Head Vector Evo 100 - recenze (mini test) z 08.01.2019 - Recenze Head Vector Evo 100 - SNOW.cz
Domů Recenze Boty sjezdové Head Vector Evo 100

Recenze Head Vector Evo 100 (08.01.2019)

Recenze Head Vector Evo 100 (sjezdové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - sjezdové | Počet recenzí: 0 | Značka: Head
Vložil: 0ndra | Ročník: 2018 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Stručný popis výrobce:
Řada Head Vector EVO nabízí u modelu VECTOR EVO 100 sportovní přesné padnutí a dostatek komfortu pro sportovní jezdce, kteří milují rychlou jízdu. Nový účinný EVO rám vycházející z dlouhodobě úspěšné formy Vector. Tvar skeletu nabízí snadnější nazouvání, nastavení zadní podpory, kompatibilita s Walking Sole (Grip Walk).

Po nesmírně dlouhém výběru lyžařských bot jsem zamířil nečekaně do prodejny Sportisima a zakoupil Head Vector Evo 100, jež patří do jedné z „vyšších“, neboli performance kolekcí tohoto výrobce. Sehnat boty s flexem 100, šířkou 100 mm, nejlépe od Headu nebo Atomicu, s tvarovatelnou vnitřní botičkou, stářím do 2 let a hlavně cenou do 5000 korun, byl skoro nadlidský úkol. Na víkend, kdy jsem chtěl o koupi bot definitivně rozhodnout (a připravit se tak na výdaje vyšší, jelikož žádná odpovídající bota se nenašla) zrovna připadnul Black Friday. Ten se konal i ve Sportisimu a slevy tu opravdu byly! Rázem jsem se tak dostal z 5500 (a původních 8 690) na příjemných 4700 Kč a zbylo i na novou tašku na boty.

K botám se navíc dají dokoupit i podrážky Walk Sole od Headu, jakási alternativa Grip Walku, cca za 600 Kč.

Zkušenosti s užíváním produktu

Vector Evo 100 koupíte jen ve Sportisitimu a pak jsem jen viděl na několika zahraničních e-shopech, a to ještě v lehce odlišném barevném provedení. Jedná se tak nejspíš o custom verzi pro Sportisimo, což mi nijak nevadí. Od svých vyšších „kolegů“ (s flexem 110–130) se liší jen tím, že má tvarovatelnou pouze vnitřní botičku a ne skelet. Nijak extravagtní tvar nohy ale naštěstí nemám a s tvarovatelnou botičkou si tak vystačím. Boty disponují dále cantingem a možností „změkčení“ na flex 90 pomocí několika otočení šroubem. V balení naleznete také „podložky“, které se dají umístit dozadu za lýtka, mezi vnitřní botičku a skelet (pomocí suchého zipu) a v libovolné pozici umožní pak jezdci zaujmout „závodnější“ postoj.

Po týdnu s botami Head Vector Evo 100 na nohou si nemůžu na nic stěžovat. Před prvním použitím jsem vnitřní botičky vypekl v troubě (ano, lze to udělat i doma a na internetu je velmi jednoduchý návod i s oficiálním videem - velké plus pro Head) a pak náležitě tvaroval. Při jízdě opravdu nikde nic netlačí a bota sedí jako přibitá. Absence Grip Walku není nijak výrazný problém - nebyl jsem na něj ani dříve navyklý. Kdybych měl ale s ním kompatibilní vázání, určitě bych Walk Soles pořídil. Flex 100 je pro mě u Headu akorát - vážím jen 70 kg a v botách chci vydržet většinu dne. Zároveň poskytují i dobrou oporu při sportovnějším svezení.

Líbí se mi i matný design, jen je otázkou, za jak dlouho se poškrábe... :-)

Za zmíněnou cenu a souvisejícími požadavky jde o skvělý poměr cena-výkon.

+ plusy

  • super cena
  • tvarovatelná vnitřní botička
  • kompatibilita s Grip Walk
  • možnost nastavení flexu
  • líbivý design
  • nastavení ohybu postoje a cantingu

- mínusy

  • utahovací pásek (strap) designově moc nesedí a také nedrží nijak přesvědčivě
  • veškére info o botách a vlastnostech + příslušenství je nutno získat hodinami strávenými na internetu

Diskuze: Head Vector Evo 100

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy