Icebreaker Apex Glove Liners - recenze (mini test) z 24.02.2019 - SNOW.CZ

Icebreaker Apex Glove Liners | recenze (mini test) z 24.02.2019

Oblečení - Rukavice | Počet recenzí: 0 | Značka: Icebreaker
Vložil: Milka | Ročník: - | Doba užívání: týden
  • Rukavice, které se dají nosit klasicky i jako podvlékací.
  • Materiál: 98 % merino vlna, 2 % elastan (Lycra)
  • Gramáž materiálu: 260 g/m2
  • Cena: 599 Kč

Zkušenosti s užíváním produktu

Ačkoli mými nejlepšími parťáky na svahu teď jsou vyhřívané rukavice Zanier Hot.ZX 3.0 Women, kapacita jejich baterií bohužel není neomezená. Ba naopak, je dost omezená. Takže jsem potřebovala nějak vykrýt i tu situaci, kdy se baterie vybijí a budu muset nadále v těchto (navhlých, ale už nehřejících) rukavicích zůstat, nebo se převléknout do sice suchých, ale taktéž nevyhřívaných náhradních. Řešením jsou podvlékací rukavice. Ale ne ty polyesterové tenoučké, které už dlouhé roky vlastním. Zvolila jsem Icebreaker Apex Glove Liners. A protože jsem v e-shopu potřebovala dosáhnout na poštovné zdarma a přítel taky zrovna řešil své rukavice, vzala jsem nám je oběma.

Milka:

Jsou „unisex“, takže ve velikosti S jsou mi příliš velké v obvodu dlaně i okolo zápěstí. Délka prstů ale vyhovuje, takže velikost XS by zase měla prsty příliš krátké. Střih respektive velikost tedy na dámskou ruku není úplně ideální. Na hřbetu ruky jsou navíc dva podle všeho zbytečné švy. Plusem ale naopak je samotná délka rukavic, díky které se dají rukavice zastrčit do rukávů bundy a na ruce tak netáhne.

Materiál je příjemný, poměrně silný a hřejivý. Například o suché ruce se při oblékání nezatrhává. Narozdíl od jiných merino výrobků mám u těchto rukavic pocit, že udržují teplo i když jsou vlhké. Rozhodně vyloženě nestudí.

V rukavicích se dá poměrně pohodlně manipulovat i s menšími předměty typu knoflíky, takže není potřeba je sundávat. Jejich výhodou pro někoho také může být, že v nich lze ovládat dotykový telefon.

Miki:

„Netrpím na studené ruce, ale ve větru mé lyžařské rukavice profouknou a kvůli tomu vymrzají. Právě pro takovou situaci jsem si černé rukavičky značky „icebreaker“ pořídil a i přes počáteční nedůvěru musím připustit, že svůj úkol splnily. Nasazoval jsem si je na pomalé sedačkové lanovce, když už mi byla na ruce zima (a tudíž vlastně již bylo pozdě), a než jsme dojeli nahoru, začínaly mě ruce pomalu hřát.

Úchop v nich mám dost nejistý, ale pokud držím pouze hole, není to problém a po čase jsem si na novinku zvykl. Až tak moc, že jsem je nakonec sundal pozdě, až když se mi ruce začaly potit, a kvůli tomu mi lyžařské rukavice navlhly. Takže pot směrem ven zřejmě odvádějí dobře :-).

Rukavičky sedí dobře, velikost je tak akorát. Prsty i ruka jsou obepnuté docela pevně a rukavička při zatnutí ruky v pěst klade trochu odpor. Šev mají na hřbetě, mezi ukazováčkem a prostředníčkem, ale nijak mě netlačí. Materiál je příjemný a elastický.

Lyžařská rukavice mi sedí docela přesně a tak jsem se trochu obával, zda se do ní s rukavičkou Icebreaker vůbec vejdu. Vejdu, ale moc místa nezbývá; nasazení lyžařské rukavice je v pohodě, ale při jejím sundávání se musím snažit, aby rukavička v rukavici nezůstala, protože na délku jsou obě stejně dlouhé.“

+ plusy

  • hřejí
  • na pánskou ruku dobře sedí

- mínusy

  • na dámskou ruku jsou moc velké (unisex střih)
  • zbytečné švy na hřbetu ruky
  • nejsou integrované do rukavic, špatně se z nich vyndávají

Diskuze: Icebreaker Apex Glove Liners

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Recenze dle kategorii

Recenze dle značek

Lyžařské zájezdy

Hotel Der Abtenauer
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 075 Kč/os.
Park Hotel Gastein
Orientační cena za noc 1 529 Kč/os.
Hotel Belvedere
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 682 Kč/os.

Reporty

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

autor: Nahoru Adolu
Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

autor: Orhor
Arlberg

Arlberg

autor: Orhor
Ovčárna Praděd

Ovčárna Praděd

autor: Kašpi
Fendels

Fendels

autor: gimli35
Klínovec

Klínovec

autor: Milka
Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

Mayrhofen / Ski Zillertal 3000

autor: Bobulini