Bridgedale Ski Lightweight - recenze (mini test) z 21.02.2019 - SNOW.CZ

Bridgedale Ski Lightweight | recenze (mini test) z 21.02.2019

Oblečení - Ponožky | Počet recenzí: 0 | Značka: Bridgedale
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: měsíc

Stručný popis výrobce:
Pánské lehké lyžařské ponožky s Merino vlnou. Na sjezdovky, freeride a skialpy. Polstrování na holeni a chodidle pro větší pohodlí. Díky Y heel konstrukci drží ponožky na svém místě, neshrnují se a tím předchází vzniku puchýřů a otlaků. A vlákno Endurofil jim dodává potřebnou odolnost. Ponožky drží tvar a nikdy se nerazí – doživotní záruka.

Složení:
20 % Merino vlna
51 % Nylon / Polyamid
20 % Endurofil / Polypropylen
7 % Tactel / Nylon
2 % Lycra® / Elastan

Více na https://eshop.bridgedale.cz/…ske-ponozky/

Zkušenosti s užíváním produktu

Ponožky Bridgedale Ski Lightweight jsou jedny z nejlehčích (nejtenčích) lyžařských podkolenek, které jsem měl dlouhodobě na noze. Mám velmi úzké chodidlo a nízký nárt, k tomu úzký kotník, což vždy prověří střih ponožek a jejich elasticitu (a i proto si kupuju o číslo menší ponožky, než mám velikost bot). Model Ski Lightweight od anglického výrobce Bridgedale obstál na jedničku s hvězdičkou, na noze sedí velmi dobře, přitom nikde netáhne, netlačí. Na horní straně ponožek dlouhých těsně pod koleno je decentně zesílený lem, ponožky se neshrnují. Nakolik funguje tzv. Y heel konstrukce, nedokážu posoudit, každopádně celkově je „fit“ ponožek výborný.

Zajímavé je, že ponožky nemají uzpůsobený tvar pro levou a pravou nohu, což by se mohlo zdát jako hendikep, ale vzhledem k jejich elasticitě, to není žádný problém. Ba naopak to může být i plus co do pohodlí užívání, neboť nemusíte hledat na ponožkách nápisy R a L a řešit, zda nemáte levou na pravé a naopak.

Výrobce udává, že ponožky mají polstrování na chodidle a na holeni, což je pravda, ale polstrování je velmi jemné, takřka ho nerozeznáte v síle materiálu od ostatních míst. Což ocení zejména sportovní lyžaři pro precizní fit v botě.

Podíl přírodního vlákna z vlny merino je v ponožkách Bridgedale Ski Lightweight 20 %. Nelze vyrobit ponožky z čistého merina, neboť ty by nic nevydržely, vlna je mechanicky velmi málo odolná. Proto nosnou konstrukci ponožek tvoří zpravidla polyamidová vlákna (jsou odolná), transport potu zajišťuje polyester nebo polypropylen, elasticitu dodávají elastany a podíl vlny merino přidává tepelnou izolaci (která funguje i případně vlhkých ponožek) a taky odolnost proti tvorbě zápachů. Ukázalo se, že podíl 20 % merina v tomto směru funguje dobře, po třech dnech lyžování odér velmi přijatelný. Více dní jsem zatím nezkoušel :-).

Izolační vlastnosti jsou z mého pohledu (muž, který netrpí na špatné prokrvování periferií) dobré a korespondují s lehkou gramáží podkolenek.

Po více vyprání tvar a pocit na noze beze změny. Dá se předpokládat, že jsou použity kvalitní materiály (i s ohledem na deklarovanou doživotní záruku) a ponožky jsou při výrobě „řádně tepelně upraveny“, aby se při praní a užívání již jejich tvar neměnil a při vystavení vyšším teplotám materiál nesmršťoval.

Shrnutí testu ponožek Bridgedale Ski Lightweight :
Ponožky Bridgedale Ski Lightweight můžu doporučit zejména sportovním lyžařům, kteří mají těsně padnoucí lyžáky a pro precizní ovládání lyží ocení tenké a přesně padnoucí podkolenky. Taky ze stejných důvodů tento model mohou ocenit skialpinisté, k tomu tenké provedení ponožek nebude nadbytečně hřát při výstupu. Díky příměsi merino vlny přichází nepříjemné odéry se slušným zpožděním.

+ plusy

  • elastické a velmi dobře padnoucí
  • tenké „sportovní“ provedení, které ocení sportovní lyžaři
  • příměs merino vlny pomáhá odolnosti vůči tvorbě zápachům
  • za zmínku stojí doživotní záruka

- mínusy

  • pro někoho je tenké provedení plusem, pro někoho může být naopak mínusem (zejména pokud má volnější boty nebo má problémy s prokrvováním končetin)

Diskuze: Bridgedale Ski Lightweight

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Apartmánový dům Russbach
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 522 Kč/os.
FLAINE - FRANCIE
Orientační cena za noc vč. dopravy 1 253 Kč/os.
Résidence La Licorne
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 522 Kč/os.

Reporty

Ratschings

Ratschings

autor: mirjur
Paseky nad Jizerou

Paseky nad Jizerou

autor: 0ndra
Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

autor: K2 cigi
Ischgl / Silvretta Arena

Ischgl / Silvretta Arena

autor: Lehla
Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

autor: Martin2
Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

autor: sejk68
Sella Nevea / Kanin

Sella Nevea / Kanin

autor: vasek4545