U mladšího (6 let) jsme tuto fázi podcenili a i přes nákup nejmenších dětských holí (viz další recenze) jsme první výjezd s použitím poutek protrpěli, když jsem mu musel hole před každým vlekem odepínat. Než tedy bude mít také rukavice (= doroste mu ručka na velikost 4), používáme zatím klasické hůlky.

Co se týče tepelného komfortu, junior si nikdy nestěžoval, že by ho zábly ruce. Když už, tak mu byla zima celkově. A to jsme v Jeseníkách chytli i velmi mrazivé a větrné počasí. Určitě tak tyto rukavice nebudou částí výbavy, kvůli které by vaše ratolesti mrzly.

Co říci závěrem? S tímto modelem si děti mohou užívat maximálního komfortu, který jim můžeme dopřát a jistě přispějí k pohodě celých rodinných týmů při lyžování. V kombinaci s LEKI holemi s triggerem S odpadá zdlouhavé nasazování poutek a věčné boje na toto téma. Rozhodně nelituji ceny kolem 1000 Kč, za ten klid a pohodu to opravdu stojí. Určitě doporučuji pro menší děti palčákové provedení.

+ plusy

  • Trigger S
  • Kvalita zpracování
  • Tepelný komfort

- mínusy

  • Nic...

Diskuze: LEKI Snowstar S mitten

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Hotel Esprit
Orientační cena za noc vč. polopenze 897 Kč/os.
Hotel Crocus
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 767 Kč/os.
Apartmány Moena
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 327 Kč/os.

Reporty

Lipno

Lipno

autor: doum25
Flachau Wagrain Alpendorf

Flachau Wagrain Alpendorf

autor: zemlo
Špindlerův Mlýn - Medvědín

Špindlerův Mlýn - Medvědín

autor: Edasek
Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

autor: 0ndra
Flachauwinkl Kleinarl

Flachauwinkl Kleinarl

autor: zemlo
Samnaun / Silvretta Arena

Samnaun / Silvretta Arena

autor: ing.kralik
Serfaus Fiss Ladis

Serfaus Fiss Ladis

autor: ing.kralik