Garmin fenix5S Plus - recenze (mini test) z 19.06.2019 - Recenze Garmin fenix5S Plus - SNOW.cz

Recenze Garmin fenix5S Plus (19.06.2019)

Recenze Garmin fenix5S Plus (Ostatní vybavení nejen na lyže Ostatní) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - Ostatní vybavení nejen na lyže | Počet recenzí: 0 | Značka: Garmin
Vložil: Blanka B | Ročník: 2019 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Všestranné multisportovní hodinky s topografickými mapami, bezkontaktními platbami a přehráváním hudby.

 • integrovaný optický snímač srdečního tepu
 • mapové a navigační funkce, topo mapa celé Evropy
 • přehrávání hudby s možností uložení až 500 skladeb
 • bezkontaktní platby Garmin Pay
 • barevný, dobře čitelný a zároveň úsporný Chroma displej s vysokým rozlišením
 • příjem signálu satelitních systémů GPS, GLONASS a GALILEO
 • 3osý kompas, gyroskop, barometrický výškoměr, akcelerometr, teploměr
 • možnost připojení externích senzorů přes ANT+ nebo Bluetooth
 • monitorování denní aktivity, srdečního tepu, hladiny stresu a kvality spánku
 • SMART notifikace z mobilního telefonu (příchozí volání a SMS)
 • možnost personalizace vzhledů a doplňků prostřednictvím Connect IQ
 • QuickFit™ řemínky pro rychlou a snadnou výměnu bez použití jakýchkoliv nástrojů
 • STRAVA Live segmenty
 • LiveTrack a GroupTrack pro online sledování pozice jednotlivce či celé skupiny v reálném čase
 • vodotěsné provedení do 10 ATM

Více na stránce výrobce: https://www.garmin.cz/…x5s-plus/Py5

Zkušenosti s užíváním produktu

Klíčovým kritériem pro výběr hodinek bylo moje zapálení do map, sledování sportovních statistik a hudby, a takovou kombinaci vlastností mi hodinky Garmin Fenix 5S Plus plně poskytují.

Odborné kritiky a recenze popisují velmi detailně všechny funkce a nastavení modelu Garmin Fenix 5S Plus, takže zmiňovat všechny možnosti nastavování, vyhodnocování, statistik, tréninkových plánů, plánů zlepšování… by bylo na dlouhé stránky. Proto bych chtěla stručně sdílet svou vlastní zkušenost po 2 měsících užívání.

Nastavení a vzhled
Garmin Fenix 5S Plus je špičkový sporttester pro každodenní nošení. Někdy s hodinkami i spím a mile mne překvapilo, že mě neomezují. Oceňuji nastavení vlastního uživatelského prostředí, personalizace vzhledů. Pro různou denní příležitost jsem si nastavila data, která chci hned vidět bez nutnosti přecházení do jiných obrazovek. Nastavení vzhledu obrazovky tak můžete přizpůsobit i svému aktuálnímu outfitu. Obecně jsou data na bílém pozadí lépe čitelná, ale při použití osvětlení obrazovky je v pohodě i černé pozadí.

Sportovní profily
Plusy: nastavení datových obrazovek, auto stop, synchronizace se Stravou Nejvíce využívám profily:

 • Běžky/Běh/Turis­tika/Kolo/Kolo­běžka (není ve výchozím nastavení, ale můžete si přidat)
 • Lyže- oceňuji statistiku pro jednotlivé sjezdy, měření zvlášť sjezdů a výjezdů lanovkou

Výsledky se automaticky synchronizují a aplikací Garmin Connect a se Stravou (když si nastavíte). Níže pár snímků zobrazené aktivity (sjezdové lyžování) v aplikaci Garmin Connect.

Hudba
Používám propojení se Spotify, synchronizace knihoven funguje velmi dobře. Při poklesu úrovně baterie pod 50 % je potřeba při synchronizaci nechat hodinky na nabíječce (nejčastěji nechávám synchronizovat hodiny přes noc).

Hudbu poslouchám třeba v letadle, na letišti, při čekání kdekoli, při sportu velmi omezeně, mám ráda, když slyším zvuky prostředí i kvůli vlastní bezpečnosti. Ovládání a vybírání alb a skladeb z knihoven je přehledné a jednoduché.

Sluchátka – praktické zkušenosti Pořídila jsem si sluchátka Jabra Elite Sport a ne vždy vše fungovalo bez problémů. Například někdy se sluchátka připojila hned, někdy to trvalo dlouho. Při běhu se mi bohužel hudba někdy sekala, hlavně při umístění na levé ruce. Když jsem hodinky přehodila na pravou ruku, tak hudba běžela skoro vždycky normálně (Bluetooth modul je v pravém sluchátku).

Proto jsem chvíli pátrala, a našla jsem doporučená/ověřená sluchátka přímo od Garminu na stránce https://support.garmin.com/cs-CZ/?…. Je zde uvedeno, že jsou sluchátka testovány s modelem Garmin Forerunner® 645 Music, ale předpokládala jsem, že přenos Bluetooth signálu bude u obou hodinek stejný. Půjčila jsem si jeden z doporučených modelů, konkrétně JBL Reflect Mini BT (Garmin uvádí, že tato sluchátka fungují dobře s hodinkami na levé i pravé ruce), a po 4 trénincích musím potvrdit, že vše přenos je na jedničku a nic se neseká. Když se na stejné stránce podíváte na má původní sluchátka Jabra Elite Sport, je u nich uvedeno, že lépe fungují s hodinkami na pravé ruce, což mohu potvrdit. Doporučuji tedy před koupí sluchátek ověřit kompatibilitu a vybírat ta, která fungují „oboustranně“.

Mapy
Mapy a určení pozice jsou přesné, poskytující opět spoustu možností konfigurací (Worldwide, DEM, Basemap, NR/TopoActive Europe East 2017.30/ TopoActive Europe West 2017.30) a nastavení GPS/GPS+Glonas­s/GPS+Galileo/Ul­traTrac. Je potřeba vzít v úvahu průměr hodinek, orientaci v mapě si chce trochu osvojit- posuny doleva, doprava, zvětšit/zmenšit, je to jen otázka cviku.

Podkladovou mapou je základní turistická TOPO mapa celé Evropy. Detailní turistické mapy Česka ale v ceně bohužel nejsou.

Doplňky
Mnou nejčastěji využívané doplňkové funkce jsou budík, alternativní časové zóny, které si můžete pojmenovat dle sebe (pracuji v korporátní firmě s pobočkami po celém světě, takže tato funkce je při mé práce velmi praktická), počítání kroků/vystoupaná patra. Hodinky vás upozorní, zda jste denní limit splnili nebo ne (nic, co by i jiné levnější modely neměly, ale tato informace potěší a motivuje). Máte rychlou orientaci, kdy jste den proseděl v kanceláři nebo vás naopak překvapí, že se limit kroků dá zvládnout i za půlden uklízení v bytě .

Potenciál, který jsem zatím nevyužila
Statistika výsledků, komplexní vyhodnocování tréninku (nastavení aerobních /anaerobních prahů, práce s tepovkou, nastavení okruhů) track back, bezkontaktní platby… Mám se pořád na co těšit  V nastávající letní sezóně se těším také na další výzvu v podobě SUP- Stand Up Paddleboardingu, který je také v předdefinovaných sportech.

Shrnutí:
Multisportovní, přesto elegantní a funkcemi našlapané hodinky, které vás motivují, abyste se postupně ve svých výkonech zlepšovali.

Garmin Fenix 5S Plus bych doporučila všem, kdo preferují aktivní styl života a nechtějí během dne střídat hodinky „do práce“ a „na sport“. Když máte prostor ve svém rozpočtu a chcete si udělat radost - budete z hodinek opravdu nadšení.

Koupila jsem si Ferrari, ale vzhledem k množství funkcí, které zatím využívám, jezdím pouze ve Škodě Octavia. Proto se těším na objevování a využívání dalších možností hodinek Garmin Fenix 5S. A taky cítím, že je potřeba nezapomenout sledovat své tělo i na základě svých pocitů a intuice, a neřídit se jen na základě čísel a dat z obrazovky. A v takových chvílích si nejraději z hodinek pustím svou oblíbenou hudbu :-)

+ plusy

 • bohaté možnosti nastavení datových obrazovek a profilů – zda sledovat více dat nebo např. jen jednu nejdůležitější hodnotu, jaký vzhled, či raději grafy nebo jiné ukazatele… prostě cokoli, jen to v široké nabídce najít 
 • analýza spánkového režimu na základě kombinace tepové frekvence a pohybu
 • sportovní, přesto elegantní hodinky na celodenní nošení (neomezují ani v noci)
 • neustálý monitor pulsu srdečního tepu (díky optickému snímači bez nutnosti hrudního pásu)
 • záznam vývoje tlaku vzduchu (jsem na změny tlaku hodně citlivá, tak mi to už víckrát pomohlo pochopit mé výkyvy v pocitech a příchod únavy)

- mínusy

 • delší prvotní nastavení, registrace, stáhnutí Garmin Connect (chce trochu času a trpělivosti, bez návodu to nepůjde - je to ale jen pouze nezbytná daň za množství funkcí a doplňků)
 • pokud chcete mít bezproblémový poslech hudby, tak si dejte pozor na sluchátka, která si pořídíte (dle zkušeností je dobré vybírat z modelů, které uvádí Garmin na svých stránkách jako ověřené)

Diskuze: Garmin fenix5S Plus

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy