Elan Amphibio 18 Ti2 - recenze (mini test) z 14.03.2019 - Recenze Elan Amphibio 18 Ti2 - SNOW.cz
Domů Recenze Lyže univerzální Elan Amphibio 18 Ti2

Recenze Elan Amphibio 18 Ti2 (14.03.2019)

Recenze Elan Amphibio 18 Ti2 (univerzální Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - univerzální | Počet recenzí: 0 | Značka: Elan
Vložil: Ondřej Katz - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

krojení: 121/73/104
rádius: 17/178
délky: 160, 166, 172, 178
testovaná délka: 178 cm

konstrukce: TruLine tech., RST sidewall, laminated woodcore, dual Ti

Zkušenosti s užíváním produktu

Tahle novinka v kolekci Elanu je pořádným překvapením. Ale nevím, zda příjemným. Na mě hodně tvrdé lyže.

Do loňska končila řada Amphibio modelem s číselným označením 16, já jsem si před lety velmi dobře zapamatoval Amphibio 12. To byla docela měkká, ale úžasně příjemná lyže, se kterou se v nižších a středních rychlostech dalo jezdit úplně všechno. Bez problémů zkrátila oblouk, naprosto pohodově sesouvala a ve středních rychlostech uměla i oblouky dlouhé. Letošní top model stejné řady je překvapivě hodně tuhý a jaksi málo poddajný. Na hraně drží dobře, což o to. Když se na něm pustíte z kopce, můžete ho klidně nechat rozjet až do vysoké rychlosti, bude poměrně stabilní a začne vykrajovat svůj vestavěný rádius. Jsou to spíš střední až delší oboluky a chtít po “osmnáctce” cokoliv jiného docela potíž. Ohnout tyhle lyže chce pořádnou sílu, anebo spíš hodně dobrou techniku, díky níž do nich pošlete všechnu svoji tělesnou hmotnost a ještě to, co fyzika nastřádala prostřednictvím změny směru pohybu ve vysoké rychlosti. Pak se trochu ohnou a na konci oblouku vám také něco vrátí. Je to ale spíš upracované než jiskrné. To by určitě nebyl takový problém, nejde o race carvery, kdyby prostě byly o něco měkčí.

Na druhou stranu tyhle lyže vynikají stabilitou a docela dobře sesouvají. Krátký sesouvaný oblouk, máte-li silné nohy, se s nimi daří. Docela rychle přehraňují, podrží vás i na zmrzlém svahu… Prostě taková stará škola. Tomuhle stylu jízdy možná budou víc vyhovovat kratší délky a navíc, ani ty dlouhé stejně neohnete.

Zaskočen tuhostí modelu Amphibio 18 Ti2 jsem si následně vypůjčil obřačku GSX a říkal jsem si, pro boha jak bude asi naladěná? No a byl jsem docela překvapený. Neřekl bych, že je vyloženě měkčí, ale zdá se mi přece jen o něco ovladatelnější. Je výborná v dlouhém oblouku, ale zároveň jí nechybí jiskra a pokud umíte, bude vás ke zracování poloměrů provokovat. Když jí dostanete pod tlak, vzbudí se a vrací vám rebound jako každá správná sportovní lyže. Má dynamiku a hbitost.

Pokud tedy chcete jezdit opravdu sportovně a měnit délku oblouků, sáhněte spíš po modelu GSX. Pokud to dolů chcete valit v dlouhém, cítit se jistě a nic moc nevymýšlet, zkuste Amphibio 18 Ti.

+ plusy

  • stabilita
  • hranění
  • dlouhý oblouk
  • krátký smýkaný oblouk

- mínusy

  • tuhost
  • malá flexibilita
  • náročné na sílu

Diskuze: Elan Amphibio 18 Ti2

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy