RELAX Speedmaster - recenze (mini test) z 14.11.2019 - Recenze RELAX Speedmaster - SNOW.cz
Domů Recenze Chrániče Páteřáky RELAX Speedmaster

Recenze RELAX Speedmaster (14.11.2019)

Recenze RELAX Speedmaster (Páteřáky Chrániče) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Chrániče - Páteřáky | Počet recenzí: 0 | Značka: RELAX
Vložil: Ondřej Novák - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Chránič páteře je integrovaný do pohodlné a praktické vesty s vnitřním bederním popruhem PRO BELT. Samotný chránič využívá vlastnosti „inteligentního“ materiálu 3D SHOCK PROTECTION, který se při nošení díky své měkkosti dokonale přizpůsobí tvaru těla, ale pokud dojde k nárazu, chránič okamžitě ztuhne a absorbuje nárazovou energii stejně spolehlivě jako klasický skořepinový páteřák. Velké ventilační kanály AIR STREAM zajistí dobré odvětrání i při vysoké intenzitě fyzické aktivity.

Zkušenosti s užíváním produktu

Česká značka Relax byla založena již v roce 1996. Zabývá se výrobou sportovních doplňků pro letní i zimní sporty a kromě výrazného designu klade důraz stále více i na kvalitu.

Slova o kvalitě může potvrdit i chránič páteře Speedmaster, který jsme na začátku letošní sezóny testovali v Söldenu. Speedmaster je určen zejména pro sjezdové lyžování a je integrovaný do praktické a pohodlné vesty s vnitřním bederním popruhem. V nabídce je hned několik barevných kombinací od praktické černé, která je k dispozici i v dámské variantě s růžovými doplňky, až po výrazné oranžové nebo modré provedení. K dispozici jsou hned čtyři velikosti chrániče, které pokrývají široké spektrum postav od juniorských 140 cm až po dospělých 188 cm. Nejvíc nás ale samozřejmě zajímala funkčnost a zároveň komfort, který novinka v kolekci Relaxu poskytuje.

Vzhledem k tomu, že chránič páteře Speedmaster je koncipován jako vesta, pracuje se s ním velmi příjemně. Celá vesta je z jemné síťoviny, v přední části má zip, v zadní naopak velkou kapsu, ve které je umístěn samotný chránič páteře vyrobený z unikátního materiálu 3D Shock Protection. Chránič tak můžete kdykoliv vyjmout a samotnou vestu bez problémů vyprat.

Materiál 3D Shock Protection má dvě zásadní výhody. Je velmi měkký a snadno se přizpůsobí tvaru zad. Při lyžování tak o „páteřáku“ téměř nevíte a všechny pohyby, které při lyžování provádíme, jsou zcela bez limitu. Materiál ztuhne až v okamžiku nárazu a absorbuje nárazovou energii stejně jako standardní skořepinový chránič.

Lyžování ve Speedmasteru je velmi komfortní. Chránič je vybaven masivními ventilačními kanálky, takže jsem se nijak zvlášť nepotil. Oceňuji také vnitřní bederní pás, který pomůže umístit „páteřák“ přesně na tělo a zabraňuje nežádoucímu posouvání po zádech. Ten je navíc vyroben z materiálu, který vzdáleně připomíná standardní suchý zip, ale nezachytává žádné nečistoty a vlákna z oblečení, které nosíte pod „páteřákem“. Podobně fungují i pásky „anti slip“, umístěné na spodním lemu vesty, které udržují celou vestu na svém místě stejně jako třeba cyklistické dresy. Testovaná velikost L odpovídá výškovému rozpětí 164–178 cm a na mých 173 cm pasovala perfektně. Materiál je velmi elastický, přesto bych budoucí uživatele upozornil na „slim“ střih, který bude vždy vyhovovat spíše hubenějším postavám.

+ plusy

  • kvalitní zpracování
  • moderní materiál 3D Shock Protection
  • odvětrání
  • velmi pohodlný

- mínusy

  • spíše pro hubenější postavy

Diskuze: RELAX Speedmaster

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy