Giro Essence MIPS - recenze (mini test) z 14.02.2019 - Recenze Giro Essence MIPS - SNOW.cz

Recenze Giro Essence MIPS (14.02.2019)

Recenze Giro Essence MIPS (Half-shell (měkké kryty uší) Přilby) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Přilby - Half-shell (měkké kryty uší) | Počet recenzí: 0 | Značka: Giro
Vložil: MA-lyžařka | Ročník: 2018 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Helma GIRO Essence MIPS je určena především pro lyžaře a snowbordisty, kteří potřebují dioptrické brýle. Helma je totiž vybavena skvělým sklápěcím zorníkem, pod který se krásně vejdou i moderní velké dioptrické brýle a ochrání vás před špatným počasím i před UV-zářením.

Helma má polykarbonátovou skořepinu s EPS pěnou.

Je vyšší cenové relace, ale neskutečně komfortní a kvalitně zpracovaná, s novým bezpečnostním prvkem MIPS – ochrana mozku před působením rotačních sil při nárazu. Helmu lze přizpůsobit velikosti hlavy (regulace kolečkem v zadní části helmy). V případě teplejšího počasí lze helmu odvětrat pomocí několika větracích otvorů v horní části helmy a to posunutím jednoho ovládacího prvku.

Zkušenosti s užíváním produktu

Na lyžování nosím dioptrické brýle, z toho důvodu jsem si před lety pořídila speciální lyžařské brýle k tomu určené. Dioptrické brýle se však často pod lyžařskými zamlžovaly, vyzkoušela jsem několikeré speciální emulze, bohužel nikdy to nebylo ono. Někdy se stávalo, že lyžařské brýle tlačily do dioptrických brýlí, bylo to nepříjemné. Čím dál více jsem uvažovala o nějaké pěkné lyžařské helmě se sklopným sklem s dostatečným prostorem pro dioptrické brýle. Vytipovala jsem několik pěkných helem a vyrazila do sportovní prodejny v Brně - SPORT95, kde mají obrovský výběr. Vyzkoušela jsem helmy se sklopným zorníkem asi od 5 výrobců, jednoznačně mě však padla do oka, ale hlavně na hlavu, přilba GIRO Essence MIPS.

Helma je velice příjemná a lehká. Perfektně sedí na hlavě díky vnitřnímu polstrování. Sklopmý zorník dosedne perfektně na tvář díky zvýšenému molitanu ve spodní části. Helmu lze dotáhnout podle obvodu hlavy vzadu kolečkem a pod bradou lze dotáhnout páskem, který je obalen v příjemné kožešince. Lyžovala jsem v ní několikrát jak v mlze, tak na slunci, nikdy se mně dioptrické brýle nezamlžily a viděla jsem ostře.

V slunečních dnech se hlava nepotila, průduchy odvětrání se otevřou jedním posunem šoupátka s horní zsrany přilby a fungují perfektně. V předešlé helmě po celodenním nošení jsem měla otlačené uši a hlavu, nyní jsem jako v bavlnce.

S helmou jsem maximálně spokojena, doporučuji.

+ plusy

  • dioptrické brýle se „nepotí“
  • přizpůsobení helmy dle velikosti hlavy
  • bezpečnostní prvek MIPS
  • regulace větrání

- mínusy

  • zatím nemám připomínky

Diskuze: Giro Essence MIPS

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy