Domů Recenze Oblečení Ponožky Lenz Heat sock 5.0

Recenze Lenz Heat sock 5.0 (27.03.2019)

Recenze Lenz Heat sock 5.0 (Ponožky Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Ponožky | Počet recenzí: 0 | Značka: Lenz
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2018 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Vyhřívané ponožky s baterií volitelně rcB 1200 nebo rcB 1800, spojení baterie a ponožky skrz cvočky, zašité přímo v lemu ponožky. Odsud rozvod do tzv. Toe Cap, tedy do míst v okolí prstů, kde probíhá samotné vyhřívání. Manuální ovládání o třech stupních, ovládání skrz mobilní aplikaci ve škále 10 stupňů. Výrobce slibuje až 14 hodin nepřetržitého vyhřívání i při použití baterie s menší kapacitou (rcB 1200).

Zkušenosti s užíváním produktu

Ponožky

Ponožky jako takové jsou z příjemné směsi přírodní merino vlny a hedvábí, vyztužené v pro lyžaře adkvátních místech. Špička kolem prstů je sice vyztužená, ale pocitově ani při oblékání, ani při nošení není nijak zvlášť rozdílná od běžných sportovních ponožek. Navíc jsou velmi vysoké, v neohrnutém stavu (tedy bez zapojené baterie) dosahují až nad kolena. Jediné co svědčí o zvláštnosti ponožek jsou tři cvočky v horním lemu a od nich vedoucí tužší plochý kabel, který při manipulaci cítíte, ovšem na noze nikoliv, a to ani po několika hodinách v lyžařské botě – nezaznamenal jsem nejmenší známku po atypických otlacích v místě vedení kabelu. Ponožky tedy lze používat i jako běžné sportovní, byť je to s ohledem na možnost vyhřívání škoda.

Velkou výhodou proti některým konkurenčním modelům je pratelnost v běžné pračce při 30 °C.

Baterie - výhřevnost a výdrž

Dle níže uvedené tabulky by měla baterie rcB 1200 vydržet hřát až 14 hodin. Reálná zkušenost je taková, že opravdu dovede hřát okolo 13 hodin na nejnižší stupeň, ovšem pokud je baterie i ponožka v pokojové teplotě. Což jaksi ztrácí smysl, jelikož očekáváme jejich použití spíše v extrémně chladných podmínkách. V těch vydržely však hřát na první stupeň téměř 9 hodin, což je pro jednodenní lyžování dostatečné. Jde však jen o udržovací teplotu, při které zmrzlé nohy nezahřejete, jen vás budou studit o něco méně než ostatní. Pokud si chcete dopřát luxus vyhřátých bot hned poránu a zatopíte si na pár minut na trojku, projeví se to zkrácením výdrže klidně i o dvě hodiny. Údaje, udávané výrobcem, jsou možná drobně nadsazené, ale většině lyžařů jde o to, aby ponožky vydržely hřát od nástupu na první lanovku do sjezdu poslední tratě. A to rcB 1200 na nejnižší stupeň dokáže, takže silnější rcB 1800 by mělo spolehlivě zaručit i občasné prudší přitopení. Na nejvyšší úroveň vydrží ponožky v tuhém mrazu cca 3 hodiny.

Nabíjení baterie je intuitivní, trvá cca 5 hodin. Zapojení je také velmi jednoduché, proti některým konkurenčním modelům je velmi příjemné zabalení baterie do lemu ponožky, o baterii během jízdy téměř nevíte - testováno i v boulích, kde nohy opravdu hodně poskakují, a přesto žádné otřesy baterie nebo její sjíždění po noze nebyly patrné.

Aplikace HeatUp

Na první pohled zajímavá je možnost propojení baterie se smartphonem pomocí bluetooth a aplikace HeatUp. Opět v pokoji funguje perfektně, ale v terénu se ukazují jisté nedostatky. Především, tlačítko na ponožce nahmatáte s trochou snahy i přes kalhoty, mobil ale bez sundání rukavic neovládnete. V -20 °C se navíc telefony rychle vybíjí, k čemuž aktivní Bluetooth jen přispívá. V terénu tedy jde spíš o možnost připojit se k ponožkám třeba v době obědu, ztlumit výhřev a zároveň se informovat, kolik procent v bateriích zbývá, což může být jistě užitečné. Během testování se mi však také stalo, že po ztrátě signálu z mobilu ponožky nějak nevěděly, co dělat a třeba se přeply do režimu stand-by, a přestaly tedy hřát. To se nicméně nepovedlo experimentem dokázat, pak už vždy pokračovaly v ohřevu zvoleným stupněm do manuálního ukončení.

+ plusy

  • příjemné ponožky jako takové
  • důmysleně zabudované napájení a přípojka baterie, jednoduše ovladatelné
  • vydrží hřát celý den na svahu
  • nejvyšší stupeň vytvoří opravdu hodně tepla, ač po krátkou dobu
  • zajímavost v podobě futuristické aplikace

- mínusy

  • výdrž na vyšší stupně ohřevu by mohla být větší
  • nemožnost ovládat skrz mobil v tuhých mrazech

Diskuze: Lenz Heat sock 5.0

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy