Bridgedale Ski Lightweight - recenze (mini test) z 21.02.2019 - Recenze Bridgedale Ski Lightweight - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Ponožky Bridgedale Ski Lightweight

Recenze Bridgedale Ski Lightweight (21.02.2019)

Recenze Bridgedale Ski Lightweight (Ponožky Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Ponožky | Počet recenzí: 0 | Značka: Bridgedale
Vložil: Petr Havelka - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Stručný popis výrobce:
Pánské lehké lyžařské ponožky s Merino vlnou. Na sjezdovky, freeride a skialpy. Polstrování na holeni a chodidle pro větší pohodlí. Díky Y heel konstrukci drží ponožky na svém místě, neshrnují se a tím předchází vzniku puchýřů a otlaků. A vlákno Endurofil jim dodává potřebnou odolnost. Ponožky drží tvar a nikdy se nerazí – doživotní záruka.

Složení:
20 % Merino vlna
51 % Nylon / Polyamid
20 % Endurofil / Polypropylen
7 % Tactel / Nylon
2 % Lycra® / Elastan

Více na https://eshop.bridgedale.cz/…ske-ponozky/

Zkušenosti s užíváním produktu

Ponožky Bridgedale Ski Lightweight jsou jedny z nejlehčích (nejtenčích) lyžařských podkolenek, které jsem měl dlouhodobě na noze. Mám velmi úzké chodidlo a nízký nárt, k tomu úzký kotník, což vždy prověří střih ponožek a jejich elasticitu (a i proto si kupuju o číslo menší ponožky, než mám velikost bot). Model Ski Lightweight od anglického výrobce Bridgedale obstál na jedničku s hvězdičkou, na noze sedí velmi dobře, přitom nikde netáhne, netlačí. Na horní straně ponožek dlouhých těsně pod koleno je decentně zesílený lem, ponožky se neshrnují. Nakolik funguje tzv. Y heel konstrukce, nedokážu posoudit, každopádně celkově je „fit“ ponožek výborný.

Zajímavé je, že ponožky nemají uzpůsobený tvar pro levou a pravou nohu, což by se mohlo zdát jako hendikep, ale vzhledem k jejich elasticitě, to není žádný problém. Ba naopak to může být i plus co do pohodlí užívání, neboť nemusíte hledat na ponožkách nápisy R a L a řešit, zda nemáte levou na pravé a naopak.

Výrobce udává, že ponožky mají polstrování na chodidle a na holeni, což je pravda, ale polstrování je velmi jemné, takřka ho nerozeznáte v síle materiálu od ostatních míst. Což ocení zejména sportovní lyžaři pro precizní fit v botě.

Podíl přírodního vlákna z vlny merino je v ponožkách Bridgedale Ski Lightweight 20 %. Nelze vyrobit ponožky z čistého merina, neboť ty by nic nevydržely, vlna je mechanicky velmi málo odolná. Proto nosnou konstrukci ponožek tvoří zpravidla polyamidová vlákna (jsou odolná), transport potu zajišťuje polyester nebo polypropylen, elasticitu dodávají elastany a podíl vlny merino přidává tepelnou izolaci (která funguje i případně vlhkých ponožek) a taky odolnost proti tvorbě zápachů. Ukázalo se, že podíl 20 % merina v tomto směru funguje dobře, po třech dnech lyžování odér velmi přijatelný. Více dní jsem zatím nezkoušel :-).

Izolační vlastnosti jsou z mého pohledu (muž, který netrpí na špatné prokrvování periferií) dobré a korespondují s lehkou gramáží podkolenek.

Po více vyprání tvar a pocit na noze beze změny. Dá se předpokládat, že jsou použity kvalitní materiály (i s ohledem na deklarovanou doživotní záruku) a ponožky jsou při výrobě „řádně tepelně upraveny“, aby se při praní a užívání již jejich tvar neměnil a při vystavení vyšším teplotám materiál nesmršťoval.

Shrnutí testu ponožek Bridgedale Ski Lightweight :
Ponožky Bridgedale Ski Lightweight můžu doporučit zejména sportovním lyžařům, kteří mají těsně padnoucí lyžáky a pro precizní ovládání lyží ocení tenké a přesně padnoucí podkolenky. Taky ze stejných důvodů tento model mohou ocenit skialpinisté, k tomu tenké provedení ponožek nebude nadbytečně hřát při výstupu. Díky příměsi merino vlny přichází nepříjemné odéry se slušným zpožděním.

+ plusy

  • elastické a velmi dobře padnoucí
  • tenké „sportovní“ provedení, které ocení sportovní lyžaři
  • příměs merino vlny pomáhá odolnosti vůči tvorbě zápachům
  • za zmínku stojí doživotní záruka

- mínusy

  • pro někoho je tenké provedení plusem, pro někoho může být naopak mínusem (zejména pokud má volnější boty nebo má problémy s prokrvováním končetin)

Diskuze: Bridgedale Ski Lightweight

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy