Vagus Magnetar - recenze (mini test) z 03.01.2019 - Recenze Vagus Magnetar - SNOW.cz

Recenze Vagus Magnetar (03.01.2019)

Recenze Vagus Magnetar (Lyžařské/snb brýle Brýle) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Brýle - Lyžařské/snb brýle | Počet recenzí: 0 | Značka: Vagus
Vložil: tereskaska | Ročník: - | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Zrcadlové brýle zajímavého designu s výměnnými skly. Sklo drží na brýlích díky magnetu, tudíž výměna je velice jednoduchá a rychlá. V ceně brýlí je základní sklo se stříbrnou povrchovou úpravou (viz foto), které je určené spíše do slunečného počasí. Lze přikoupit další zrcadlové sklo se žluto růžovými odlesky „coated“, které je vhodné, když je pod mrakem, a také klasické žluté sklo do výrazně snížené viditelnosti.

Zkušenosti s užíváním produktu

Brýle používám třetí sezónu a zatím velká spokojenost, nemlží se. Jsou stále v prodeji za 2390 Kč, což je dle mého názoru dobrý poměr cena/výkon za vychytané a zároveň designové zrcadlovky.

Základní zorník (stříbrný odlesk a zabarvení do slunečného počasí) je v ceně, dodatečné zorníky lze přikoupit za 590 Kč. Nevýhodou je, že přikoupit lze pouze dodatečné zorníky, základní samostatně koupit nelze, což mě vzhledem k náchylnosti zrcadlovek na poškrábání trochu mrzí.

Brýle jsou v nabídce pouze v jedné velikosti, která odpovídá spíše větším brýlím pro větší obličej. Brýle používám se starším modelem přilby Sweet Protection a sedí dobře. Pocitově zasahují přes větší část obličeje.

Pásek, který je stylově potištěn obrázkem staré sedačkové lanovky, má silikonové proužky, takže brýle dobře drží na přilbě a vzadu jsou dvě spony pro nastavení délky pásku.

Výměna zorníku, který je uchycen pomocí magnetu, je otázkou několika sekund, lépe ale brýle, nebo celou helmu sundat na chvilku z hlavy a výměnu provádět oběma rukama. Jednou rukou se výměna provádí obtížně. A pozor na skřípnutí kůže na rukou, magnet je opravdu silný.

Součástí balení je stylově potištěný jemný látkový pytlíček, k dokoupenému sklu už bohužel pytlíček chybí. Je ale potřeba skla uchovávat odděleně, aby se o sebe nepoškrábala. Na poškrábání jsou, stejně jako všechny ostatní zrcadlovky, i tyto brýle celkem náchylné.

+ plusy

  • design
  • poměr cena/výkon
  • praktický a rychlý mechanismus výměny skel

- mínusy

  • náchylné na poškrábání
  • absence pytlíčku pro náhradní skla
  • nemožnost přikoupit/obnovit stříbrné základní sklo (lze přikoupit pouze „coated“ a žluté)

Diskuze: Vagus Magnetar

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy