Kilpi Jackyl - Hyde - recenze (mini test) z 05.12.2019 - Recenze Kilpi Jackyl - Hyde - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Bundy Kilpi Jackyl - Hyde

Recenze Kilpi Jackyl - Hyde (05.12.2019)

Recenze Kilpi Jackyl - Hyde (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Kilpi
Vložil: Lukáš Vavrda - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Bunda Jackyl-M, kalhoty Hyde-M

Designově sladěný set, jeden bez druhého vypadá obyčejně, ale spolu tvoří perfektní set, a to nejen na pohled. Třívrstvý materiál Dermizax odolá 20 metrům vodního sloupce a zajišťuje dobrou prodyšnost (10 000 g / m2 / 24 hodin), a tyto vlastnosti ze setu dělají perfektní svrchní vrstvu, odolnou proti dešti a větru. Sada je velmi lehká a její nošení komfrotní.

Zkušenosti s užíváním produktu

Střih
Pohodlí je uživatelsky nejvýznamnějším prvkem tohoto setu. Volný střih lze na několika místech stáhnout gumičkami, které poté nikde nepřekáží a do ničeho se nezamotají. Při extrémních pohybech těla jako je rotace nebo plný předklon bunda nikde neomezuje a kalhoty umožňují dlouhý výpad vpřed nebo do stran. V potaz je potřeba vzít jen celkem úzký střih bundy, širší osoby může bunda omezovat právě v rotaci nebo soupaži. Větrání v podpaží a na bocích stehen zajišťuje voděodolný zip. Ten na nohavicích lze plně rozepnout po stranách, ať už zespoda, nebo jako větrací otvor v oblasti stehen.

Rukávy jsou delší než je běžné, což je ale při lyžování skvělé – při předklonu nebo natažení rukou vpřed nevylézají ruce z rukávů a bunda se nenapíná mezi lopatkami a neomezuje v pohybu. Jediným nedostatkem je krátký suchý zip pro zmenšení rukávů okolo zápěstí – při nastavení kolem tenčí ruky bez rukavice ční zbytek suchého zipu do prostoru a při pohybu se občas samovolně rozepne. Při použití s rukavicemi nebo pro osoby s širším zápěstím toto nehrozí. Výrazným prvkem nošení a pohodlí je velmi nízká hmotnost, o oblečení na těle téměř nevíte.

Střih bundy je spíše úzký, pro štíhlejší postavy. Doporučujeme vyzkoušet před koupí.

Kapsy
Velmi vhodně umístěné kapsy najdete jak na kalhotách (přední strana stehen), tak v bundě (kapsa na paži, hrudi i břiše, vnitřní kapsa na prsou). Jejich objem je větší, než je běžné, jelikož jsou našité zvenku, neubírají tedy objem vnitřku bundy a jejich náplň nepřekáží výrazně v pohybu.

Praktické detaily dělají celek
Umístění Recco systému v kapuci je vhodné a nepřekáží, kapuci lze stáhnout gumičkami. Je dostatečně objemná a lze ji přetáhnout i přes helmu. Sněžný pás lze odepnout, jeho nastavení na různé postavy v několika pozicích funguje adekvátně. Na kalhotách je dobře vyztužená vnitřní strana kotníků, kde hrozí prořez lyžemi. Dohromady je komplet Jackyl-Hyde nejen velmi funkčním celkem, ale také velmi pohodlnou a velmi estetickou krycí vrstvou.

+ plusy

  • nízká hmotnost
  • volnost pohybu
  • prostorné kapsy
  • větrací zipy v podpaží i na stehnech
  • vodotěsné zipy a podlepené švy
  • odolnost proti živlům
  • dlouhé rukávy

- mínusy

  • nedořešený suchý zip na rukávech

Diskuze: Kilpi Jackyl - Hyde

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy