LEKI Spitfire S - recenze (mini test) z 24.01.2020 - Recenze LEKI Spitfire S - SNOW.cz

Recenze LEKI Spitfire S (24.01.2020)

Recenze LEKI Spitfire S (Sjezdové jednodílné Hole) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Hole - Sjezdové jednodílné | Počet recenzí: 0 | Značka: LEKI
Vložil: Pavlos | Ročník: 2020 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Popis výrobce:
Leki Spitfire S - lehké sjezdové hole v moderním odvážném designu s osvědčeným upínám Trigger S. Leki Spitfire jsou hole pro ty, kteří se chtějí odlišit. Hole Spitfire S nyní s novou inovační rukojetí Pro G vyhoví požadavkům náročných aktivních lyžařů. Velmi štíhlá závodní rukojeť poskytuje perfektní silový záběr a sesmeknutí ruky je díky povrchu Extra Soft prakticky vyloučeno. Součástí těchto holí jsou vyměnitelné talířky do hlubokého sněhu.

Výrobce : Leki

Modelový rok : 2019/20
Materiál: hliník HTS 6.5 Airfoil
Hmotnost : 240 g / kus
Průměr: 16 mm
Rukojeť : Trigger S Pro G - měkčený porch pro perfektní úchop
Poutka: Trigger S Frame Strap
Hrot : Carbide
Talířky : Cobra Alpine (malé na sjezdovku ) + Big Mountain - velké do prašanu

Povrchová úprava : Ultrasonic finish

Zkušenosti s užíváním produktu

Jelikož už moje LEKI Challenge mají už 6 let (a je to na nich sakra znát), tak jsem se v prosinci 2019 rozhodl koupit nové hůlky. Volba padla opět na značku LEKI, protože jsem si na jejich Trigger systém už tak zvykl, že bych se asi neuměl zamotat do klasického poutka.

Můj výběr se kvůli ceně do 2000 Kč zúžil na dva modely. Speed S Airfoil a Spitfire S. Zvítězil design a nový grip Trigger S Pro G. Ten se firmě LEKI opravdu povedl. Neklouže ani v mokré rukavici a jeho úchop je tak akorát, takže nesvíráte v ruce tenkou tyčku nebo naopak tlustou jitrnici.

Kdo používá poutka Trigger, tak mi dá určitě za pravdu, že tenhle systém je v tuto chvíli nepřekonatelný. Při dojezdu k lanovce vycvaknete poutko a nahoře na svahu ho zase lehce nacvaknete. Musím ale říct, že mi přechod ze zobáčku prvního Trigger systému na poutko aktuální řady S chvíli trval. U staršího systému se zacvakává zobáček do rukojetě pohybem zezadu dopředu, kdežto u Trigger S je to seshora dolů.

Poutka používám s klasickými prstovými rukavicemi Reusch World Cup nebo tříprstovými Energiapura Fluo a na obou typech sedí výborně. Nicméně uvažuji o tom, že si koupím rukavice LEKI s integrovaným poutkem.

Ještě bych se chtěl věnovat zpracování, protože v tom je LEKI špička. Gumové a plastové díly bez otřepů a vad, dokonalá povrchová úprava a mechanika systému Trigger, která funguje. Navíc v balení k Spitfire S dostanete druhý talířek do hlubokého sněhu, který se dá lehce měnit s talířkem Race.

LEKI Spitfire S mohu s klidem doporučit jako alternativu k LEKI Worldcup Racing, které na svahu potkáte běžně. Spitfire S jsou ze stejného materiálu (hliník HTS 6.5) a mají decentnější design.

+ plusy

  • design
  • kvalita zpracování
  • systém Trigger S
  • nový grip Pro G

- mínusy

  • vyšší cena oproti jiným značkám

Diskuze: LEKI Spitfire S

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy