Elan Wingman 86 Ti - recenze (mini test) z 13.03.2019 - Recenze Elan Wingman 86 Ti - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže allmountain Elan Wingman 86 Ti

Recenze Elan Wingman 86 Ti (13.03.2019)

Recenze Elan Wingman 86 Ti (allmountain Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - allmountain | Počet recenzí: 0 | Značka: Elan
Vložil: Ondřej Katz - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

krojení:130/86/115
rádius: 16,5/178
délky: 160, 166, 172, 178 a 184 cm
testovaná délka: 178 cm

konstrukce: TruLine tech., SST sidewall, laminated woodcore, mono Ti

Zkušenosti s užíváním produktu

Nadšení! Nemusí ho asi sdílet úplně každý, někdo by to možná rád tvrdší a vůbec se na tomto místě nemusíme potkávat s lyžaři, kteří (ještě) nepřišli na chuť širokým lyžím. Ano, Wingman s 86 milimetry pod vázáním je docela slušný macek vezmeme-li v úvahu, že se pořád jedná o univerzálku určenou z větší části pro ježdění po sjezdovkách. Ale já jsem si takto koncipované lyže oblíbil. Ne letos, už poměrně dávno, takže jsem jich vyzkoušel docela dost. A tyhle Elany mě, jak se říká, vzaly u srdce.

Testoval jsem délku 178 centimetrů a klidně rovnou řeknu, že bych raději sáhnul po ještě delším modelu, kdyby byl na testování k dispozici. To je teď taková moje slabost, dlouhé lyže. Ale brzy jsem byl velmi příjemně překvapen. Wingmany na kompaktní, poměrně tvrdé sjezdovce nádherně vedly oblouk, pod tlakem se ochotně prohýbaly a potom táhly víc a víc a pořád víc… Do oblouku. Pokud se tedy do lyžích na hraně umíte opřít, potom vás tyhle allmountainy nádherně povozí hlavně ve středních obloucích. Prima ovšem je, že když se trochu narovnáte, narovnají se taky Wingmany a hezky vedou dlouhý obouk. Netrpí při tom takovou nejistotou a prachsprostým hladem po zatáčení, jako tomu u jiných lyží této kategorie bývá. Řečeno bez příkras, umí i dlouhý oblouk, je to jejich druhá nejsilnější disciplína.

Samozřejmě od nich nečekejte kdo ví jakou hbitost a dynamiku, jsou rozvážné. Ale poddajné a krásně flexibilní. S přibývajícími sjezdy jsem jim věřil víc a víc, pouštěl jsem je dál od těla a stavějíc lyže pořádně na hrany zkoušel, jak se chovají. Zůstat uprostřed, nebo důsledně zatížit spičku… Všechno v pořádku. Fungují na správných principech. Nejsou to lyže pro pitomce, tedy pardón, pro ty, co neumějí lyže zatěžovat, takže netočí až od špičky vázání, ale pěkně od začátku. A drží. Výjezd z oblouku mi potom přišel tak akorát. Nic extra agresivního, umí z hrany pustit, ale taky držet. Sesouvání, jak to tak u širokých lyží bývá, není nejjednodušší, ale není nemožné. A dobře si vedou i vedle sjezdovky, protože jsou tak akorát široké a hlavně krásně flexibilní.

Nakonec musím poukázat na skutečnost, že všechny modely řady Wingman jsou v nabídce ve verzi Ti a CTi. C je karbon, přesně řečeno karbonové pruty. Chybou je, že jsem model CTi (je svítivě zelený) nevyzkoušel a nemohl ty dvě verze porovnat. Asi to bude zajímavé, chystám se na to a podám zprávu .

+ plusy

  • jemné vyladění, flexibilita
  • tlumení nerovností
  • univerzálnost, variabilita
  • stabilita
  • hranění

- mínusy

  • menší dynamika
  • delší přehraní
  • komplikovanější smýkaný oblouk

Diskuze: Elan Wingman 86 Ti

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy