K2 K2 Wayback 96 - recenze (mini test) z 18.03.2018 - Recenze K2 K2 Wayback 96 - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže tour freeride K2 K2 Wayback 96

Recenze K2 K2 Wayback 96 (18.03.2018)

Recenze K2 K2 Wayback 96 (tour freeride Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - tour freeride | Počet recenzí: 0 | Značka: K2
Vložil: Cesmik | Ročník: 2017 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

K2 Wayback 96 jsou široké skialpinistické lyže vhodné pro sjíždění jakéhokoliv terénu. Krásně plavou v prašanu a zároveň podrží na zmrzlém svahu. Jsou obratné a skvělé i do jarních firnových žlabů díky zúženému rockeru na špičce i patce.

 • Model: 2016/17
 • Rádius: 21 m (177 cm)
 • Hmotnost: 1550 g (177 cm)
 • Konstrukce: Torsion Box, Hybritech Sidewall, Carbon Web, Snophobic Topsheets, Tapered Tip & Tail, speciální upevnění pro stoupací pásy, možnost vytvoření záchranných saní
 • Jádro: Dřevěné jádro (paulovnie / javor)
 • Rocker: All-Terrain Rocker
 • Sidecut: 128 / 96 / 118 mm

Technologie:
Carbon Web: Pokrytí MOD struktury karbonovou tkaninou. Prvky karbonu leží v přesných úhlech tak, aby se dosáhlo vyššího stupně torzní tuhosti sekundárního jádra. To dělá lyže lehké, ale zároveň jim přidává na torzní tuhosti tam, kde ji potřebujete nejvíce.

Hybritech Sidewall: Je unikátní směsí konstrukcí Sidewall a Cap. Hybritech Sidewalls kombinuje přesnost a výkonnost konstrukce Sidewall pod botou spolu s nízkou váhou a lehkostí zahájení oblouku konstrukce Cap.

Torsion Box: Konstrukce s jádrem obaleným sklolaminátem dělá lyže lehké, torzně tuhé, citlivé a s dlouhou životností.

Wood Core: Kombinace Paulownie, což je rychle rostoucí a snadno obnovitelná dřevina, která je neskutečně lehká. Javor, dřevina využívaná v skateboardingu a snowboardingu, dodává pevnost a pružnost.

Snophobic Topsheet: Svrchní materiál obsahuje sněhový repelent a je vodě a sněhu odpudivý. Tím se nehromadí sníh na lyžích a nedochází k navýšení jejich váhy.Zkušenosti s užíváním produktu

Při výběru skialpové lyže jsem si zadal tyto parametry: Hmotnost cca 1500 g, šířka pod botou cca 95 mm, poctivé jádro, žádná pěna. A konstrukce s rockerem.

Dal jsem také na doporučení kamarádů, mezi kterými je hojně používán model Wayback 88.

Vlastní zkušenosti

Výstup na lyžích: S vázaním TLT Radical Speed Radical lyže váží: 1 980 g, což je u tak široké lyže pozitivní. Při montáži jsem si posunul vázání 1,5 cm dopředu před montážní střed, což mi pomáhá při sklápění lyže na obrátkách. Šířka 96 mm je dost hraniční, zejména při delších tvrdších traverzech. Horní strana lyže má speciální úpravu proti nalepování sněhu. Tuto vlastnost jsem ještě ještě v reálném užívání nezaznamenal. Lepí se to stejně jako ostatním.

Sjezd: jakýkoli měkký terén není problém. Rocker lyže pěkně vytahuje na povrch a šířka pod botou je dostačující k tomu, abyste plavali a nebořili se. Změna délky oblouku lyžím nečiní problém. Největší slabina těchto lyží je jízda na tvrdém podkladu. Zmrzlá sjezdovka nebo ledové plotny není žádný požitek. Samozřejmě je to způsobeno nízkou hmotností a menší torzní tuhostí.

Lyže mají pohledný design s výraznými zelenými barvami, které jsou vidět i při snížené viditelnosti. Protože jezdím často lesem a ještě častěji úzkou stopou, stává se mi, že mám posekané špičky. Proto jsem na špičky přišrouboval ochranné kovové špičky z jiných lyží.

Většina lyží od firmy K2 má tenčí hrany než lyže jiných výrobců.

Po první sezoně používání hodnotím tyto lyže chvalitebně.

+ plusy

 • Hmotnost
 • Rocker

- mínusy

 • Jízda na tvrdém podkladu
 • Tenčí hrany

Diskuze: K2 K2 Wayback 96

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy