LEKI Worldcup Race Flex S Junior - recenze (mini test) z 18.12.2018 - Recenze LEKI Worldcup Race Flex S Junior - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Rukavice LEKI Worldcup Race Flex S Junior

Recenze LEKI Worldcup Race Flex S Junior (18.12.2018)

Recenze LEKI Worldcup Race Flex S Junior (Rukavice Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: LEKI
Vložil: LBS | Ročník: 2016 | Doba užívání: ½ roku
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Nejprve slova výrobce:
Juniorské lyžařské rukavice Leki Worldcup Race Flex S Junior Leki Worldcup Race Flex S Junior jsou celokožené hřejivé zimní rukavice pro malé sportovce.

Konstrukce: Junior Race Fit. Rukavice ze závodní série jsou vybaveny ochrannými protektory na hřbetu, silikonovými panely na prstech a neoprenovou hřejivou částí na zápěstí. Zateplení Thinsulate. Rukavice jsou vybaveny systémem Trigger S.

Zkušenosti s užíváním produktu

Tyto rukavice jsem koupil synovi v závěru minulé sezóny, kdy bylo třeba přemýšlet dopředu, v čem bude příští rok lyžovat. Od prvního vyzkoušení se nám však zdály poměrně těsné na to že jsme po Snowstarech mitten velikosti 4 zvolili velikost č. 6. Vzali jsme je na poslední jarní lyžování a vše se zdálo v pořádku.

Rukavice jsou velmi kvalitně zpracovány, vyrobeny z prvotřídních materiálů, moc pěkně vypadají a v kombinaci modré, bílé, černé a svítivě zelené vypadaly prostě úžasně. Jenomže není všechno zlato, co se třpytí. Syn měl trošku problém s umístěním hole, která se mu oproti volnějším Snowstarům vytáčela do boku a nechtěla se moc přizpůsobit. Bylo třeba si na to zvyknout. Je fakt, že má trošku širší dlaň a mohlo to hrát roli. Ale z tohoto důvodu jsme jedno číslo rukavic přeskočili.

Rukavice jsme tedy vzali na první dvě letošní lyžovačky, kdy byly teploty cca kolem -5 stupňů. A další nemilé překvapení. Už po chvíli si stěžoval, že je mu v nich chladno. Rozhýbávání, zahřívání nepomohlo, prsty zůstaly studené. Ano, může to být i nějaký individuální problém u syna. Ale už se toho zkrátka sešlo příliš - těsnější střih, přechod z palčáků na prstové, teď 2x zima v nich byla zima i při nijak extrémních teplotách. Někomu, kdo na ně je zvyklý, mohou vyhovovat, ale já osobně ještě raději zvolím palčáky a tyto krásné rukavice, i když mi to bude velmi líto, jdou do světa...

I přes toto první „zklamání“ (není to zklamání v pravém slova smyslu, spíš že nám zkrátka nevyhovovaly) však zůstaneme značce věrni, jen ještě půjdeme u dětí raději do palčáků.

+ plusy

  • materiály
  • vzhled
  • trigger S

- mínusy

  • těsný střih
  • malá poddajnost
  • umístění poutka pro připojení madla hole

Diskuze: LEKI Worldcup Race Flex S Junior

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy