Head Radar - recenze (mini test) z 04.12.2019 - Recenze Head Radar - SNOW.cz

Recenze Head Radar (04.12.2019)

Recenze Head Radar (Half-shell (měkké kryty uší) Přilby) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Přilby - Half-shell (měkké kryty uší) | Počet recenzí: 0 | Značka: Head
Vložil: Petr Socha - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Přilba zaujme hned na první pohled svým kompaktním designem. Obvykle jsou systémové zorníky přileb uchyceny v kloubu a zavírají se pomocí rotace v něm – jsou tak umístěny v jiné, vyšší rovině, než je skelet přilby, tedy dále od obličeje, než jsou běžné lyžařské brýle. Má to určité praktické nevýhody jako podfukování či menší izolační schopnost a přinejmenším to nepůsobí úplně lyžařsky – při pohledu na lyžaře se zorníkovou přilbou si často spíše vzpomeneme na hrdinu filmu Top Gun. Head Radar je velmi kompaktní a nikoho nenechá na pochybách, že přilbu má na hlavě lyžař. Už to samo dává tušit, že taková přilba osloví zcela novou skupinu klientů – ty, co zorníkové přilby přehlíželi kvůli jejich výraznému designu, ale dobře si uvědomují nevýhody tradiční kombinace přilba – lyžařské brýle.

Zkušenosti s užíváním produktu

Hmotnost
Na první dotyk zaujme nízká hmotnost přilby. Odlehčovat přilby dává smysl a ve velkém se tak také děje. Head Radar vážil na redakční váze 550 g ve velikost M-L. Pro porovnání, vůbec nejlehčí univerzálně použitelné skialpové přilby jsou o nějakých dvě stě gramů lehčí, Standardní lyžařská přilba pak bývá většinou těžší než Radar. K oběma uvedeným ale ještě musíte přičíst hmotnost lyžařských brýlí. Tedy za nízkou hmotnost dáváme první objektivní body. Ale už k tomu hlavnímu.

Zorník
Zorník vypadá jako standardní zorníky vyňaté z lyžařských brýlí. Na horní hraně má tenký rám a dole zase neobvykle vysokou, zhruba 2,5–3cm vložku z jemného molitanu. Zorník je uchycen na pružných závěsech a samozřejmě přesně zapadne do přilby – o jeho pevné usazení se stará pero na horním rámu, a naopak drážka v přilbě. Obdobná drážka výše na skořepině přilby pak zajišťuje stabilní pozici zorníku, pokud je otevřený. Vše po krátkém osahání funguje snadno a intuitivně. Vysoké molitany na spodní hraně zorníku takřka něžně uzavřou prostory mezi zorníkem a obličejem. Na druhou stranu se pod zorník v klidu vejdou dioptrické i sluneční brýle – pokud tedy zrovna nepoužíváte nějaké obří. Také se vám stává, že lyžujete na jaře ve slunečních brýlích, ale když se rozjedete a začnou podfukovat, musíte přibrzdit a brýle vyměnit za lyžařské? Radar by tuto starost mohl vyrušit – bude totiž stačit prostě jen shodit zorník. Zorníky se dají odejmout – třeba pro přepravu to je významná výhoda, jelikož je ochráníte od možného kontaktu s okolními předměty a odřením – což je jeden z nešvarů tradičních zorníkových přileb. Barevné varianty zorníků je možné dokoupit za 60 eur, přičemž na trhu jsou tři: pro špatnou viditelnost, univerzální – ty se standardně dodávají k nové přilbě –, a zatmavené do silného slunce. Existuje i dražší varianta přilby s polarizačním zorníkem.

Konstrukce
Přilba je takzvané in-mold konstrukce, kdy skořepina s ochranou deformační vrstvou tvoří jeden celek. Uvnitř je patentovaná stahovací vložka Sphere Fit, která s pomocí boa systému stahuje velikost vnitřní vložky po celém obvodu hlavy. Ventilace se ovládá snadno jedním pohybem a popruh pod bradou je vybaven magnetickou přezkou velmi snadnou na ovládání. Námi testovaná velikost M-L seděla spíše větším kolegům, ideální je samozřejmě si přilbu před nákupem vyzkoušet.
Přilby s integrovanými zorníky mají mnoho výhod a jsou lyžaři, kteří nic jiného nepoužívají. Dá se předpokládat, že díky modelu Head Radar se obliba takových přileb ještě rozšíří, protože skutečně útočí na samotnou existenci lyžařských brýlí v pojetí, jak je nejběžněji využíváme.

+ plusy

  • první lyžařská přilba a brýle v jednom – velmi kompaktní
  • nízká hmotnost a komfort nošení dobrá výbava

- mínusy

  • nutnost dokoupit alternativní zorníky zvlášť

Diskuze: Head Radar

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy