K2 IKONIC 80 Ti - recenze (mini test) z 06.12.2018 - Recenze K2 IKONIC 80 Ti - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže allmountain K2 IKONIC 80 Ti

Recenze K2 IKONIC 80 Ti (06.12.2018)

Recenze K2 IKONIC 80 Ti (allmountain Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - allmountain | Počet recenzí: 0 | Značka: K2
Vložil: Ondřej Katz - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

krojení: 129/80/108 mm
rádius: 15,9 m při 170 cm
délky: 156, 163, 170, 177, 184 cm
konstrukce: Wood Core Aspen/Paulownia, Metal Laminate, TwinTech Sidewalls
technologie: Exo-Konic Technology, Carbon Spyne
doporučená MOC: 19 499 Kč

NA CO: dlouhý a střední oblouk

PRO KOHO: dobrý, zkušený lyžař

KAM:

  • na sjezdovku s vodivým, klidně i tvrdým sněhem
  • určitě na sjezdovku s měkkým, rozježděným sněhem
  • do terénu s rozježděným i čerstvým sněhem

Zkušenosti s užíváním produktu

Sölden, druhá polovina podzimu. Liduprázdné a hlavně bezvadně zrolbované pisty pokryté ráno tvrdým a v průběhu dne už příjemně vodivým sněhem. Co do těchto podmínek zvolit? Chargery – sportovní sjezdovkové carvery – jsem zkoušel vloni a letos jsou prý úplně stejné. Vyzkoušel si i jedny z užších Pinnacle, ale to už jsou na mě, starýho jezevce, hodně široké lyže s vlastnostmi laděnými vyloženě pro freeride. Nakonec jsem se zase ujistil v tom, že na sjezdovce mám pod botou rád tak 80 mm, to cítím jako více méně ideální šířku. Dál v tomto ohledu netřeba chodit a spíš bude důležité, jak mi takové univerzálky vybraná značka naladí.

Žádné velké překvapení se nekonalo, K2 tohle prostě umí. Abych šel vlastní spokojenosti maximálně naproti, neomylně jsem sáhnul po nejdelší verzi 184 cm a zase jsem udělal dobře. Jasně, přiznávám, že mám dlouhé lyže rád. Nakonec kdo recenze na lyže čte a dokonce ho zajímá, kdo to píše, ten to o mně možná ví. IKONIC 80 Ti mě překvapily fakt dobrým hraněním a v kombinaci s délkou mi v dlouhém oblouku dávaly pocit jistoty i ve vyších rychlostech. Nechi říkat ve vysokých, byl jsem vlastně toho dne letos poprvé na kopci, navíc po zranění… O to víc jsem kvitoval, že můžu lyžím věřit, že mi v dlouhém neustřelí (chvilku jsem testoval, nebylo to na první dobrou, není to obřačka), prostě že „to půjde“. Vedle vyloženě dobrého hranění mi vyhovovla i poměrně vysoká stabilita a klid ve smyslu nikterak vysoké dynamiky a hbitosti. Popravdě, ty lyže jsou spíš línějsí, ale přesně to jsem od nich očekával. A jsem přesvědčený, že se to bude líbit i většině dobrých rekreačních lyžařů.

Mírně problematicky se K2 IKONIC 80 Ti ukázaly v krátkém smýkaném oblouku na tvrdém, uklouzaném a poměrně prudkém svahu. Přehraňují pomalu, ale to se dá s ohledem na jejich šířku očekávat. Jenomže se jim ani nechce moc sesouvat, patka se dost kouše. Příprava hran? Anebo celkem vysoká torzní tuhost! Ty lyže zkrátka chtějí táhnout po hraně. V dlouhém oblouku jsou, abych tak řekl, důstojné, tedy klidné, poloměry do středního celkem bez problémů zkracují, ale určitě vám s reboundem nebudou létat z jednoho oblouku do druhého. Zase je to spíš klid a stabilita. Ale taky točivost! Záměrně jsem se nekoukal na uváděný rádius, teď vidím, že ve 177 cm je to něco přes 17 metrů. Ale lyže točí velmi ochotně! Určitě tomu napomáhá Speed Rocker, ovšem taky to, že se hlavně ve špičce celkem snadno ohýbají.

Po dvou hodinách jsem si vzal stejný model ve 170 cm a … Nebavil mě. Taky byl překvapivě stabilní, pocitově dokonce tužší, taky moc nesmýkal, ale celkově už nijak nenadchnul. Tohle už je určitě hodně subjektivní pocit, ale takových lyží – nikterak špatných – je všude dost. Pokud umíte lyžovat a jste aspoň trochu požitkáři (lenoch je něco jiného), berte si lyže dlouhé, nebo krátké.

V nabídce řady Konic je ještě širší model IKONIC 84 Ti a nevypadá vůbec špatně. Třeba i proto, že je prodávaný s lepším vázáním Marker XCell. Jak širší 84, tak testovaná 80 jsou k dispozici i v měkčí verzi bez titanalu. Nemyslím si, že měkčí verze budou lepší, ale v každém případě je to velice sympatické. Nabídnout stejnou lyži v měkčí a tužší verzi je, myslím, prima.

+ plusy

  • stabilita
  • hranění
  • snadná ovladatelnost

- mínusy

  • sesouvaný oblouk
  • krátký oblouk
  • méně dynamiky

Diskuze: K2 IKONIC 80 Ti

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy