Therm-ic Toe Warmer - recenze (mini test) z 30.01.2019 - SNOW.CZ

Therm-ic Toe Warmer | recenze (mini test) z 30.01.2019

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Therm-ic
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden

Stručný popis výrobce:
Tenké a tvarované ohřevné polštářky určené k zahřátí nohou. Po otevření balení se polštářek přilepí přilnavým povrchem na horní stranu nártu na ponožku. Do 15 minut začnou sáčky hřát a budou prohřívat krev proudící nártem ke konečkům studených prstů, a to až po dobu 6 hodin.

Zkušenosti s užíváním produktu

Ohřevné sáčky Therm-ic Toe Warmer vozíme na hory druhou sezonu, a snažíme se je přibalit do kapsy nebo batohu vždy, když jedeme s dětmi, je jedno, jestli na sjezdovky nebo na běžky. Děti jsou totiž ty, kterým nejčastěji přistane sáček v botě a zachrání nebo prodlouží lyžařský den. Má žena taky párkrát ráda použila.

Tento typ ohřevného sáčku má na jedné straně samolepící povrch a díky němu lze přilepit na vnější stranu ponožek. Sáčky jsou tenké a bez toho, aby omezovaly nebo tlačily, jsme je použili v dětských a dámských přezkáčích a v dětských botách na běžky.

Sáčky začnou hřát, jakmile jsou vybaleny ze svého hermetického prodejního obalu a dostanou se na vzduch (pozor tedy na poškození obalu před použitím). Výrobce píše, že začnou hřát do 15 minut, dle zkušenosti je to dříve. Mají vydržet hřát 6 hodin, což jsem přesně neměřil, zásadní je, že vždy hřály po dobu, co bylo třeba. Zjednodušeně řečeno je výdrž dostatečně dlouhá.

Používali jsme i o trochu větší hranaté sáčky, PocketWarmer, které jsou určeny do kapsy pro zahřátí rukou. Ty hřejí až 8 hodin. My jsme je v mrazech byli nuceni dát dovnitř palčáků, což je dle návodu nepovolené užití (hrozí nebezpečí popálení kůže). Řešení to nebylo ideální a nikoho k němu nenabádám, ale taky pomohlo. Ideální řešení by bylo mít na rukou WarmerReady rukavice, které mají speciální kapsu na ohřevný sáček a nebo případně tenké rukavice a přes ně palčáky, pak by užití ohřevného sáčku na rukou bylo bezpečnější. Jednou jsem pro stejný účel použil i ohřevné sáčky do bot a přilepil je na vnitřní stranu palčáků (stejně tak by tam šly jen vložit), proto se mi zdají nalepovací sáčky univerzálnější.

Ohřevné sáčky zpříjemnily a zachránily naší rodině už hodně lyžodní, takže i když stojí necelých 60 korun (což je v celkovém lyžařském denním rozpočtu pakatel), neváháme je dle potřeby okamžitě použít. Nejvíce ocení děti (ale možná ještě víc jejich rodiče, protože kňourání pak rychle ustane :-) a zimomřivé dámy.

+ plusy

  • tenké, vlezou se do většiny přezkáčů i běžkařské obuvi
  • hřejí dlouho
  • samolepící povrch drží na ponožce dobře
  • zachrání nebo prodlouží lyžařský den
  • prodejní obal je pevný a kompaktní, vleze se do kapsy

- mínusy

  • někdo by mohl u jednorázového produktu považovat za mínus cenu, ale vzhledem k denním lyžařským nákladům a hlavně k tomu, že tyto malé sáčky dokáží s dětmi a dámami kouzla, cena není překážkou

Diskuze: Therm-ic Toe Warmer

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Hotel Panther
Orientační cena za noc vč. polopenze 4 390 Kč/os.
Hotel Engel
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 938 Kč/os.
Apartmány Zum Regenbogen
Orientační cena za noc 844 Kč/os.

Reporty

Lienz

Lienz

autor: Kašpi
Galsterbergalm

Galsterbergalm

autor: luma147
Vysoké nad Jizerou - Šachty

Vysoké nad Jizerou - Šachty

autor: MA-lyžařka
Filzmoos

Filzmoos

autor: luma147
Kals Matrei / Grossglockner Resort

Kals Matrei / Grossglockner Resort

autor: brácha
Aprica

Aprica

autor: parezzbablu
Vrátna

Vrátna

autor: batdik