Kilpi ASIMETRIX-W - recenze (mini test) z 12.12.2018 - Recenze Kilpi ASIMETRIX-W - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Bundy Kilpi ASIMETRIX-W

Recenze Kilpi ASIMETRIX-W (12.12.2018)

Recenze Kilpi ASIMETRIX-W (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Kilpi
Vložil: Petr Socha - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Stručný popis výrobce: Dámská lyžařská bunda Kilpi Asimetrix je vyrobena zmateriálu SIBERIUM 20000 2L STRETCH, který poskytuje voděodolnost 20 000 mm, prodyšnost 15 000 g/m2/24h. Bunda má podlepené švy, voděodolné zipy a sněžný pás, destičku RECCO. Díky elasticitě materiálů umožňuje bunda volnost pohybu. Je vybavena rukávovými manžetami, třemi zipovými kapsami, rukávovou kapsou na skipass a vnitřní kapsou s hadříkem na čištění lyžařských brýlí. Ventilační zipy v podpaží.

Zkušenosti s užíváním produktu

Z názvu je cítit, že něco na bundě nebude symetrické, a to něco je hlavní zip. Rozděluje bundu nepravidelně, mírně úhlopříčně zleva doprava při rozepínání.

Tato konstrukce je v modelech Kilpi použita opakovaně a má své opodstatnění: vedle ergonomie při za- a rozepínání zipu (pravákem) hlavně fakt, že ukončení zipu nepřichází do kontaktu s bradou, a zvýšený límec je proto pohodlný, protože jemnou dámskou bradu neohrožuje studený a někdy i ostrý jezdec zipu. Šíře límce je regulovatelná slepým zipem vsazeným na opačné straně límce a funkčnost tohoto řešení završuje i perforace límce: bunda může natěsno překrývat ústa, přičemž se dá pohodlně dýchat.

Ale zpět k celku. Bunda je zateplená zdánlivě méně než pánská IO-M, což ji činí lehkou a poddajnou (výrobce udává hmotnost 800 g při velikosti 36). Ohledně technických prvků jí opět nechybí nic, co by lyžař mohl potřebovat, včetně vnitřních manžet, kapsy s utěrkou na brýle nebo kapsou na rukávu na skipas či pasivním systémem lokalizace v lavině Recco. Střihově je sympaticky jednoduchá s praktickými vertikálními kapsami na bocích a za zmínku stojí i estetické zpracování. Na tuto otázku ale nechť si odpoví každý sám. Dámský střih není výrazně projmutý v pase, což dává prostor pro další vrstvy, zároveň je ale dobré si produkt před nákupem vyzkoušet, a až na základě toho zvolit velikost.

+ plusy

  • zajímavá konstrukce a komfortní límec
  • vysoká úroveň technických prvků
  • nízká hmotnost, pružnost materiálu – dobrá pohyblivost
  • poměr výkon/cena

- mínusy

  • prozatím bez výhrad

Diskuze: Kilpi ASIMETRIX-W

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy