Smartwool PhD® Ski Ultra Light Old Man Winter Print - recenze (mini test) z 31.01.2020 - Recenze Smartwool PhD® Ski Ultra Light Old Man Winter Print - SNOW.cz
Domů Recenze Oblečení Ponožky Smartwool PhD® Ski Ultra Light Old Man Winter Print

Recenze Smartwool PhD® Ski Ultra Light Old Man Winter Print (31.01.2020)

Recenze Smartwool PhD® Ski Ultra Light Old Man Winter Print (Ponožky Oblečení) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Oblečení - Ponožky | Počet recenzí: 0 | Značka: Smartwool
Vložil: Nojby | Ročník: 2020 | Doba užívání: měsíc
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Trochu marketštiny: Ponožky PhD® Ski Ultra Light Old Man Winter Print navržené ve spolupráci s lyžařskou ikonou, Chrisem Benchetlerem, jsou téměř uměleckým dílem. Díky nim si zamilujete dny na prašanu snad ještě víc. Kombinují techno­logii Indestructawool™ zaručující výjimečnou životnost, systém 4 Degree™ Elite Fit využívající efektivní kombinaci elastických materiálů, které zajistí, že ponožka zůstane na místě i při náročnějším pohybu, zóny z jemného meše pro optimální odvětrávání a technologii Virtually Seamless™ Toe – plochý šev přes prsty, díky kterému jsou ponožky maximálně pohodlné a v botě vás nebudou tlačit. Jsou prostě skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí nejen funkční ponožky vhodné do lyžařských bot, ale také design s příběhem.

Materiál: 52% Merino, 42% Nylon, 4% Elastane, 2% Polyester

Zkušenosti s užíváním produktu

Na jaře mi dosloužily několik sezón používané ponožky Smartwool PhD Ski Ultra Light v černé barvě. Při nákupu lyžařského vybavení v této sezóně jsem náhodou v obchodě narazil na aktuální model těchto ponožek s výrazným potiskem. Jinak jsou ponožky srovnatelné s předešlými. Nemají žádné pro mě zbytečné vycpávky či nárazníky, pouze na horní straně prstů je nepatrné zesílení pleteniny. Mám širší chodidla a lýtka, ponožky (spíše podkolenky) sedí přesně a jsou velmi příjemné na nošení.

I když jsou ponožky tenké, díky Merinu poskytují slušnou tepelnou izolaci a taky odolnost proti tvorbě pachů. Kromě zmíněného Merina mají ponožky velký podíl odolného polyamidu, takže se dá předpokládat (stejně jako u minulého modelu), že mi vydrží pár sezon.

Pro mě do mých těsných sportovních přezkáčů nejlepší, co jsem kdy měl. Někdy používám starší lyžařské ponožky Smartwool PhD Ski Racer, které jsou proti Ultra Lightům o poznání silnější, oproti většině lyžařských ponožek na trhu však stále poměrně tenké.

+ plusy

  • příjemně tenké lyžařské podkolenky
  • relativně vysoký podíl Merina
  • výhody Merina (hřejivost, přirozená eliminace zápachu)
  • přijatelná cena (cca 600 Kč)

- mínusy

  • existovala ještě kompresní varianta, kterou pravděpodobně přestali vyrábět

Diskuze: Smartwool PhD® Ski Ultra Light Old Man Winter Print

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy