Therm-ic Toe Warmer - recenze (mini test) z 30.01.2019 - SNOW.CZ

Therm-ic Toe Warmer | recenze (mini test) z 30.01.2019

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden

Stručný popis výrobce:
Tenké a tvarované ohřevné polštářky určené k zahřátí nohou. Po otevření balení se polštářek přilepí přilnavým povrchem na horní stranu nártu na ponožku. Do 15 minut začnou sáčky hřát a budou prohřívat krev proudící nártem ke konečkům studených prstů, a to až po dobu 6 hodin.

Zkušenosti s užíváním produktu

Ohřevné sáčky Therm-ic Toe Warmer vozíme na hory druhou sezonu, a snažíme se je přibalit do kapsy nebo batohu vždy, když jedeme s dětmi, je jedno, jestli na sjezdovky nebo na běžky. Děti jsou totiž ty, kterým nejčastěji přistane sáček v botě a zachrání nebo prodlouží lyžařský den. Má žena taky párkrát ráda použila.

Tento typ ohřevného sáčku má na jedné straně samolepící povrch a díky němu lze přilepit na vnější stranu ponožek. Sáčky jsou tenké a bez toho, aby omezovaly nebo tlačily, jsme je použili v dětských a dámských přezkáčích a v dětských botách na běžky.

Sáčky začnou hřát, jakmile jsou vybaleny ze svého hermetického prodejního obalu a dostanou se na vzduch (pozor tedy na poškození obalu před použitím). Výrobce píše, že začnou hřát do 15 minut, dle zkušenosti je to dříve. Mají vydržet hřát 6 hodin, což jsem přesně neměřil, zásadní je, že vždy hřály po dobu, co bylo třeba. Zjednodušeně řečeno je výdrž dostatečně dlouhá.

Používali jsme i o trochu větší hranaté sáčky, PocketWarmer, které jsou určeny do kapsy pro zahřátí rukou. Ty hřejí až 8 hodin. My jsme je v mrazech byli nuceni dát dovnitř palčáků, což je dle návodu nepovolené užití (hrozí nebezpečí popálení kůže). Řešení to nebylo ideální a nikoho k němu nenabádám, ale taky pomohlo. Ideální řešení by bylo mít na rukou WarmerReady rukavice, které mají speciální kapsu na ohřevný sáček a nebo případně tenké rukavice a přes ně palčáky, pak by užití ohřevného sáčku na rukou bylo bezpečnější. Jednou jsem pro stejný účel použil i ohřevné sáčky do bot a přilepil je na vnitřní stranu palčáků (stejně tak by tam šly jen vložit), proto se mi zdají nalepovací sáčky univerzálnější.

Ohřevné sáčky zpříjemnily a zachránily naší rodině už hodně lyžodní, takže i když stojí necelých 60 korun (což je v celkovém lyžařském denním rozpočtu pakatel), neváháme je dle potřeby okamžitě použít. Nejvíce ocení děti (ale možná ještě víc jejich rodiče, protože kňourání pak rychle ustane :-) a zimomřivé dámy.

+ plusy

  • tenké, vlezou se do většiny přezkáčů i běžkařské obuvi
  • hřejí dlouho
  • samolepící povrch drží na ponožce dobře
  • zachrání nebo prodlouží lyžařský den
  • prodejní obal je pevný a kompaktní, vleze se do kapsy

- mínusy

  • někdo by mohl u jednorázového produktu považovat za mínus cenu, ale vzhledem k denním lyžařským nákladům a hlavně k tomu, že tyto malé sáčky dokáží s dětmi a dámami kouzla, cena není překážkou

Diskuze: Therm-ic Toe Warmer

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Les Chalets de SuperDévoluy
Orientační cena za noc 901 Kč/os.
Apartmány Rosmarie
Orientační cena za noc 1 088 Kč/os.
Apartmán Starchenthof
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 586 Kč/os.

Reporty

Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

autor: gimli35
Harrachov

Harrachov

autor: Nahoru Adolu
Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Orhor
Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

autor: 0ndra
Ovčárna Praděd

Ovčárna Praděd

autor: Kašpi
Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

Breuil Cervinia Valtournenche / Matterhorn ski paradise

autor: TMa
Sölden

Sölden

autor: Martin2