Wedze FR900 - recenze (mini test) z 09.12.2019 - Recenze Wedze FR900 - SNOW.cz

Recenze Wedze FR900 (09.12.2019)

Recenze Wedze FR900 (Bundy Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Bundy | Počet recenzí: 0 | Značka: Wedze
Vložil: Ondřej Novák - SNOW | Ročník: 2019 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Set bundy a kalhot Wedze FR900
Nepromokavá a zároveň prodyšná funkční bunda a kalhoty a odnímatelná prošívaná zateplovací bunda a zateplovací šortky.

Zkušenosti s užíváním produktu

Decathlon se stává fenoménem pro svou schopnost nabízet sportovní vybavení za mimořádný poměr cena/výkon. Toho dosahuje zejména tím, že si sám vede jak vlastní vývojový tým, tak i další procesy přes výrobu po distribuci. Jak to je se skutečnou kvalitou oblečení, jsme otestovali na dámském setu Wedze FR 900 pro freeride.

Dámský komplet Wedze FR 900 (v nabídce je i pánská varianta) jsme podrobili snad všemu, co podzimní počasí na ledovci dokáže. Od teplých dnů po velmi mrazivé s teplotou –15 °C, od sluníčka po sněhové vánice i dlouhotrvající déšť v údolí. A nutno říct, že oblečení obstálo na výbornou nejen při freeridu, ale i při normálním lyžování.

Bunda Wedze FR 900
Jedná se o třívrstvou membránovou bundu s vodním sloupcem 15 000 mm, která je doplněna o vnitřní zateplenou vyjímatelnou bundu, již lze používat i samostatně. Ta je kromě zateplených částí tvořena i elastickými fleecovými díly, které poskytují volnost pohybu a velmi dobře odvětrávají pot. U svrchní bundy jsme kromě výborné odolnosti vůči vlhkosti pozitivně hodnotili hlavně její delší střih téměř do půli stehen, díky kterému netáhne na záda a v kombinaci s vnitřním pásem brání průniku sněhu nejen při lyžování. Skvělá je ale například i kapuce s trojitým stahováním, která pojme větší lyžařskou helmu, na níž navíc dobře drží. Všechny zipy na kapsách i důvtipně umístěné odvětrání jsou snadno ovladatelné v rukavicích, stejně jako široké suché zipy na manžetách rukávů, do kterých se vejdou i objemnější rukavice. Příjemným bonusem je i zateplená kapsa na telefon, byť její umístění na prsou není u dámské varianty úplně nejvhodnější.

Kalhoty Wedze FR 900
Kalhoty jsou vyrobeny ze stejného třívrstvého materiálu jako bunda. Mají širší střih a naší testérce padly v její standardní dámské velikosti 36 jako ulité. Kalhoty lze obousměrně rozepnout téměř po celé délce, což jsme ocenili zejména při túrách. Spodní část nohavic je vyztužena velmi odolným materiálem proti proříznutí od hran, v příjemně zvýšeném pase naopak najdeme odnímatelný protisněhový límec. Na stehnech nechybí dvě dobře dostupné a dostatečně velké kapsy, které lze opět snadno rozepnout i v rukavicích. Největší vychytávkou jsou ale vnitřní tříčtvrteční kalhoty poskládané, stejně jako vnitřní bunda, ze zateplených a elastických částí. Jejich nohavice lze rozepnout po celé délce, a můžete je tak použít samostatně třeba při skialpinismu jako převlečnou vrstvu pro další zateplení. V membránových nezateplených kalhotách výtečně plní funkci standardní podšívky tam, kde to obvykle nejvíc studí: na hýždích, stehnech a náchylných kolenou.

+ plusy

  • velmi dobré zpracování celého kompletu
  • odolnost proti povětrnostním vlivům
  • střih, design, velikosti odpovídající standardu
  • masivní centrální zip
  • mnoho možností odvětrání
  • kombinace druhé a třetí vrstvy v jednom kompletu
  • univerzální využití

- mínusy

  • umístění kapsy na telefon v dámské verzi
  • robustní vnitřní manžeta rukávů nemusí vyhovovat všem

Diskuze: Wedze FR900

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy