Salomon X-3 130CS - recenze (mini test) z 05.02.2012 - Recenze Salomon X-3 130CS - SNOW.cz
Domů Recenze Boty sjezdové Salomon X-3 130CS

Recenze Salomon X-3 130CS (05.02.2012)

Recenze Salomon X-3 130CS (sjezdové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - sjezdové | Počet recenzí: 0 | Značka: Salomon
Vložil: Navvy | Ročník: 2010 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Sportovní bota, zařazená ve firemním rejstříku do kategorie RACE. Konstrukce má odpovídat modelu Světového poháru s pohodlnějším, rozuměj širším, tvarem kopyta a nejnovější technologií Custom Shell. Bota má flex index 130, šířku 98-104 mm, skelet a manžeta je z polyuretanu. Botička je firemní Custom ShellWorld Cup Advanced shell technologie, což je tvrdší a tenčí botička, ale stále ještě tepelně tvarovatelná. Bota má dvojitý rozmontovatelný canting, přibalena je sada pro závodní lyžaře, sestávající z plastových podložek pod paty a vložek do horní zadní strany komínu. World cup pásek pro upevnění manžety není na suchý zip, ale má masivní hliníkovou utahovaci přezku Backbone. Přezky jsou 4 s mikro nastavením (otáčením na závitu je lze jemně doladit), podle firemních materiálů jsou titanové. Horní nártovou přezku je možno nastavit ve dvou polohách (svisle nebo šikmo směrem k vrcholu paty). Barva je bílá. Splňují pravidla FIS.

Zkušenosti s užíváním produktu

Každý má jinou nohu a ne každému vyhovují boty od konkrétního výrobce. Po dlouhém zkoušení různých značek jsem nakonec vybíral jen mezi Lange RS 130 a tímto modelem od Salomonu. Nakonec jsem navzdory krásné modré barvě Lange zvolil Salomon X-3 a nelituji. Původně jsem se bál "závodních" bot s tím, že jsou moc tvrdé a je v nich zima. Nic z toho se však neukázalo být problémem a boty mi skvěle slouží. Okamžitě jsem se v lyžování zlepšil a mám větší jistotu v ovládání lyží.

+ plusy

  • Na správný tvar nohy skvěle padnoucí bota. Nohu přesně obejme, drží, ale netlačí.
  • Pro sportovněji založeného lyžaře (nezávodníka) optimální flexe. Sama nutí ke správnému vedení oblouku.
  • Konstrukčně skvěle promyšlená bota, která nikde netlačí, není v ní zima a horní pásek nemá nevýhody suchého zipu - perfektně drží a snadno se dá uvolnit.
  • Bota výborně přenáší sílu na lyži a poskytuje perfektní zpětnou vazbu od lyže. Přitom nemám pocit přenosu nějakých nepříjemných vibrací.
  • Z mého pohledu má nádherný design.

- mínusy

  • Sundávat tuto botu z nohy za většího mrazu je skutečně namáhavé. Při teplotách do -5°C to však jde celkem snadno.

Diskuze: Salomon X-3 130CS

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy