Therm-ic Toe Warmer - recenze (mini test) z 30.01.2019 - Recenze Therm-ic Toe Warmer - SNOW.cz

Recenze Therm-ic Toe Warmer (30.01.2019)

Recenze Therm-ic Toe Warmer (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Stručný popis výrobce:
Tenké a tvarované ohřevné polštářky určené k zahřátí nohou. Po otevření balení se polštářek přilepí přilnavým povrchem na horní stranu nártu na ponožku. Do 15 minut začnou sáčky hřát a budou prohřívat krev proudící nártem ke konečkům studených prstů, a to až po dobu 6 hodin.

Zkušenosti s užíváním produktu

Ohřevné sáčky Therm-ic Toe Warmer vozíme na hory druhou sezonu, a snažíme se je přibalit do kapsy nebo batohu vždy, když jedeme s dětmi, je jedno, jestli na sjezdovky nebo na běžky. Děti jsou totiž ty, kterým nejčastěji přistane sáček v botě a zachrání nebo prodlouží lyžařský den. Má žena taky párkrát ráda použila.

Tento typ ohřevného sáčku má na jedné straně samolepící povrch a díky němu lze přilepit na vnější stranu ponožek. Sáčky jsou tenké a bez toho, aby omezovaly nebo tlačily, jsme je použili v dětských a dámských přezkáčích a v dětských botách na běžky.

Sáčky začnou hřát, jakmile jsou vybaleny ze svého hermetického prodejního obalu a dostanou se na vzduch (pozor tedy na poškození obalu před použitím). Výrobce píše, že začnou hřát do 15 minut, dle zkušenosti je to dříve. Mají vydržet hřát 6 hodin, což jsem přesně neměřil, zásadní je, že vždy hřály po dobu, co bylo třeba. Zjednodušeně řečeno je výdrž dostatečně dlouhá.

Používali jsme i o trochu větší hranaté sáčky, PocketWarmer, které jsou určeny do kapsy pro zahřátí rukou. Ty hřejí až 8 hodin. My jsme je v mrazech byli nuceni dát dovnitř palčáků, což je dle návodu nepovolené užití (hrozí nebezpečí popálení kůže). Řešení to nebylo ideální a nikoho k němu nenabádám, ale taky pomohlo. Ideální řešení by bylo mít na rukou WarmerReady rukavice, které mají speciální kapsu na ohřevný sáček a nebo případně tenké rukavice a přes ně palčáky, pak by užití ohřevného sáčku na rukou bylo bezpečnější. Jednou jsem pro stejný účel použil i ohřevné sáčky do bot a přilepil je na vnitřní stranu palčáků (stejně tak by tam šly jen vložit), proto se mi zdají nalepovací sáčky univerzálnější.

Ohřevné sáčky zpříjemnily a zachránily naší rodině už hodně lyžodní, takže i když stojí necelých 60 korun (což je v celkovém lyžařském denním rozpočtu pakatel), neváháme je dle potřeby okamžitě použít. Nejvíce ocení děti (ale možná ještě víc jejich rodiče, protože kňourání pak rychle ustane :-) a zimomřivé dámy.

+ plusy

  • tenké, vlezou se do většiny přezkáčů i běžkařské obuvi
  • hřejí dlouho
  • samolepící povrch drží na ponožce dobře
  • zachrání nebo prodlouží lyžařský den
  • prodejní obal je pevný a kompaktní, vleze se do kapsy

- mínusy

  • někdo by mohl u jednorázového produktu považovat za mínus cenu, ale vzhledem k denním lyžařským nákladům a hlavně k tomu, že tyto malé sáčky dokáží s dětmi a dámami kouzla, cena není překážkou

Diskuze: Therm-ic Toe Warmer

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy