K2 LUV Machine 72 Ti - recenze (mini test) z 08.12.2018 - Recenze K2 LUV Machine 72 Ti - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže univerzální K2 LUV Machine 72 Ti

Recenze K2 LUV Machine 72 Ti (08.12.2018)

Recenze K2 LUV Machine 72 Ti (univerzální Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - univerzální | Počet recenzí: 0 | Značka: K2
Vložil: Ondřej Katz - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

krojení: 125/72/104 mm
rádius: 13 m na 160 cm
délky: 146, 153, 160, 167 cm
konstrukce: Wood Core Aspen/Paulownia, Metal Laminate, Hybritech Sidewalls
technologie: BIOkonic Technology, Carbon
doporučená MOC: 16 899 Kč

NA CO: hlavně na střední, ale také na krátký oblouk

PRO KOHO: dobré, zkušené lyžařky

KAM:

  • na sjezdovku s vodivým, klidně i tvrdým sněhem
  • klidně i na sjezdovku s měkkým, rozježděným sněhem

Zkušenosti s užíváním produktu

V polovině listopadu jsme se na ledovci v rakouském Söldenu se zástupci redakce SNOW zúčastnili testování nové kolekce lyží a bot značky K2. Do oka mi padly "nejostřejší ženské lyže, co kdy K2 udělala". Fakt? Sportovně zaměřené holky, co uměj’ lyžovat, si je prý pochvalují. No ale proč by chlap testoval babský lyže? Stejně si je nekoupí. Tak třeba aby si udělal přehled a mohl ženám ve svém okolí doporučovat.

Překvapení, překvapení hraničící s nadšením! Nádherně vyladěné lyže s vynikajícím hraněním, měkčí flexí, ale extrémně příjemným průhybem a tím pádem lahodným průjezdem oblouku. A na konci – lehké, řekl bych skoro rajcovní nakopnutí. No dobře, postrčení. Ale stejně, zírám a říkám si, pánové, tohle by se líbilo i vám, co jste spíš lehčí váhy, nejezdíte moc rychle, radši hledíte na správnou techniku a každý oblouček si náležitě vychutnáváte.

Sáhl jsem po nejdelším modelu 167 cm, vyjel nahoru na Schwarze Schneid, projel tunelem na Tiefenbach a modrá dálnice pod kabinou Tiefenbachbahn začala naříkat, jak jsem jí cejchoval kolejema, co za mnou zůstávaly. Jsem řádný narcis, takže mám pocit, že z vedlejší kotvy se na mě museli snad všichni dívat. Jasně, dělám si legraci, ale jde o to, že mi ty lyže náramně seděly a moc mě bavily. Nezpomeňte, měl jsem s sebou Huga… „Určitě by pár ženských, těch opravdu dobrých lyžařek, ocenilo ještě jednu délku navíc, o tom nepochybuju. Ale prodalo by se toho děsně málo, takže ekonomika prostě velí končit s délkama na 167 centimetrech,“ říkak mi večer marketingový manažer evropské centrály K2 Sepp Kleisl. Chápu to, tady si prostě nechám na delší lyže zajít chuť. Nakonec jsem tu, myšleno mezi ženskými, jenom na skok, jako na návštěvě. Sepp ale přidal jednu dost zajímavou informaci: „Ta lyže je jenom ve čtyřech délkách, ale zase jsou všechny stejné.“ Nerozumíte? Sepp tímto otevírá otázku tuhosti flexe lyží, která se, jak známo, bohužel u totožného modelu liší s narůstající/kle­sající délkou. Delší lyže zkrátka bývají pocitově flexibilnější, protože se snáze ohýbají. Naproti tomu kratší modely často v porovnání s delšími působí jako tužší, méně živé, málo responsivní. Schválně si to někdy vyzkoušejte. „Vedle sestavy vázání, která vlastně kratší lyže omezuje v průhybu, je to také otázka celkového naladění lyže, což ale musí vycházet už z její konstrukce. U modelu LUV Machine 72 Ti je skutečně v závislosti na délce uzpůsobováno i dřevěné jádro a ostatní konstrukční prvky, takže tuhost flexe by měla zůstat u všech délek zachována,“ popisuje Sepp Kleisl. No pokud v K2 dámské lyže opravdu ladí tímto způsobem, potom se nedivím, že se lyže líbí.

No a co konkrétně se mi tedy na K2 LUV Machine 72 Ti líbilo, případně nelíbilo? Jedná se o bezvadné uzniverzálky pro ježdění na upravených sjezdovkách. 72 mm pod patou dává příjemnou stabilitu, na tom se určitě podílí také velmi kvalitní hranění. Na vyloženě dlouhé oblouky v opravdu vysokých rychlostech to není, ale oblouky středních poloměrů se především na mírných svazích daří náramně, lyže krásně vedou stopu. A když do nich tlačíte, tak zkracují, s tím nemají žádný problém. Neoplývají dynamikou. Oblouk zkrátí, ale že by vás vyloženě nakoply do dalšího, to určitě ne. I při rychlém navazování oblouků lyže zůstávají spíš klidné, výjezdy z každého oblouku jsou plynulé, bez známek větší agresivity. A mně se tohle naladění moc líbí. Trochu méně se mi líbilo sesouvání, ty lyže fakt rády drží hranu. Navíc mne při smýkaných obloucích neposlouchaly hlavně špičky lyží, jednou se mi dokonce zkřížily a bylo z toho první letošní naklepání boku a hýždě. Jakkoliv se tedy nejedná o kdo ví jak sportovní mašiny, obliba jízdy po hranách a její jednoznačné upřednostnění před oblouky sesouvanými K2 LUV Machine 72 Ti nepochybně adresuje hlavně zdatným, technicky dobře vybaveným lyžařkám. Že by takto vyladěné lyže seděly i spoustě lehkých chlapů, už jsem psal a nemá cenu to dál jakkoliv rozebírat. Chlapi si určitě lady skis kupovat nebudou, v tom jsme za jedno.

+ plusy

  • harmonické naladění
  • hranění
  • všestrannost

- mínusy

  • sesouvaný oblouk
  • krátké

Diskuze: K2 LUV Machine 72 Ti

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy