Recenze Wedze SKI-MO 20 (06.12.2018)

Recenze Wedze SKI-MO 20 (Lyžařské (skialp, freeski ap.) Batohy) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Batohy - Lyžařské (skialp, freeski ap.) | Počet recenzí: 0 | Značka: Wedze
Vložil: Ondřej Novák - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Letošní novinka Wed’ze SKI-MO oslovuje skitouringové nadšence, kteří hledí zejména na nízkou hmotnost a praktické vychytávky.

Zkušenosti s užíváním produktu

Decathlon na letošní sezónu rozšířil nabídku vybavení pro skitouring a freeride. Lehké lyže, stoupací pásy nebo freeridové boty doplňuje i ultralehký batoh Wed’ze SKI-MO 20 pro jednodenní túry.

Batoh SKI-MO 20 na první pohled zaujme právě množstvím drobných detailů, které při jednodenních túrách ušetří nejen čas, ale i spoustu pohybů. Na batoh lze připnout jeden pár lyží, cepín, přilbu, teleskopické hole, svoji kapsu má i lavinová lopata, uvnitř pak najdeme ukotvení lavinové sondy a několik oddělených kapes.

Dovnitř batohu se lze dostat velmi rychle i unikátním zipem na zádech, k jehož otevření i zavření stačí jedno rychlé zatažení za masivní poutko. Tak se dostanete i k vaku na vodu, pro jehož použití je batoh plně uzpůsoben.

Nejvíce však zaujmou dva detaily. Ve spodní části batohu najdeme velkou a velmi dobře odizolovanou kapsu, která je kryta velkým víkem na suchý zip. Slouží pro stoupací pásy nebo mačky, případně obojí. Vzhledem k použitým materiálům uvnitř kapsy se vlhkost z pásů nemá šanci dostat dovnitř samotného batohu. Výhodou kapsy je ale také její dostupnost. Pro pásy můžete sáhnout, aniž byste batoh sundávali ze zad.

Druhým detailem je pak tenký gumový popruh zakončený plastovým háčkem a ukotvený v ramenním popruhu. Ten slouží k rychlému přichycení lyží na batoh a stejně jako u kapsy na pásy můžete s lyžemi manipulovat bez nutnosti sundávat batoh.

Batoh Wed’ze SKI-MO 20 se v praxi jevil jako velmi pohodlný. Až nezvykle široký bederní popruh spolu se zádovým systémem značně vylepšuje usazení velmi lehkého batohu na zádech, na bederním popruhu navíc najdeme praktické kapsy na zip, na jednom z ramenních popruhů naopak potěší velká kapsa na mobilní telefon. Při chůzi batoh nijak neomezuje v pohybu, při lyžování velmi dobře sedí na zádech. Pohrát si je třeba jen s umístěním sondy a násady lopaty, které kvůli lehkému materiálu na části zad mohou trochu tlačit.

+ plusy

  • dobré zpracování
  • hmotnost
  • velké množství praktických poutek a možností ukotvení dalšího materiálu
  • ideální obsah 20 litrů pro jednodenní túry

- mínusy

  • umístění sondy a lopaty vzhledem k vyztužení zad

Diskuze: Wedze SKI-MO 20

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy