Lusti RT - recenze (mini test) z 13.04.2012 - Recenze Lusti RT - SNOW.cz

Recenze Lusti RT (13.04.2012)

Recenze Lusti RT (slalomové Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - slalomové | Počet recenzí: 0 | Značka: Lusti
Vložil: Sssycak | Ročník: 2011 | Doba užívání: více než rok
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

oficilání popis:

Závodní slalomka

Sandwichové provedení, dřevěné jádro, triaxiální prepregové (laminátové) a titanalové nosné vrstvy, sintrovaná závodní skluznice.

Závodní lyže vyhovující předpisům FIS, určené pro velmi pokročilé lyžaře lyžařské experty a závodní lyžování.

Lyže náročná na techniku, nedovoluje ani chvilku oddechu. Za to se odměňuje přesným vedením stopy na každém povrchu s možností zrychlit v konci oblouku.

Technické parametry

Délka 155 cm Rádius 11,5 m Rozměry 118 - 65 - 101 mm

Zkušenosti s užíváním produktu

Jedná se již o třetí pár lyží Lusti, která jsem si pořídil. První byly lyže o délce 165 cm a obloukem 14 m. Dále jsem pokračoval na 155 cm a 12,5 m a konečně naposledy 155 cm a 11,5 m.

Lyže kategorie RT tedy používám již asi 7 let, za celou dobu jsem žádné nevyhodil, jen postupně přikupoval nové. Celá moje zkušenost s lyžemi Lusti je jen dobrá, měl jsem možnost vyzkoušet i jiné modely, ale vždy jen krátce. Kategorii RT "testuji" pravidelně několik týdnů v zimě na českých i zahraničních svazích. ** Technologie v průběhu let**

Technologie používaná při výrobě těchto lyží se nijak radikálně nemění, proto nové i starší modely mají podobné vlastnosti. Vzhledem k tomu, že jsem si nepořizoval stejné lyže, co se parametrů týče, hodnotí se změny v charakteru hůře. Avšak obecné vlastnosti jsou u nových i starších modelů této řady stejné.

Charakter lyží

Lyže jsou dravé, rychle reagují a v oblouku jsou agresivní. Výjezdy z oblouku při značném zatížení lyže jsou kolikrát až nepříjemně ostré. Lyže výborně vede stopu, vibrace jsou minimální a torzní flexe je dostatečná. Zapomeňte na flákání, jelikož tato lyže potřebuje alespoň určitou dávku energie. Vzhledem k tomu, že je relativně tvrdá (nejsem závodní lyžař, pro využití jejího plného potenciálu se musím opravdu snažit, a je to dřina), jsem se setkal, že někteří lidé ji pořádně neprošlápnou. Lyže sice zatáčí ochotně i bez toho, aniž byste do ní "šlapali", ale v tu chvíli cítíte, jako by se trochu "nudila". Pokud přidáte alespoň trochu energie a dynamiky do oblouků, odmění vás neuvěřitelnou zpětnou energií a dynamikou oblouku.

Skluznice

I přes to, že jsou to lyže označované jako závodní, je skluznice oproti jiným lyžím poněkud pomalejší. Zkoušeli jsme to s kamarádem, který je stejné tělesné konstituce jako já, vážíme stejně +- 2 kg. Na stejné sjezdovce během dvou jízd, kdy jsme si vyměnili lyže (Lusti, Völkl Racetiger), byly Racetigery rychlejší v obou případech bez ohledu na to, kdo je měl na nohou. Ne o moc, ale byly.

Problémy či chyby

Na posledním servise mi servisák řekl, že jsou skluznice trochu propadlé směrem k podélné středové ose. To mne trochu zaskočilo. Otázkou je, zda je to vadou lyží, například únavou materiálu (jednalo se o starší dva páry), nebo špatným předešlým servisem.

Hrany by mohly držet ostří o trochu déle. Ježděním po stejném povrchu například Atomic SX B5 byly po dvou dnech pocitově i pohmatem ostřejší. Tento neduh jsem kvůli delším pobytům na horách začal řešit občasným přibroušením ručním brouskem.

Vize do budoucnosti

Abych byl upřímný, jinou značku lyží si už nekoupím. Lusty nabízí několik modelových řad, kde si vybere každý. Všechny lyže, co jsem od nich měl na nohou byly skvělé. Dokládá to myslím i fakt, že jsem si koupil už troje. Tuto značku jsem dostal doporučenou od kamaráda před 8 lety. Od té doby jsem ji já osobně doporučil asi 5 lidem, kteří si Lusti také koupili (různé modelové řady) a jsou velice spokojeni.

Myslím, že se v klidu vyrovnají jiným značkám ve vyšších cenových relací. Abych zakončil tuto recenzi trefnou poznámkou, Lusti je opravdu "hodně muziky za málo peněz!"

+ plusy

  • výborné vedení v oblouku
  • tvrdší povrch při ostrých hranách není vůbec problém
  • rychlý nástup oblouku
  • lyže poslouchá, ale musí se trochu krotit
  • při agresivnější jízdě má drsný charakter - dravá lyže, moc neodpouští chyby
  • nabízí příjemné svezení i když do nich zrovna "nešlapete," ale za cenu úbytku dravosti a hravosti

- mínusy

  • pomalejší skluznice
  • hrany by mohly držet ostří déle
  • způsobují závislost :-P

Další recenze k produktu: Lusti RT

Lusti RT

Perfekní lyže pro náročné lyžaře, kteří ovládají techniku. Dostatečně tvrdé lyže, dobře vedou. Kvalitní provedení. Z mého pohledu skvělý design.

Perfektně zvládnou to, co mají, jsou stabilní i ve vyšších rychlostech, které, i přesto, že to jsou slalomky, s bravurností zvládnou. Lyže jsou dodávány standardně s vázáním Vist 311 s deskou Speedcom, ...

Diskuze: Lusti RT

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy