Lenz Heat Socks 6.0 + baterie LENZ Lithium Pac - recenze (mini test) z 28.01.2020 - Recenze Lenz Heat Socks 6.0 + baterie LENZ Lithium Pac - SNOW.cz
Domů Recenze Ostatní Lenz Heat Socks 6.0 + baterie LENZ Lithium Pac

Recenze Lenz Heat Socks 6.0 + baterie LENZ Lithium Pac (28.01.2020)

Recenze Lenz Heat Socks 6.0 + baterie LENZ Lithium Pac (Ostatní ) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Ostatní - - | Počet recenzí: 0 | Značka: Lenz
Vložil: eva | Ročník: 2019 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Novinka sezóny 2019/2020 je oproti jiným modelům ponožek Lenz nejslabší, má vysoký podíl merino vlny a má stahující efekt. Výhřevná vlákna jsou schována v látce v oblasti prstů na dolní i horní straně. Na první pohled je viditelný plochý obšitý tunýlek s vláknem, ale nepůsobí dojmem, že by měl tlačit.

Baterie se nasazují na patenty v horní části u kolen, pak se horní lem ohrne i s baterkou, takže je schovaná pod lemem ponožky. Ovládací tlačítko je směrem ven a lze ho ovládat i přes látku. Tento (dosud nejvýkonnější) model baterie dle výrobce vydrží hřát:
Stupeň 1: 42 °C, 16 až 20 hod.
Stupeň 2: 52 °C, 9 až 11 hod.
Stupeň 3: 60 °C, 5,5 - 6,5 hod.

Vyrábí se velikostech S(35-38), M(39-41), L(42-44), XL(45-47)

Zkušenosti s užíváním produktu

Oproti vytápěcím vložkám, které jsem kdysi také měla, je toto konečně fungující výrobek, a já zažila na svahu konečně nemrznoucí nohy. A nevím, jestli je to materiálem, který nevsakuje vlhkost, nebo vytápěním, ale i ten pocit suchých nohou je úžasný. Používala jsem téměř výhradně střední stupeň vyhřívání v teplotách mírně pod nulou zhruba sedm hodin denně a baterie vydržela.

Ponožky jsou hodně elastické, ale zároveň tužší a drsnější, než obvyklé klasické lyžařské ponožky. Těsně obepínají nohu, až na prstovou část – tam bych viděla jediné a velké mínus - látka je tam silnější a celá špička je větší/širší, takže po stranách přebývá látka. A to jsem ještě koupila ponožky menší, než bych dle označení měla mít. Úzká bota, kde není milimetr místa navíc, si s ponožkami rozumět nebude. Co se týká baterie a komfortu používání, chválím jednoduchost obsluhy. Na lýtku není cítit, nepřekáží, je ohebná a přístup k ovládacímu tlačítku je bez problému, takže propojení s mobilem nepotřebuji (lze ovládat přes mobil v aplikaci, přes rozhraní Bluetooth). Ponožka drží, nepadá. Zkoušela jsem také ponožku s baterkou neohrnovat a jen ji překrýt a zafixovat spodními elastickými kalhotami (funkčním pádlem) - také to jde, lem potom tolik nesvírá nohu, jen ovládací tlačítko je pak obrácené směrem k noze a není dostupné.

Tlačítko na baterii je ale trochu vystouplé, stalo se mi, že se mi asi nevědomým zatlačením přepnul režim vytápění. Je to jediný ovladač, kde postupným mačkáním měníte režimy teploty a napočtvrté se přepne do stand-by režimu, kdy bliká. K úplnému vypnutí dochází automaticky až po 12 hodinách, červená dioda přestane svítit úplně. Nabíjení trvá déle, nejlépe je nechat přes noc v nabíječce.

Ovládání přes mobil je samozřejmě možné, ale nemohu hodnotit, nepoužívala jsem.

Je doporučené praní v pracím pytlíku v pračce na 30 stupňů a ždímání na maximálně na 600 otáček. Jelikož jsem byla týden na horách a neměla pračku, vyprala jsem je opatrně v umyvadle a neždímala. Přežily to také.

+ plusy

  • pro zmrzlé nohy zatím to nejlepší, co jsem na trhu našla
  • jednoduchost obsluhy, komfort, baterie je lehká
  • vyhřívání v prstové části

- mínusy

  • ve špičce přebývá látka po stranách

Diskuze: Lenz Heat Socks 6.0 + baterie LENZ Lithium Pac

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy