Wedze FIT 900 FR - recenze (mini test) z 08.11.2018 - Recenze Wedze FIT 900 FR - SNOW.cz
Domů Recenze Boty skialpové Wedze FIT 900 FR

Recenze Wedze FIT 900 FR (08.11.2018)

Recenze Wedze FIT 900 FR (skialpové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - skialpové | Počet recenzí: 0 | Značka: Wedze
Vložil: Ondřej Novák - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Decathlon pod svou značkou Wed'ze připravil novou botu z kategorie „resort touring“. Model FIT 900 nabízí flexi 100, tři přezky, režim chůze, inserty pro pinové vázání a 2 podrážky (pro sjezdové vázání a pro skialpinistické vázání).

Zkušenosti s užíváním produktu

Decathlon už delší dobu potvrzuje, že vlastní vývoj mu není cizí stejně jako krok na půdu, která se zdá zdánlivě už obsazena.

A na půdu lyžařských bot určených pro tzv. „resort touring“ vkročil tradičně po svém a nutno podotknout, že vůbec ne špatně. Boty určené pro lyžování s občasnými výlety na stoupacích pásech jsou v poslední době velmi populární a málokterý výrobce je ve svém portfoliu ještě nemá. Obecně nevynikají zcela nízkou hmotností, ale umožňují přepnutí do režimu stoupání, a to pro kratší výlet za prašanem úplně stačí. A těchto parametrů se přesně drží i Wed’ze FIT 900 FR.

Jaké jsou?
Šířka 100 mm v referenční velikosti 26,5 ukazuje na sportovnější zaměření a spolu s flex indexem 100 je to naprosto ideálně kombinace pro allmountain a freeride. V botách najdeme velmi příjemnou a zateplenou botičku s technologií Thermoforming, kterou lze tepelně tvarovat a podle návodu to zvládnete i sami v domácí troubě.

Boty velmi dobře sedí hned na první dojem. Po dvou dnech lyžování se vnitřní botička mírně vytáhla a usazení bylo velmi komfortní, přesto stále přesné. Díky tomu i boty velmi dobře reagují na pokyny a i přes měkčí flexi snesou i sportovnější jízdu na upravené sjezdovce. Jejich naladění ale vyniká v měkkém sněhu, kde jsem ocenil zejména dobré tlumení i komfort vnitřní botičky.

Zásadní byl ale test v režimu stoupání. Je potřeba si uvědomit, že se nejedná o skitouringovou ultralehkou speciálku, která je zaměřena hlavně na výkon. Pohyb komínu 30° vpřed i vzad není výhercem v soutěži o nejvyšší pohyblivost, ale pro běžné výlety od lanovky k prašanovým pláním slouží perfektně. Boty lze navíc použít s pinovými stoupacími vázáními díky vyměnitelným podrážkám. A to je ten zásadní bonus. Boty jsou totiž dodávány s podrážkami pro alpské lyžování a s druhým párem podrážek, které mají normu pro stoupací vázání a obsahují inserty pro pinová vázání. Výměna podrážek trvá s imbusovým klíčem necelých 15 minut.

+ plusy

  • dobré zpracování
  • tepelně tvarovatelná vnitřní botička
  • mechanismus přepínání do režimu stoupání ovladatelný i v rukavicích

- mínusy

  • menší a tužší pohyb komínu v režimu stoupání

Diskuze: Wedze FIT 900 FR

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy