Dalbello DS Asolo Factory GW - recenze (mini test) z 06.12.2019 - Recenze Dalbello DS Asolo Factory GW - SNOW.cz
Domů Recenze Boty sjezdové Dalbello DS Asolo Factory GW

Recenze Dalbello DS Asolo Factory GW (06.12.2019)

Recenze Dalbello DS Asolo Factory GW (sjezdové Boty) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Boty - sjezdové | Počet recenzí: 0 | Značka: Dalbello
Vložil: Radek Holub - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Nejlehčí a nejtvrdší model za řady DS díky použitému materiálu Grilamid, přitom komfortní.
Skelet je vyroben technologií 3D PowerCage, jehož cílem je precizní přenos energií. Základem je dvojdílná konstrukce Overlap, která má nosný skelet z pevného materiálu (zajišťuje pevnou oporu nohy pro přesný a rychlý boční přenos sil směrem na hrany lyží, zabraňuje deformaci skeletu při ohybu boty a skvěle tlumí vibrace).

Díky technologii Dalbello MyFit je možné tvarovat jak skelet boty, tak vnitřní botičku.

Podrážka bot je vybavena výměnnými prvky z materiálu Dura-Grip a úpravou Grip Walk, jenž usnadňuje chůzi a zabraňuje smekání bot při chůzi po hladkém povrchu.

Klíčové vlastnosti :

 • MyFit - tepelné tvarování skeletu i vnitřní boty
 • PowerCage - pro precizní přenos sil do lyže a snadný nástup/výstup z boty
 • 3D Grip texture - hrubý povrch v oblasti podešve
 • Variable ramp - možnost nastavit postoj v botě ve dvou úhlech
 • canting - 3 polohy Race, Sport a Neutral
 • Alu přezky s microposuvem
 • Velcro pásek 40 mm

Tolik popis výrobce.

Zkušenosti s užíváním produktu

Výběr lyžařských bot je v dnešní době mimořádně pestrý a i sportovní lyžař by si pro sebe našel celou řadu perfektně fungujících. Jestliže ale v přezkáčích tráví v sezóně mnoho dní a pohybuje se s nimi i mimo sníh, nejspíš ocení také jistý komfort. Pokud patříte právě mezi lyžaře s vysokými ambicemi, ale nechcete mít na nohou „škrtidlo“, pak svou pozornost zaměřte k novince od Dalbella.

Model Dalbello DS Asolo Factory reprezentuje aktuální inovační trend. Tuhá sportovní bota s udávanou flexí 140 má přinést výborný mix výkonu a pohodlí. To podporuje tepelně tvarovatelná nejen vnitřní botička, ale i skelet, který se z těsného výchozího nastavení 98 mm umí roztáhnout i pro širší nohy přesně podle jejich tvaru. Novým prostorem pro inovace je také hmotnost, kterou na tomto modelu Dalbello stlačuje použitím materiálu Grilamid. Ten využívá zejména pro kostru boty, tzv. Power Cage, která z designu boty viditelně vystupuje.

Od sportovně laděných přezkáčů lyžař podvědomě neočekává žádné extra pohodlí, na prvním místě stojí její funkce spočívající v perfektním přenosu sil od jezdce směrem k lyžím. Testovaná bota ovšem tuto zažitou představu velmi příjemně narušuje.

Sportovní na kopci, pohodlná na parkovišti
Dalbello DS Asolo Factory se v první řadě neobvykle snadno obouvají i zouvají, poddajný skelet velmi dobře spolupracuje s vnitřní botičkou a holeň i nárt chrání široký zpevněný jazyk. Jak už výrobce avizuje, jsou velmi lehké. Boty i se skeletem váží 1 930 g v testované velikosti mondo 285. To není o moc víc, než váží boty určené pro freetouring.
I díky nízké hmotnosti jsou velice příjemné a stabilní při chůzi. Záhy na kopci zjistíte, že přitom neztrácí nic z potřebných sportovních vlastností. Avizovaná tuhost (flex index 140) sice může nahánět určité obavy, ale není pocitově o nic vyšší než jiné sportovní boty s hodnotou flexe 130. Přenos impulsů na lyži je velmi přímý a celkově je ovládání lyží prostřednictvím těchto bot pocitově velmi přesné. Je poznat, že to je těsná sportovní bota.
Vnitřní botička velmi dobře fixuje patu a kotníky, kde má ještě zásobu materiálu dotvarovat se podle případných neobvyklostí lyžařovy nohy. Je příjemně zpevněná v okolí kotníku ve své horní části plastem, celkově působí jako velmi dobře řemeslně zpracovaná.

GripWalk ano!
Podrážka GripWalk už není žádná novinka, přesto stojí za komentář. Rozdíl oproti plastové podrážce pocítí lyžař už při prvním kroku měkkým došlapem, šetrným pro klouby. Pohyb mimo sníh, například po parkovišti nebo ve stanicích lanovek, se tak z „robotického“ našlapování změní v mnohem přirozenější chůzi, o lepší stabilitě na kluzkém povrchu nebo na schodech ani nemluvě.

Tvarovatelnost boty zvyšuje její univerzálnost
Bota je navíc dodatečně tepelně tvarovatelná a to se týká jak skeletu, tak botičky. Já osobně jsem tepelnou úpravu nepotřeboval, bota sedla přesně hned napoprvé. Bude se to ale hodit lyžařům s jakýmikoliv nepravidelnostmi nohou. Jak už bylo řečeno, kopyto je jinak poměrně úzké (98 mm při velikosti 265 Mondo), a bez úprav tedy „padne“ především subtilnějším chodidlům.


Solitér z Itálie
Značka Dalbello je mezi ostatními hráči na trhu solitér. Malá soukromá firma, která nepatří pod žádný koncern, vznikla v roce 1974 pod horami v italském městečku Asolo a dodnes se koncentruje jen na jedno jediné – vývoj a výrobu lyžařských bot. Jméno Asolo se objevuje i v názvu námi testované boty. Mimochodem, víte, od čeho vznikla značka Dalbello? Od zakladatele jménem Dal Bello.

+ plusy

 • pevná bota s perfektním přenosem sil do lyží
 • neobvykle pohodlný nástup a výstup
 • nízká hmotnost
 • stabilní při chůzi na jakémkoliv povrchu
 • tvarovatelnost skeletu i botičky

- mínusy

 • k dispozici jen model pro omezenou šíři chodidel, široká nemají alternativu

Diskuze: Dalbello DS Asolo Factory GW

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy