Lusti RT SL FIS - recenze (mini test) z 22.02.2019 - Recenze Lusti RT SL FIS - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže závodní Lusti RT SL FIS

Recenze Lusti RT SL FIS (22.02.2019)

Recenze Lusti RT SL FIS (závodní Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - závodní | Počet recenzí: 0 | Značka: Lusti
Vložil: jenda0007 | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Ostrá závodní slalomka vhodná pro velmi zkušené lyžaře a závodní lyžování. Její doménou je tvrdá, upravená sjezdovka a charakteristickými vlastnostmi jsou ovladatelnost, točivost a poslušnost v široké škále jízdních režimů. Tato slalomka se za aktivní vedení jezdci odmění výborným držením na hraně a perfektně vyjetým obloukem.

Lyže odpovídá pravidlům FIS pro závodění v alpských disciplínách.

Vrchní folie - K výrobě těchto lyží se používá kvalitní sturkturované polyamidové vrchní fólie od největšího evropského dodavatele ISOSPORT
Laminační vrstvy - V těchto lyžích je použita jedna triaxiální prepregová nosná vrstva. Prepreg je tkanina, která je již dokonale nasycená od výrobce. Materiál je sice dražší, ale takto se eliminují chyby při sycení tkaniny
Titanal - nejkvalitnější nosná vrstva používaná při výrobě lyží, která výrazně zlepšuje podélnou i torzní tuhost. V těchto lyžích jsou použity dva silné pláty titanalu
Jádro - celodřevěné jádro - jednosměrná smrková a buková překližka
Bočnice - Na bočnice se používá materiál ABS se zaručenou kvalitou
Hrany - kvalitní, tenké, závodní, ocelové hrany o tvrdosti 48° HRC
Skluznice - kvalitní grafitová závodní skluznice

Parametry: délka 165 cm, rádius 13 m, rozměry 116–65–99 mm
Sezóna: 2018/2019

Zkušenosti s užíváním produktu

Lyže se pohybuje řádově v cenách od 13 do 16 tisíc s vázáním, bez vázání okolo 10 tisíc Kč. Používám většinou univerzální lyže, abych mohl jezdit i na rozbitých odpoledních sjezdovkách, ale tato lyže jako ostrá slalomka mě velmi nadchla. Jezdil jsem na lyžích Lusti RT SL FIS na upravené sjezdovce, ne úplně tvrdé, a chovaly se velmi ovladatelně. Krásně držely hranu, jsou velmi tuhé, sportovní. S těmito Lusti jsem jezdil jen kratší oblouky a byl jsem velmi mile překvapen. Doporučuji ji zkušenějším a pokročilejším lyžařům.

Úhel nabroušení hran byl 87 st. Lyže drží i na odpoledním vydřené sjezdovce, ale pravdou je, že už jsem musel zvolnit, abych nevlétnul do další nahromaděné muldy, protože mi v ní zůstala noha (užší lyže jsou na rozorané sjezdovce méně stabilní).

Charakter lyže mi dovoluje (90 kg) celkem snadnou manipulaci a ovladatelnost, ale je potřeba do lyží pořádně šlapat. Lyže je určena do vyšších rychlostí na upravené a tvrdé sjezdovky, kdy ji sportovní lyžař (závodník) bude držet na hranách.

Na této české lyži se mi líbí také její strohý a jasný design, také hezké barevné označení jednotlivých kategorií lyží Lusti.

+ plusy

  • super tvrdá závodní slalomka
  • přesná v oblouku, krásně drží na hraně
  • přijatelná cena

- mínusy

  • bez negativ

Diskuze: Lusti RT SL FIS

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy