Lusti RFC - recenze (mini test) z 26.02.2019 - Recenze Lusti RFC - SNOW.cz

Recenze Lusti RFC (26.02.2019)

Recenze Lusti RFC (radical carving Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - radical carving | Počet recenzí: 0 | Značka: Lusti
Vložil: jenda0007 | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Fun carvingová lyže určená pro sportovní lyžaře - to je Lusti RFC (Radical Fun Carving). Lyže má malý poloměr, široké měkčí špičky a díky klasické sandwichové konstrukce se dvěma pláty titanalu je zahájení oblouku razantní a čitelné, jízda na lyži je velmi jistá a dynamická. Skvělý nástroj pro maximální požitek z carvingu pro široké spektrum lyžařů od dobrých rekreačních až po nadprůměrné sportovní. Skvělé držení na hraně zajišťuje celodřevěné jádro složené z jednosměrné bukové a smrkové překližky. V délkách pod 150 cm s velmi malým radiusem (méně než 9 m) je RFC vhodná též pro nácvik carvingu.

Skluznice - sintrovaná závodní
Výztuha - 2 pláty titanálu
Jádro - celodřevěné jádro - jednosměrná smrková a buková překližka
Laminační vrstvy - jedna biaxiální a jedna triaxiální prepregová nosná vrstva

Já jsem lyžoval na 150 cm dlouhých lyžích s rozměry 124-68-113 mm, lyže má rádius 9 m.

Zkušenosti s užíváním produktu

Z vlastní zkušenosti vím, že lyže Lusti RFC je tvrdá a pro mě se hodila více na upravené tvrdé sjezdovky, v odpolední břečce mě to moc nebavilo. Hodně se mi líbí její malý radius. S lyží se dá krásně pracovat, jede se na ni krásně na hranách a je to velmi příjemné a zábavné.

Lyži bych zařadil mezi radikální slalomky, funcarveři i lyžaři, kteří chtějí lyži, která jde rychle a lehce do oblouku, ji ocení. Lyže mi připadají trochu těžší váhově, nikoli však na ovládání. Dokáže ji ovládat i lyžařka, která nepatří mezi těžší jezdce. Přechod z hrany na hranu je opravdu velmi snadný a myslím, že je vhodná na naučení carvingu. Lyže se mi líbí i ve větších rychlostech, je přesná, dobře se vede. Lyže kvůli svým parametrům není ideální na smýkaný oblouk a na dlouhý oblouk ve vysoké rychlosti, také se s ní špatně jezdí mimo upravené tratě.

Líbí se mi styl a design od Lusti, černá lyže s bílým vázáním od Vistu 310 se pohybuje jako nová okolo 12 000 Kč. Lyže se vyrábí v délkách140, 145, 150 a 155 cm.

+ plusy

  • krátký oblouk
  • dobře drží na tvrdé sjezdovce
  • dobře se ovládá

- mínusy

  • není moc do rozježděného a měkkého

Diskuze: Lusti RFC

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy